Přejít na obsah

Co ten benál a nafta?


keras

Doporučené příspěvky

Včera ja OMW Zálezí N95=41,90, Nafta 41,90, prémiová nafta 45,90. Docela zalevno:-) Cestování už omezujeme teďkom.

A pro 15degren - 50 čistého? Pokud nejsi v top managementu, kde najdeš jako zaměstnanec 50k čistého? To by mě fakt zajímalo. Ani v Praze (mimo ten management/IT) tohle nemáš. A ano, ono uživit s nižším příjmem rodinu + splátku nejde. Proto nemám ani splátku, ani rodinu (to není stěžování si, jen konstatování dnešní doby).

  • Líbí se mi 2
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi chcete říct že každý z vás tu bere méně peněz ?

Vím třeba o místní firmě kde dělají slévači do forem u pecí za 30K čistého na papír + 20K na ruku pokud splní kvóty.

Je to firma na dědině. 

Neříkám že na papíře těch 25 hrubého třeba mají, ale nevěřím tomu že nedostávají peníze bokem. Matematicky to prostě nevychází. Při současných cenách všeho, když uznáme že průměrný plat je i reálný plat vč. peněz mimo výplatní pásku, tak 2/3 domácností žije každý měsíc s deficitem.

 

Když jsme před 4 roky odcházel z Prahy, tak tam byl průměrný plat na výplatnici 34 hrubého.

za to se tam zaplatil tak maximálně nájem a náklady na dopravu.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, 15degren napsal:

Mi chcete říct že každý z vás tu bere méně peněz ?

Vím třeba o místní firmě kde dělají slévači do forem u pecí za 30K čistého na papír + 20K na ruku pokud splní kvóty.

Je to firma na dědině. 

Tak prvně to máš těžkou práci a druhá řešíš peníze bokem? To se asi nedá srovnávat. Zkus jít někdy mimo slévače.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybych si měl vybrat jestli dělat za 25 hrubého v kanceláři nebo za 30 čistého +20K bokem slévače, tak mám jasno. Můžu dělat polovinu pracovní doby a stejně budu mít víc peněz.

 

A myslím si že je to tak správně.

Každá těžká fyzická práce by měla být hodnocena lépe než jakákoli průměrná kancelářská činnost, ke které v 90 % stejně není potřeba používat mozkové buňky.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak-Kopřivnice,závody Automotiv-Brose,Dura,Timfany a já nevím co ještě tam v té průmyslové zóně je-chlapi s přesčasem mají do 40.000 hrubého!!

A taky v okolí Nového Jičína běžné profese jako je v novém slengu "operátor výroby"-kdysi prostě obyčejný dělník na lince tak ti se pohybují všude +-35000 hrubého.

Svářeči ti mívají okolo 40.000 čistého-na 3 směny.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je reálné, to jsou úplně jiné cifry než 25K hrubého. Dělnická profese na kterou stačí základní vzdělání a 35 hrubého. Jak říkám kdo reálně chce něco dělat aspoň rukama, tak se prostě v této době uživí velmi dobře.

 

Pracovní pozice pod tyto peníze jsou pozice kde se reálně nepracuje a pokud někdo za ty prachy opravdu pracuje je to jeho blbost.

 

Pracovní pozice za 25K hrubého jsou doménou hlavně jižní moravy ale ty lidé v těch závodech to taky mají absolutně na háku a není se jim co divit.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, 15degren napsal:

38 hrubého ? Většina chlapů od rodin pod 50 čistého nejde a jestli ano tak nevím proč za méně ani nemá smysl vstát z postele.

Mzda na papíře je jedna věc v ČR je pořád velká část příjmů na černo.

 

 

 

 Hm,  ty seš z Prahy nebo děláš v bankovním sektoru? Vem si 2-3 dny volna a přijeď se podívat někam na vesnici na průměrného  člověka, třeba se středoškolským, ale i s vysokoškolským  vzděláním, s pár dětmi a s nevyřešeným bydlením? Jak se opravdu žije naprosté většině obyvatel u nás v ČR a jak to naprosto mimo realitu vnímají ti co ani neví o co jde, politiky nevyjímaje....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak Dušane. Ono když nemáš v okolí řekněme 30-40km nic kde by ti dali vic jak 30 tak co asi naděláš??? Hovno. 

Jenže degren tady povídal něco o 50 a vejš. A najednou snižuje 🤣🤣🤣

 

Někomu to prostě nevysvětlíš. 

Kdo si ty prachy vydělá, budiš mu přáno! 

Nejhorší na tom je, že takový člověk má úplně zkreslenou představu... 

 

Řešte ropu. Mzdy má každý jaký má. 

Teď ono drží naftu na 43,90,-

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I ty ceny PHM je blbost českého lidu.

V panice vykupujeme benzínky, stačí si to lidi do nádrží na káře a pak se divý že to tak zdražuje.

Reálně kdyby jsme se chovali normálně, tak je cena nafty do 40 kč/l, ale ono ne. Český občan si myslí že problém vyřeší když se předzásobí. Nevyřeší naopak to jen zhorší situaci.

Absolutně není ekonomický důvod proč by měla nafta stát o 3kč na litr víc než benzín, ale stojí někde i o víc než 3 kč víc než benzín.

 

Důvod je prostý. Předzásobili se všichni vlastnící rotaček s O1. Na tank onu jsem viděl 4 zoufalce s odbouchaným O1 1.9 TDi kteří měli na káře nádrž na 800l. Jako přijde vám to normální ?

Mě ne, ve finále si ale serou do bot právě tyto socky. Mě chleba za 100 kč žíly trhat nebude.

To je solidarita sem a tam ale čtvrtina národa si panicky předzásobí na rok dopředu a mají v prdeli všechny okolo. Přitom pokud by ve skutečnosti přestal být český stát soběstačný v PHM tak to že máte za barákem zásoby nafty, vám situaci nijak neulehčí.  Absolutní krátkozrakost a bezohlednost na druhé, tak si plaťte.

 

Týden jsou phm dražší a už se hýká že se ta podpora Ukrajině přehání... čecháčci... Při každé menší krizi se jen ukazuje jaký jsme národ sobeckých sviní. 

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však jsem psal že do konce měsíce bude na 100 kč litr, já si to necucám z prstu.

Uvidíme jak se postaví okolní státy k zásobování čr a sk PHM po zavření ropovodu, který bude uzavřen ještě pravděpodobně ten to týden. Nicméně přídělům se asi nevyhneme, pravděpodobný scénář kde budou PHM jen pro klíčové složky a infrastrukturu je také velmi reálný. 

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A myslíš si, že jiné země to nedělají??? To není čistě naše nátura. To je normální stav. Každý má touhu se zásobit. 

Dřeva mám hooodně metrů a furt mám pocit, že mám málo. 

Chleba za stovku ti nevadí? 

Jsi prostě na jiné planetě.

 

Teď čtu na ct24 prům. plat 40.135,- a nějaký drobný 🤣🤣🤣

☹️

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím co to má s oligarchou společného. Pokud mi tu někdo chce tvrdit že je dnes 25 hrubého normální plat, tak jsme reálně chudší než jsme byli před 15 lety.

Pokud se chceme bavit o nějaké životní úrovni, tak plat 30-40 hrubého je absolutní minimum abys jako živitel rodiny mohl důstojně žít. Průměrná mzda se ani zdaleka tak nehýbu směre nahoru jako se posledních 20 let hýbali směrem nahoru ceny všeho.

 

Vzhledem  k tomu, že kolem sebe vidím občany mnohem bohatší a více cestující než před 20 lety vycházím tedy z toho, že prostě ten příjem nepřiznávájí. Jinak si nedokážu vysvětlit proč se stává standardem mít v rodině dvě auta a jezdit na dovolenou 4 x za rok a camrat všude možně. 

 

Je obrovský provoz, přehlcená všechna rekreační střediska. To prostě ještě 20 ani 10 let zpět nebylo. Lidé jsou bohatší ale poměr průměrný plat a průměrná cena všeho tomu neodpovídá, jiné vysvětlení než šedá ekonomika jednoduše není.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano pokud jsi průměrný občan s průměrným vzděláním tak si pořád stojím za 50K.

Teď se bavím o absolutním nevzdělaným dnu. 

 

V praze 4 roky zpět jsem si jezdil na noční přivydělávat do PPL jako manipulátor s balíky do popovic a dávali tenkrát 230 kč na hodinu.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, 15degren napsal:

Pokud mi tu někdo chce tvrdit že je dnes 25 hrubého normální plat,

Nemůžeš brát průměr jako bernou minci, to nejde ani u průměrného platu v ČR a ani v Praze. Navíc Praha má průměr za poslední čtvrtletí roku 2021 48 130,- Kč ale hrubého !

50 000 čistého jako běžný zaměstananec nikde nedostaneš - leda opravdu při náročných povoláních + směny, víkendy a přesčasy.

Tak tu prosím nemachruj, jestli máš víc peněz než většina zaměstnanců v ČR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tématu ceny PHM: včera jsem tankoval na Molce v Kaplici prémiovou naftu za 45.90 Kč. Kam ceny vyletí je těžko odhadovat. Současný nárůst je především díky obavám, co bude.

 

K tématu mzdy: souhlasím s tím, že 40 tis. Kč hrubého je pro 4člennou rodinu opravdu nutné minimum. V drtivé většině rodin vydělávají dva, takže dostat se na nějakých 60 hrubého už není takový problém ani v menších městech. Vesnice s provozy s malou přidanou hodnotou samozřejmě vypadají jinak. Úplně jiné jsou ale i životní náklady. Pokud to budu brát podle vsi, kde žiju já, tak drtivá většina starousedlíků bydlí ve svém dávno zaplaceném domě, topí dřevem, kterého má po kůrovci každý na deset let, vodu má z vlastní studny.

 

Na druhou stranu, diskutovaných 50 tis. čistého znamená pro člověka se dvěma dětmi cca 60 tis. hrubého. A to je mzda, kterou má obrovská spousta lidí ve velkých městech. Střední management, seniornější obchodnící ve velkých firmách, vedoucí oddělení. O menších podnikatelích ani nemluvě.

 

Dost cestuju po republice i Evropě a když vidím, jak moc a kde všude se dnes v ČR staví nové domy, jaký je na silnicích v reálném provozu většinově vozový park a srovnám to s běžným standardem třeba v Rakousku, Itálii, Slovinsku, Maďarsku, tak tam žádné podstatné rozdíly nevidím.

 

Průměrná mzda je 40 tis. Kč. Podstatnější je ale medián, který byl na konci 2021 kolem 33 tis. Kč hrubého.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo ale on nepsal příjem dvou lidí. Jen příjem chlapa!!! Nedělil to 2.

Jo 40 čistého muž + žena, souhlasím. 

Kurňa vždycky mě to strhne reagovat🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 

Tak nafta o kačku dražší než benál ☹️

Proč jsem si kupoval dízla 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, stanmar napsal:

50 000 čistého jako běžný zaměstananec nikde nedostaneš - leda opravdu při náročných povoláních + směny, víkendy a přesčasy.

S tímhle si dovolím nesouhlasit. I běžní zaměstnanci (pokud je tím myšlený člověk s normální pracovní smlouvou) se na takovou mzdu dostanou. VŠ vzdělání, praxe v oboru s velkou přidanou hodnotou, velká stabilní firma, dobré pracovní výsledky a jsi tam. Ano, trochu to zevšeobecňuju, ale lidí, kteří mají v ČR nadprůměrné platy, jsou opravdu spousty.

Stačí třeba zajet v létě na hory a podívat se před jakoukoliv hospodu, kolik je tam horských kol za 100+ tis. Kč. To si nekoupí člověk, který má 25 hrubého.

Nebo v zimě, kolik je Čechů v hezkých hotelích na lyžovačce v Alpách, kde 4člennou rodinu vyjde týden na 70 tisíc bez nějakého rozhazování...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...