Přejít na obsah

Co ten benál a nafta?


keras

Doporučené příspěvky

před 11 hodinami, Dodi 15 napsal:

Tak Degren tu tento měsíc ještě nebyl, se svým novým protoctvím!? 🤣

 

Nevšiml jsme si mastného fleku na mé křišťálové kouli, který zkreslil údaj o měsíci.

30 den stále platí a však bude to měsíc čtvrtý.

Nepropadejte panice, Doomsday se blíží. Konec konců VW group už oznámil že se stahuje z trhu pro střední a nižší třídu a s mobilitou pro běžné obyvatelstvo se nepočítá.

Být vámi nakoupím rychle elektrokola za současné ceny, neboť do roku 2030 nahradí v cenících autosalonu právě tyto produkty, které budou pro střední a nižší třídu dostupné jako jediná možnost individuální přepravy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, 15degren napsal:

Nevšiml jsme si mastného fleku na mé křišťálové kouli, který zkreslil údaj o měsíci.

ehh... takovej jeden spiritualista už tu v republice byl a taky se mu rozbila koule, jinak by už halekal, že se hodně zdraží benzíne, když už mu došly ty sysle, motýle, včele a co já vím co ještě

  • Pozitivní 3
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, 15degren napsal:

30 den stále platí a však bude to měsíc čtvrtý.

No pokud jsi připraven na zavření kohoutků ropovodu a plynovodu ze země medvěda, dalo by se to pak očekávat a možná by i těch 100 za litr bylo pak málo.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ovšem já jsem připraven, nakoupil jsem tři šemíky. Jednoho chladnokrevného pro manželku, jednoho studenokrevného pro sebe a třetího teplokrevného sprintera mám na vyjížďky místo motorky.

Jen to smrdí víc než nafta po ráno a smrdí to pořád ne jen za studena...

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, 15degren napsal:

Ovšem já jsem připraven, nakoupil jsem tři šemíky. Jednoho chladnokrevného pro manželku, jednoho studenokrevného pro sebe a třetího teplokrevného sprintera mám na vyjížďky místo motorky.

Jen to smrdí víc než nafta po ráno a smrdí to pořád ne jen za studena...

 Ty seš nám taky myslím dost "horkokrevnej", nic ve zlém, ale astrologické fórum je na jiné adrese. Na druhou stranu jak psal stanmar, pokud se jim podaří ( o čemž pochybuji) v brzké době zavřít kohoutky na ropu a plyn z Ruska, tak by ti to mohlo vyjít, bohužel by to bylo se zpětnou platností, což se u tebe nepočítá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes internet plný článků, jak Stanjura tepe do nehorázných marží distributorů PHM a čerpacích stanic a to za poslední období. Přitom včera tj. 7.4.2022,  zveřejnila  ČT ve svém hlavním zpravodajství tabulku, která ukazuje trochu jinou řeč čísel. Lze z ní vyčíst, že distributoři (přepravci) si průměrně zvýšili marži  (oproti minulému  roku) o cca 50%, čerpací stanice si zvýšili marži v průměru něco kolem 150%, ale ejhle rafinérie si zvýšili marži o cca 400%. Tak kdo se pakoval nejvíc?

Že by si ČT  dovolila do zpravodajství dát falešné údaje?

Dovolil jsem si připojit printscreen obrazovky

 

image.thumb.png.1a87451df1ad4070092b23b9180384cf.png

 

 

 

 

Editováno: , autor: DušanV
  • Díky 1
  • Pozitivní 5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@DušanV Tuším Kovanda někde psal, že rafinérie Mol a Orlen měly nárůst marží snad až desetinásobný ("v únoru činila rafinační marže společnosti MOL 3,40 dolaru na barel, v minulém měsíci už to bylo 33,70 dolaru za barel"). Nicméně ani ten dvojnásobek u prodejců ("U litru benzínu dosahovala průměrná marže v únoru 2,29 koruny a v březnu 4,39 koruny") není zrovna příjemný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak MOLu  viz. https://cs.wikipedia.org/wiki/MOL_(holding) se to dnes rejžuje, Orbán  mu svojí vstřícnou politikou zařídil levnou ropu, no a u nás se jeho finální produkty, tj.  benzín/nafta prodávájí za stejné ceny, jako u rafinérek co to kupují za draho. 

Ani bych se moc nedivil, kdyby mu to EU měla snahu zakázat/omezit, ostatně tam dnes Maďarsko asi moc nemusí. 

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tím že budete nakupovat PHM u jiných benzínek než je orlen a mol, situaci stejně neřeší, protože ostatní benzínky odebírají obvykle ze stejných rafineriích...

Oni prostě zneužívají dominantního postavení na trhu a nikdo s tím nic nemůže udělat a už vůbec ne stát. Ten si totiž rozprodal páteřní ekonomické páky pár let po revoluci do soukromých rukou.

Takže sklapněte paty k sobě a vytáhněte šrajtofle, pojede se z kopce, dojení začíná 14% přiznaná inflace s cca. 20%+ reálnou inflací je toho jasným důkazem. 

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, TOMUS napsal:

Kdo muze at' tankuje v Polsku. Hned uvidi ze maji malo v pokladane 🙂

 

Neštěstí to mám do Medzylesie jen 38 km, tak tam vždycky zajedu na Orlen a pak nakoupit do Biedronky :-)

 

Už jsem su stáhl i Orlen Pay. Je to tak, že s tím můžu platit přes QR kód přímo u stojanu, že? 

 

Koukal jsem, že je tam i nějaká aplikace Orlen Vitay na sbírání bodů,  ale tam asi musíšmít nějakou speciální kartu, nebo virtuální, ale nejde to nějak napřímo propojit s Orlen Pay, že? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@hardhouse.trip 38 km to neni az takhle moc. Sveho cas kdyz benzin byl za normalni penize tak jsem tahal i po 100 km v jednou. Ted' nedelam tohoto.  V polsku je levnejsi benzin a kvalita taky dobra.

 

Aplikaci Orlen Vitay Club muzes platit za benzin a sbirat body. V minulosti byly karty na body. Tedkom spousta cerpacek jde k aplikaci a bodove karty nevydavaji. Jestli mas kartu tak ona stale funguji a sbiras body. Jestli chces novou kartu nebo druhou kartu (popr. pro svou manzelku) tak nedostanes. Musis stahnout aplikace. U nas v PL shell ma podobne.

Nevim jak to presne funguji. Musel bych se zjistit, dovedet primo u cerpacky orlen. Myslim o placeni a bodech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@DušanVmarže (nominální v kč) se musí zvyšovat pořád, protože ti rostou platy, náklady na dopravu, nájem, elektřina, údržba :-) Jinak souhlas s tím, že rafinérie to celkem ždímou.

Nicméně nějaké zastropovaní cen a kecy o kartelu benzínek jsou fakt bláboly, za které by se nestyděla tak akorát ČSSD s komoušema.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...