Přejít na obsah

Piskanie z motora


Wouky

Doporučené příspěvky

Zdravím, 

 

Koncom roka 2021 mi prišla po vyše polročnom čakaní octavia rs 2.0 tsi. Od tej doby mám najazdených 6000 km ale asi pred 200 km som si všimol, že pri silnejšej akcelerácii vydavá motor taký pískavý zvuk, je to asi pri 4000 otáčkach za minútu.  Tiež som mal pocit, ako keby stratil trošku výkonu v tom pásme okolo 4000, ale potom sa zase spamatal. Viem, že turbo má svoj charakteristický zvuk, ale rozprával som sa aj s kamarátom, ktorý mal predošlú generáciu a nič také nezažil. Ja som ten zvuk tiež nepočul prvých cca 5000 km.  Možno som si nevšimol, kvoli tomu debilnému umelému zvuku, ale teraz to pískanie je počuť aj v režime šport, keď ten umelý zvuk najviac reve. Nemal niekto podobný problém?

 

Ďakujem za odpoveď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 6 měsíců později...
V 22. 2. 2022 na 9:35, Wouky napsal:

Zdravím, 

 

Koncom roka 2021 mi prišla po vyše polročnom čakaní octavia rs 2.0 tsi. Od tej doby mám najazdených 6000 km ale asi pred 200 km som si všimol, že pri silnejšej akcelerácii vydavá motor taký pískavý zvuk, je to asi pri 4000 otáčkach za minútu.  Tiež som mal pocit, ako keby stratil trošku výkonu v tom pásme okolo 4000, ale potom sa zase spamatal. Viem, že turbo má svoj charakteristický zvuk, ale rozprával som sa aj s kamarátom, ktorý mal predošlú generáciu a nič také nezažil. Ja som ten zvuk tiež nepočul prvých cca 5000 km.  Možno som si nevšimol, kvoli tomu debilnému umelému zvuku, ale teraz to pískanie je počuť aj v režime šport, keď ten umelý zvuk najviac reve. Nemal niekto podobný problém?

 

Ďakujem za odpoveď

Mam úplné stejný problém, zítra jedu do servisu,tak uvidime. Jak problem dopadl u Vas?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bol som v servise, skontrolovali ale nenašli nič. Pri 15k som dal vymeniť olej, odvtedy sice počujem turbo keď nasáva vzduch pri podlahe, ale už to nie je ten zvuk a ide primerane výkonu :). čo tankuješ? Mne to robilo keď som začal miešať raz 95 raz 100 oktánový benzín. Nerozumiem tomu až tak, aby som mohol povedať, či to súvisí, len ma napadlo, že to začalo tým. Teraz už tankujem len stovku. Najazdené 23k.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Wouky napsal:

Bol som v servise, skontrolovali ale nenašli nič. Pri 15k som dal vymeniť olej, odvtedy sice počujem turbo keď nasáva vzduch pri podlahe, ale už to nie je ten zvuk a ide primerane výkonu :). čo tankuješ? Mne to robilo keď som začal miešať raz 95 raz 100 oktánový benzín. Nerozumiem tomu až tak, aby som mohol povedať, či to súvisí, len ma napadlo, že to začalo tým. Teraz už tankujem len stovku. Najazdené 23k.

No tak uvidím zítra, ja tankuju 95 mam najeto 1500 Km. Ale jak se to zahřeje tak to pak nedělá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Tak auto týden v servisu , proběhla výměna turba ovšem závada je stále stejná. Dnes mé bylo řečeno ze toto je normální stav a je vše v pořádku. Ještě teď jsem rudej. Řekl jsem ať mě to pošlou mailem ze je vlatne normální Písknutí při přidáni plynu.

Ovšem ředitel pobočky přisel a řekl pokud autu nevěřím a mam k němu nedůvěru mam objednat nove a auto odemne vezmou za cenu co jsem kupoval. Silně o tom přemyslím. Pokusím ze zvuk nahrát pro ostatní aby věděli co je vlastně u Skodovky normální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám totéž. Začíná se to ozývat asi při 3000, nad 4500 to zmizí. Ztrátu výkonu nepociťuji, spíše naopak. Nejsem znalec, ale turbo prý píská. Já fakt neposoudím, jestli to tedy píská turbo, nebo je to závada. Ale jelikož nepociťuji omezení výkonu, tak si říkám, že je to tedy to turbo a naopak mi to připadá jako lahodný zvuk pro mé uši potvrzující mi vlastnosti motoru a správnou volbu při jeho koupi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 11. 2022 na 19:30, viktorsavo napsal:

Tak auto týden v servisu , proběhla výměna turba ovšem závada je stále stejná. Dnes mé bylo řečeno ze toto je normální stav a je vše v pořádku. Ještě teď jsem rudej. Řekl jsem ať mě to pošlou mailem ze je vlatne normální Písknutí při přidáni plynu.

Ovšem ředitel pobočky přisel a řekl pokud autu nevěřím a mam k němu nedůvěru mam objednat nove a auto odemne vezmou za cenu co jsem kupoval. Silně o tom přemyslím. Pokusím ze zvuk nahrát pro ostatní aby věděli co je vlastně u Skodovky normální.

Jo. Ti lumpove ho dnes snadno mohou jako ojeté prodat dráž,  než si ho kupoval jako nové. Také mi říkal prodejce když jsem objednával Scalu,  že jim tam stojí roční auta dražší, než kdyby se objednával nové ve stejné výbavě a motoritaci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...