Přejít na obsah

DPF filter-častá regenerácia/chyba


LubosJ7

Doporučené příspěvky

Zdravím páni,mám na vás takú otázočku,hľadal som po forume ale takýto istý prípad som nenašiel,tak by som Vás chcel poprosiť o radu.

 

V prvom rade napíšem že sa jedná o Superb 2,2009 2.0TDI CR,125 kw ..motor CBBB.

 

Pred nejakým časom sa mi začalo zdáť príliš často že regeneruje dpf ,myslel som že je už dosť zanesené DPF,pretože už to má nájazd 320tKM,neskôr začalo auto hádzať do núdzového režimu (rozsvietena kontrolka motora a blikalo žhavenie) po vypnuti motora auto išlo zasa správne ,po nejakom čase znova núdzový režim(blikajúce žhavenie) a proces sa opakoval.

 

Po napichnuti na diag mi to vyhodilo:

P0672-obvod žhavici sviečky -valec 2 (prerušovany)

 

P0403-proud recikulsce spalin-chybná funkce 

(Prerušovany)

 

Tak som dal vyčistiť DPF filter ,pán po čistení povedal že nebolo moc zanesené a nemalo by to vôbec obmedzovať výkon,ale bolo vyčistené a mal som o starosť menej.Pritom sme zistili že bol zaseknutý chladič spätných spalín(EGR),celý bol zaseknutý a vôbec nešiel hýbať,a trúbka z chladiča spalín bola premačknutá,tak som dal kúpiť komplet cely nový.

Keď už bolo auto rozobraté dal som skontrolovať turbo či je dobre lebo kvápal z neho olej,ale turbo bolo v poriadku s minimálnou vôľou ,pretesnené(bol zlý okruzok medzi prirubami),bolo správne nastavené a zablombovane. 

 

Po celom zmontovani a zapojení diagnostiky vypísalo lambda sondu a snímač teploty výfukových plynov na DPF 3.

Tak automaticky som dal kúpiť nové po zapojení chyby neukázalo.

 

Na aute som jazdil asi týždeň po týždni znova kontrolka zhavenia blikala a núdzový režim,po opätovnom pripojení na diag vyhodilo:

 

Ventil spätneho vedenia výfukových plynov N18-nahodna chýba 

 

Chýba sa skúsila vymazať a keby sa znova objaví že by sme to hneď riešili,to bolo cca 4 dní späť,odvtedy ako keby pri každom naštartovaní sa po pár KM spustí regenerácia(zvýšené otáčky,biely hustý dym,...) 

 

Vedeli by ste mi poradiť čím by to mohlo byť ,kde by mohla byť chýba? 

 

Napadol má snímač diferencneho tlaku ? Že by posielal zle hodnoty do RJ a preto by púšťalo stále regeneráciu ?

Snáď som všetko spomenul a vysvetlil.

Ďakujem za každú radu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...