Přejít na obsah

Zadne brzdové kotúče


petulko

Doporučené příspěvky

@petulko

Niekto tu písal, že majú nejako v zmluve, že prvé 2r máš záruku plnú a môžeš nosiť auto i mimo autorizák (klasika-podmienky materiálu a práce po kvalitatívnej stránke daná štandardmi musí byť). Ale tá predĺžená platí len vtedy ak som dobre pochopil, ak nosíš do ŠA. Tak ak je to pravda, tak jedine asi doniesť materiál. Zároveň ale, by som chcel vidieť, kto ti príde na to, že máš iné kotúče ak vyslovene ich nebude študovať.

Ja dávam autá vždy do autorizáku z dôvodu, že pri predaji opätovnom mám jediný servis autorizák a čo sa práce týka, sú najlacnejší - keďže úkony sú normohodinované a v každom autorizáku by mal byť manuál s normohodinami na úkony. Teda v ŠA som sa na to nedotazoval, no práca nie je drahá. V opli som to pekne videl vždy v PC, že koľko jednotiek je za akú výmenu, keď som sa na to pýtal a materiál som si nosil vlastný.

 

Tu som dal aj materiál rovno. Cena bola drahšia, ale rozhodol som sa na komplet.

Ak chceš, spýtam sa technika ako je to s tou zárukou, keď s ním budem najbližšie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, petulko napsal:

Ak mám predĺženu záruku na 5 r. Alebo 100 tisic km nemôžem si dať vymeniť trebars tie zadné kotúče niekde mimo servis ŠA? To by mi už padla záruka?

Záruka ti v tomhle případě padne maximálně na vady spojené s brzdama nebo dílama spojenýma přímo z měněným dílem. Těžko ti nekdo neschválí záruku na potkaný motor nebo vyteklý tlumič :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 31. 8. 2022 na 10:38, csabac napsal:

@petulko

Niekto tu písal, že majú nejako v zmluve, že prvé 2r máš záruku plnú a môžeš nosiť auto i mimo autorizák (klasika-podmienky materiálu a práce po kvalitatívnej stránke daná štandardmi musí byť). Ale tá predĺžená platí len vtedy ak som dobre pochopil, ak nosíš do ŠA. Tak ak je to pravda, tak jedine asi doniesť materiál. Zároveň ale, by som chcel vidieť, kto ti príde na to, že máš iné kotúče ak vyslovene ich nebude študovať.

Ja dávam autá vždy do autorizáku z dôvodu, že pri predaji opätovnom mám jediný servis autorizák a čo sa práce týka, sú najlacnejší - keďže úkony sú normohodinované a v každom autorizáku by mal byť manuál s normohodinami na úkony. Teda v ŠA som sa na to nedotazoval, no práca nie je drahá. V opli som to pekne videl vždy v PC, že koľko jednotiek je za akú výmenu, keď som sa na to pýtal a materiál som si nosil vlastný.

 

Tu som dal aj materiál rovno. Cena bola drahšia, ale rozhodol som sa na komplet.

Ak chceš, spýtam sa technika ako je to s tou zárukou, keď s ním budem najbližšie.

kúp si ferodo kotúče a platne bratru za 55eur komplet a vymeň si to pri prezutí doma , hodina roboty aj s poriadnym očistením náboja a dosadačiek platničiek , a nik nič riešiť nebude 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to víceméně u těch to malých brzd jedno. Já kupuji nejlevnější s povrchovou úpravou, zadní destičky textar (jsou tvrdé). Automaticky měním s destičkami i zadní kotouče i když mají hodně materiálu, ale můj čas je dražší než výměna všeho najednou a je pak obvykle klid do sjetí desek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 9. 2022 na 13:56, lucky.jack napsal:

V rámci prodloužené záruky není možné uznat díly podléhající opotřebení. Tam spadají i brzdy. Je to z aktuálně vydané garanční příručky, kam přidali navíc i 12V baterku :-) 

 

Nj. víceméně si vytírají se zákazníkem zadele, už ani ty baterie... vše to směřuje k tomu že výrobce vozů už ví, že za 10 let low cost zákazníky nebudou potřebovat, protože jim nebude co prodávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už z principu je záruka 2 roky, nedej bůh 5 let na baterku na hlavu. Nikdy není možný klientovi dokázat zda baterii měl v podpětí, naopak ji nepřebíjel "chytrými nabíječkami"  atd atd. Kolik je záruka na baterii např. mobilů? Odpovím si sám, půl roku. Proč, protože je to prostě neovlivnitelné výrobcem jak bude majitel baterii vytěžovat. 

Někdy bych výrobci potažmo škodováckým lidem přál, aby si sedli před zákazníka face to face a hezky si o tom popovídali :-)

Abych neodbíhal od tématu, osobně mám nejlepší zkušenost s ATE. Vydrží, nepískají, možná vyšší cena, ale co, bzdrit se musí :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja neberiem záruku na brzdy. To mi je jasne, že je vec, ktorá sa opotrebúva.

Ja to robím z 2 dôvodov. História, že auto chodí do autorizaku. Za druhé, nechcem rámci ďalšej záruky, keďže ja mam doplatenú na 150k km celu záruku, že mi niekto pri nejakej poruche brzdového systému, nemyslím mechanickú časť kotúče a platničky, povie, že veď ste to robili inde a preto sa dodrbalo napr. abs, ci iné.

Samozrejme to sú všetko krajne hypotetické veci, no nestojí mi úspora par korún za to. A za ďalšie, ja budem aj po záruke nosiť auto do autorizaku s tým, že diely si prinesiem. Ta práca je ďaleko lacnejšia ako v neautorizaku ak to zoberieme na účtované hodiny a auto ma čistú históriu. To bol jeden z ťahúňov aj pri predaji astry u kupujúceho, nakoľko auto malo 250k km, ale čistú jasnú históriu servisu a poistných udalosti, plus všetky faktúry aj na diely, čo som dával oplu pri výmene. Rozvody, kotúče, platničky.

 

A keď aftermarket materiál, tak brzdy tiež jednoznačne ATE, potom zimmermany.

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zdravim. Tiez mam problem so zadnymi kotucami. Jazdim malo a rychlo to hrdzavie. Servisovane iba v originalnom skoda servise. Uz ma ale prestava bavit rvat peniaze len do brzd. Predsa len nie su lacne ani diely ani praca v origo servise. Myslite ze sa daju miesto kotucov v zadu dat bubny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Marej Bubny miesto kotúčov?! A akože si dáš vystaviť nový CE certifikát a homologizáciu? A ako by si si chcel nadimenzovať rozmer? Nad takýmto nezmyslom sa ani nezamýšľaj.  A čo ti koroduje? Povrch, keď stojí auto, či ostatné časti?

Veď je to normálna vec, že sa tam vytvorí hrdza na povrchu ak jazdíš málo. Po 100m a pár pribrzdení, to máš dole.

A nie je lacná práca v origo servise? Som sa pobavil...dávaš si účtovať prácu za superba?

Chcem vidieť kto ti za 30 éčok ak donesieš kotúče a platničky (ak ti vôbec dovolia v neautorizáku), vymení brzdy vrátane drobného materialu čo ti naúčtuje. Chlapi. Neatorizak síce obľubuje cenou 20eur/h, len koniec koncom ti naúčtuje viac hodín. Ale každého voľba, kam chodí.

Jedine čo je nefer v SA a to by mala EU zakazat! ...je účtovať rozdielne hodinové sadzby za prácu v servise podľa modelu auta.

To som napr. v opli nezažil - corsa, či insignia mali rovnakú hodinovku. V SA má superb inú hodinovku ako scala. A pochybujem, že mechanik má hodinovú mzdu podľa modelu auta a nie fix.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čo chceš homologovať ? milion ludi prerabalo bubny na kotuce a tu sme vsetci ... bubny na fabii nie su zle , ale na novych autach uz do*bali aj tie takze ziadna vyhra

 

ako som pisal treba kupit ferodo kotuce aj platne a dva roky to bohate vydrzi , cca 60eur , a ja teda robim poctivo brzdy vymenu za 30eur jedna naprava takze 90eur nech nezerem ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

resil niekto piskanie brzd ? mam najazdene cca 14 000 km pro dojezde napriklad na parkovacíe miesto v minimalne rychlosti okolo 10km/h sa oziva z brzd piskanie. robi to nikomu tak isto ? eko ste to risili mimo vymenu komplet brzd to riesit nebudem . nevíem kolko si auto budem nechavat tak nechcem doň investovať kedze brzdy su viacmenej skoro nove .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 3. 2023 na 12:07, Marej napsal:

Zdravim. Tiez mam problem so zadnymi kotucami. Jazdim malo a rychlo to hrdzavie. Servisovane iba v originalnom skoda servise. Uz ma ale prestava bavit rvat peniaze len do brzd. Predsa len nie su lacne ani diely ani praca v origo servise. Myslite ze sa daju miesto kotucov v zadu dat bubny?

Také jezdím málo, řeším to tak, že tahám za ruční brzdu, hodně, čtvrtý, pátý zub... Je to dosti otravné, hlavně v tom, že to lze praktikovat jen když za mmou nikdo nejede. Bez toho bych ale zadní brzdy měl už dávno nefunkční. Dej jinou značku kotoučl i desek než origo, třeba zde doporučené Ferodo, nebo mám dobrou zkušenost s Bosch či Meyle HD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...