Přejít na obsah

Jaký olej?


Dodi 15

Doporučené příspěvky

Téma, které tu přímo u tyto motorizace chybí a nabízí se.

 

Tak tedy, čeká mě výměna a jaký olej použít? Norma 507 00, 0W-30 nebo 5W-30? Castrol nebo Shell? Vlastní zkušenosti? 

Preferuji LL s dřívější výměnou.

Nějaký konkrétní odkaz uvítám. S díky Dodi :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja beriem zo servisu alebo zo skodadiely. Shell a Castrol su dost oblubene na falsovanie, tak ine eshopy som vylucil. Povodne VW-skoda davala castrol edge vo svojom baleni. Minuly rok sa zmenil dodavatel i flasa a uz je to shell. Takze moja scala zazila i castrol i shell a ziaden rozdiel v tom nevidim.

Norma ako uviedli vyssie.

Ak je olej kvalitny ani LL intervalov sa netreba bat.

Ja beriem auto ako spotrebnu vec, pri mojom najazde a predosle auta jazdili vsetky na LL oleje s intervalom kym sa neozval PC v aute, ze treba vymenit. Olej som dokonca kupoval mimo autorizaku a nosil im na vymenu. Mal som ale zaruceny zdroj originalu.

A ani jedno auto nemalo problemy. Prve odjazdilo u mna 3 vymeny (cca 29k km interval) a slo prec v 100% stave so 100k km. Druhe dalo 252k km s intervalmi vymeny cca 27k bez akejkolvek ujmy. Dodnes ho ma sused nasich a s povodnym turbom, hydrodvihatkami, atd. Nic mu nie je a motor slape i po 300k km.

 

Scala ma len nejakych 78k km, 2 vymeny za sebou. Tiez nebudem davat kratsie intervali.

Akurat pri scale to i zerie olej a za interval vymeny si podla stylu jazdy scucne od 1,5l do 2l. Alw to je vlastnost TDI ako som sa tu dozvedel :D Pre nizsiu spotrebu auta, zvysime straty oleja a hladsi chod :D Ekologicke

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každého věc. 

Taky měním až se ozve PP a v pohodě. 

Synovec co má dílnu už dnes všem také říká: "až se vám ozve počítač..."

Měl pod rukama hafo motoru s 30tis. LL a nikde nic nebylo poznat. Přehodnotil situaci. 

Ty doby co se měnilo po 10tis. jsou dávno pryč. 

Jestli si někdo myslí jak udělá miláčkovi dobře když mění LL po 10 až 15tis. tak spokojenost je taky dobrý pocit 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, děkuji oběma za postřehy. Na Castrol mám spolehlivý zdroj, tak se toho snad nemusím obávat. V autě je ještě původní náplň a mám 18tis.km po téměř dvou letech, tudíž je tam i pro pocit nějaká kilometrova rezerva. Myslím, že při tomto kilometrovém nájezdu a výměnám do dvou let to bude ok.

Editováno: , autor: Dodi 15
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak mě včera na autorizovaném servisu řekli, že 5W-30 507.00 rozhodně nedoporučují - prý je to jen jako nouzovka na kratší dojezd.

Takže mi doporučili 0W-30 507.00 - všiml jsem si, že ho taky mám napsaný na nálepce z boku při otevření dveří řidiče.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Oni totiž prešli viac ako rok dozadu z 5w-30 na 0w-30 a vymenili castrol za shell. Nemyslím si, že 5w-30 by bol zlý. Možno shell nesedí v tej viskozite, možno 5w-30 by museli objednávať, no pochybujem, že by tomu motoru vadilo. Veď to tdi už pár rokov na trhu bolo, tak musia vedieť čo mu sedí a nie po ukončení výroby prísť s tým, že 0w-30 mu treba :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořád se tu bavíme "jen" o viskozitě. 

0 nebo 5 je viskozita za studena! 

Ta se mění dle klimatických podmínek. 

Tady takové kosy v zimě nejsou. 

 

Důležité je dle navodu ▶ Dieselové motory: VW 507 00, VW 509 00, ACEA C3, API CJ-4

 

O viskozitě v návodu není vůbec zminka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď niekto jazdi krátke trasy alebo býva v horských oblastiach tak 0w30 dava zmysel . ináč momentálne mám Petro-Canada Supreme C3-X Synthetic 5W-30  slušný olej na diaľnici je teplotne stabilnejší ako yacco ktoré som používal. Aj keď Francúz má podobne parametre . Tichý chod motora studené štarty yacco zvláda  v pohode . 

FE76157F-EA29-45E8-A155-C265F33928D4.png

B4717F3E-6F8B-43D7-A71B-E7E4099A770B.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Vidím, že tu spousta lidí používá 5W30.

 

Já chtěl v rámci servisní prohlídky vyměnit za (levnější) olej 5W30, a ani prd.

Řekli mi v AS, že pokud bych chtěl vyměnit za 5W30, tak by mi nemuseli uznat záruku, a tady olej prostě všechny servisy mají nařízeno dávat jen schválený lehkoběžný 0W30. Tak nevím jestli tak trochu nekecali (taky ua 800,- Kč/l je to pěkná marže, že jo)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...