Přejít na obsah

Co ten benál a nafta?


keras

Doporučené příspěvky

Myslíš benál o 2? 

 

Tady Jihlava už je to skoro všude. 

Začlo s tím Ono už před pár týdny a teď se přidali ostatní. 

Vím 2 Kč je hovno při 50Kč/L. 

 

A je tu provoz jako prase

Lidi už si zvykli dávat více za palivo. Silnice zacpané. 

To musí být sranda v Práglu přes ten Baranďák☹️

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co by ne, lidé to zaplatí.

Všichni qvičí jak je to hrozně drahé, energie atd.

No pár sousedů si letos instaluje eletrikou vyhřívaný bazén.

Provoz na silnici je ještě vyšší než byl vloni touhle dobou.

Vládní slepenec za to že snížil populisticky spotřební daň i když jen o korunu si u mě vysloužil BAN u příštích voleb.

Nevidím jediný důvod snižovat daň když není ani náznak úspory na spotřební straně.

 

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale jestli průměrná česká rodina s průměrným českým příjmem živý dvě auta najednou na silnice jsou ucpaný 3 měsíce po zdražení víc než loni tou samou dobou, tak to značí že zdražování prostě není problém. Kdyby na to opravdu lidi neměli, tak necourají tam a zpět po jednom v autě.

Pohonné hmoty prostě nejsou drahé. 80% lidí jezdí naprosto zbytečně jen aby se projelo v takovém případě se státním deficitem co tu nasekal babiš díky přeplácení veřejného sektoru se z něčeho platit musí a pokud lidé při ceně phm 50 kč/l nemají ani náznak myšlenky uskromnit své osobní cestování tak nevidím sebemenší důvod snižovat daně z PHM. To je motorka sem motorka tam. Samé závodní auto. Já proti tomu nic nemám taky jezdím např. na motorce. Na druhou stranu když likviduji životní prostředí pro radost a ani zvýšení cen PHM mě nedonutí snižit intenzitu sebe uspokojování tak ať si to pořádně zaplatíme.

 

To co se děje v osobní autodopravě není ekonomicky ani ekologicky udržitelné. Všichni to vědí, nikdo si to ale nechce přiznat.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V lecčems máš vlastně pravdu, i naše společnost se holt dopracovala za ta léta k tomu, že auto již není luxus skoro pro nikoho.

Také je do budoucnosti možné, že se bude cena paliv uměle držet nahoře, ať už pro zisk do rozpočtů, nebo k omezení individuální automobilové dopravy. To však nemění nic na tom, že každé zvýšení ceny se projeví nejen u tankujícího jednotlivce, ale i na dalších komoditách - veřejná doprava, přeprava zboží...

A úpřimně, osobní automobilová doprava rozhodně není tím hlavním znečišťovatelem životního prostředí.

Jaká částka za palivo pro soukromé osoby bude ještě akceptovatelná si netroufám tvrdit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, 15degren napsal:

...

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale jestli průměrná česká rodina s průměrným českým příjmem živý dvě auta najednou na silnice jsou ucpaný 3 měsíce po zdražení víc než loni tou samou dobou, tak to značí že zdražování prostě není problém. Kdyby na to opravdu lidi neměli, tak necourají tam a zpět po jednom v autě.

...

ano v lecčem souhlasím, ale ve výše uvedené pasáži, alespoň za nás - tedy normální českou rodinu, bohužel ne. Ano dovolím si živit dvě auta, ale jako bohužel nezbytnost, neboť manželka jezdí 20km na tři směny a bohužel sama, neb na naše strany nikdo nejezdí. A já jezdím 50km, ale aspoň cestou nabírám 2 kolegy a po týdnu se s auty střídáme. Holt každý nemá tu možnost sednout na krtka a dopravit se do práce ;). Na druhou stranu, obě auta máme na LPG, tak byť zdražili, je to u nás stále snesitelné i na občasný výlet. Až bude stát litr plynu co teď litr benzínu, tak už to asi bude jen na to cestování do práce, protože to je stále nutnost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, keras napsal:

To bude tou slevou na dani. Určitě.

Oni nám to tady místní ekonomové zase vysvětlí 🤣

 

Co jinde, taky už je u Vás poznat rozdíl 2 kačky benál/nafta? 

 

Jak kde, dnes MOL na Barrandově 47,50 jak N95 tak nafta. Shell ve Stodůlkách obě paliva něco přes 46 Kč.

 

před 9 hodinami, keras napsal:

Myslíš benál o 2? 

 

Tady Jihlava už je to skoro všude. 

Začlo s tím Ono už před pár týdny a teď se přidali ostatní. 

Vím 2 Kč je hovno při 50Kč/L. 

 

A je tu provoz jako prase

Lidi už si zvykli dávat více za palivo. Silnice zacpané. 

To musí být sranda v Práglu přes ten Baranďák☹️

 

Barranďák je kupodivu celkem v pohodě na to, čím se strašilo. Respektive se tam prakticky neděje nic extra zvláštního oproti standardním dopravním kongescím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem byl překvapený že na samoobslužné pumpě Benzina  v Poděbradech byl dražší benzín než na Shell v Pardubicích. Mol tam nejezdím vůbec. Rozčiluje mě , ze vláda s tím nic nechce dělat ale píše se že obchodním řetězcům a pumparum, ČEZu se znásobily zisky. Určitě za to nemůže válka, je to jen vychcanost. Včera jsem koukal kolik stojí mouka, no o 90-100% šla nahoru, máslo už pod. 49,- nebude a olej do friťáku pod 40 taky ne, a to je většinou jen prázdný regál. Státu to vyhovuje, my se vydáme oni se budou chvástat že umazali dluh jen jestli je někdo už konečně nevypráská

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakmile vláda něco udělá, je to zásah do "skryté ruky trhu", do toho nesmyslu, co tu prosazoval Klaus. Neměla by do ničeho zasahovat, kromě ale svých vlastních aktivit - stát vlastní Čepro, Eurooil. Tam by obrovská cesta byla. Bych byl zvědav, jak by to ten jeden EO v okolí zvládl, kdyby tam začaly najíždet desetitisíce aut na benzín za normální cenu. Ostatní korporáty ať se poserou, tam ani nejezdím. Někdo se moc snaží, ale nikde jsem nenašel graf ceny ruské ropy, prostě nenašel. Brent, WTI, to parsuje každý jouda. Takže pokud má někdo graf za poslední rok dva, nechť pošle. Z toho bude jasně vidět, že cena benzínu/nafty je neoprávněná, má přepálené marže, ačkoli ruská ropa (ze které se vyrábí tak 95% PHM) je na stejné ceně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Malta napsal:

ano v lecčem souhlasím, ale ve výše uvedené pasáži, alespoň za nás - tedy normální českou rodinu, bohužel ne. Ano dovolím si živit dvě auta, ale jako bohužel nezbytnost, neboť manželka jezdí 20km na tři směny a bohužel sama, neb na naše strany nikdo nejezdí. A já jezdím 50km, ale aspoň cestou nabírám 2 kolegy a po týdnu se s auty střídáme. Holt každý nemá tu možnost sednout na krtka a dopravit se do práce ;). Na druhou stranu, obě auta máme na LPG, tak byť zdražili, je to u nás stále snesitelné i na občasný výlet. Až bude stát litr plynu co teď litr benzínu, tak už to asi bude jen na to cestování do práce, protože to je stále nutnost

 

Neznám v okolí jedinou rodinku, která by měla pouze jedno auto (krom mě, protože žena nemá řidičák)V každém případě je to rozežranost. Na dojíždění do práce ? To je podle mě taky nadstandard jezdit do práce autem každý den, jen si už lidi neuvědomují jaká ekologická dekadence to vlastně je, bez ohledu na to jestli mám jinou možnost dopravy.

Nejezdím krtkem ale na kole nebo pěšky. Mám tendenci se totiž stěhovat na dosah pracovní pozice. Že je tam drahé bydlení ? No než abych trávil 2 hodiny denně v autě kvůli dojíždění, tak pokud mi práce nezaplatí v lokalitě s rozumnou dopravou tak nevidím důvod takovou práci přijímat, ať si zaplatí důchodce na tu práci co mají v lukrativních pozicích obsazené 3+1 byty, nebo ať si to pořeší s majiteli investičních bytů, kteří buď chtějí 60 % příjmů v dané lokalitě, nebo to pro jistotu nepronajmou vůbec.

V dnešní době je práce kdekoli dost. Je to ve finále zase zkaženost naší společnosti, kde se velké množství lidí snaží bezpracně vyjebat s lidmi co ještě pracují (a že těch pracujících ubývá).

Nicméně já tu party sponzorovat nebudu, svojí prací ani svým časem na dojíždění abych nemusel platit výpalné. To raději nebudu dělat vůbec nic. Dřív nebo později se ten to systém zhroutí jak starý Řím tam to mělo podobný vývoj.

 

Nejsem ekologický pošahanec, ale odmítám být otrokem dnešní doby. Ano osobní automobilová doprava, drahé bydlení a energie nejsou nic jiného než jiná forma otroctví, čím dřív si to každý uvědomí tím dřív ho přestane srát nějaká cena benzínu. Naštěstí dnes když nejsem na vrcholu potravního řetězce, tak když takový život odmítnu tak mě za to nikdo nezbičuje, tak aspoň nějaký pokrok.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, keras napsal:

Co tam padlo? Jsi pěkně naštvanej👹

Tady odkaz, od 1:30:30 https://www.ceskatelevize.cz/porady/11412378947-90-ct24/222411058130609/?fbclid=IwAR0qU85o2QBKzDYl3MqL2pJY8STHsrukCa7FO2C5ACycM11KDpuXVeOQ4Yg

Pán říká, že vlastně osobní dopravu, létání soukromých osob na dovolené by omezil a je přežitek. Ale politici a vědci létat musí:-D Těch perel je víc.

Jinak je pravda, že omezení dopravy není žádné. Ale v rámci malo/velkoobchodu se spotřební el. vidíme, že ty poklesy prodejů pro spotřebitele jsou sakra velké. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, 15degren napsal:

Nejezdím krtkem ale na kole nebo pěšky.

V zimě, nebo pokud nejsi úředník s taškou se svačinou dost problém, že?

 

před 20 minutami, 15degren napsal:

Mám tendenci se totiž stěhovat na dosah pracovní pozice. Že je tam drahé bydlení ?

Tohle mi zase přijde jako ekonomická dekadence. Ano, mnoho lidí to tak dělá. Co mají se života? Neustále spakovaný ranec, pořád řešit stěhováky (tedy já s dovolením mám skříně, postel..) Asi nemáš rodinu co? Protože pak bys zjistil, že změna školy atd. není tak easy. Pak je ekol. dekadentní ježdění autem o něčem jiném.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...