Přejít na obsah

Co ten benál a nafta?


keras

Doporučené příspěvky

Před hodinou, bouchy napsal:

V zimě, nebo pokud nejsi úředník s taškou se svačinou dost problém, že?

 

Tohle mi zase přijde jako ekonomická dekadence. Ano, mnoho lidí to tak dělá. Co mají se života? Neustále spakovaný ranec, pořád řešit stěhováky (tedy já s dovolením mám skříně, postel..) Asi nemáš rodinu co? Protože pak bys zjistil, že změna školy atd. není tak easy. Pak je ekol. dekadentní ježdění autem o něčem jiném.

 

1. Pokud jsi řemeslník a vozíš sebou věci tak je to samozřejmě věc jiná.

2. Ekonomická dekadence stěhovat se do místa pracoviště ? To mi prosím vysvětli co je na tom víc dekadentnějšího než každých 5 let koupit 1.5t materiálu a každý den projet pár litrů dinosaurů.

3. Mám rodinu, nicméně neřadím se mezi šťastnou generaci lidí, kteří měli tu čest získat dostupné bydlení po revoluci, nebo ho zdědili po předcích. Rozhodně nebudu platit hypotéku 30 let průměrného české platu jen abych žil ve svém a měl svojí iluzi jistoty. Zároveň odmítám nastoupit mezi lidi co si kupují nemovitosti čistě investičně takže nejsem pokrytec . Otáčím to na svojí stranu jako výhodu. Děti si musí zvyknout, většina dětí na této planetě nemá ani přístup k pravidelné stravě a pitné vodě. 

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak co máš ty mě asi moc nezajímá, realita je taková že drtivá většina mladých lidí si dnes i při slušném zaměstnání nemůže dovolit ani vlastní byt, protože úspěšní lidé si do toho ulévají prachy. To že vybočuješ ze statistiky nic neznamená. Mít dnes nový barák bez dluhů a bez podpory rodičů znamená že si dotyčný ty prachy někde nakradl nebo podniká v něčem extrémně úspěšném. Pokud nesplňuje první ani druhou podmínku, tak je ti už přes 40 a nejspíš si dluh na barák umořil penězi z bytu který jsi koupil před rokem 2008, jsem daleko od pravdy ? Ale to zcela určitě víš tak nechápu proč se tu chlubíš tím že jsi vele úspěšný. 9999 ze 10 000 čechů takového stavu nikdy nedosáhne a argumentovat druhou a třetí prací je taky mimo mísu.

Jo mimochodem 40 let už není mladý člověk ;-)

Ale o tom toto téma není...

Editováno: , autor: 15degren
  • Pozitivní 1
  • Negativní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se nechlubím, to doopravdy nemám zapotřebí a dopředu jsem tušil, že to zrovna ty použiješ. Já jen reaguji na tebou napsané, že nemáš úplně pravdu.

Jelikož jsem již s tebou na určité věci diskutoval, třeba benzin za 100kč a neměl si koule ani se po datumu k tomu vyjádřit a ty máš vlastně jen svoji pravdu, tak tímto končím debatu, ztráta času. Páček :-(

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by zajímalo, jak ukazje dojezd Octavie, která má taky 50l nádrž, nebo i případně Kamiq. Protože když jsem s Hondou měl dojezd 60km, rozsvítilo se oko a při dojezdu třeba 40-50km jsem tankoval třeba 45-47L (Civic má taky 50L). Ale v Octavii, když mám dojezd třeba 80-100, rozsvítí se oko a podle mých výpočtů by mělo být v nádrži třeba 5L před tankovýnám, tak se ukazatel sotva přehoupne přes 40L, tak by mě zajímalo, jestli tam fakt ještě je 10L a dojel bych dalších 130km nebo je ta nádrž menší nebo to ukazuje blbě :D.

 

A abych nebyl uplně off -  dneska jsem jel kolem Tesco, které většinou je jako tank ONO a už i tam 47,2. Nejspíš bude třeba navýšit rozpočet plánovaný na dovolenou :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...