Přejít na obsah

Rezervní kolo


qack

Doporučené příspěvky

Ok, jde mi o to, jestli by se na ni dalo aspon nouzove dojet, kdyz by na to doslo a bylo to koser jak po technicke, tak predpisove strance... 

To je zvlastni, protoze jsem ji bral s autem a v konfiguraci byla jako "plnohodnotna" - guma je identicka s temi, co mam ted, ale disk je plechac a na aute jsou hliny. 

Diky! ;)

Editováno: , autor: epo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plnohodnotná i neplnohodnotná rezerva jsou na  plecháčích.

Plnohodnotná rezerva je na klasickém plecháči (stejný, na kterým je zímák, např.) a je takového rozměru, jako zbytek kol na autě - s touhle rezervou je možné neomezeně jezdit do aleluja - je to polnohodnotné pneu.

Neplnohodnotná rezerva je takový to odlehčený kolečko, většinou (vždy?) menšího rozměru , i menší šířky atd, které je opravdu jen dojezdové, je na něm omezená maximální rychlost a je na něm ten žlutý varovný pruh atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, nebudeme slovickarit. To male "baby" kolo je jasne. Mne slo jen o to si potvrdit, ze k 16"/215 muzu jako rezervu pouzit 15"/185. Protoze rozmer pneu je jiny, tak asi na jizdni vlastnosti to vliv mit bude, tudiz dedukuju, ze se s tim neda jezdit "do aleluja" jako bych mohl ted na komplet 15"/185, ale na dojezd je to ok a pokud me u toho zastavi PCR, tak to neni na postih... Jen tolik. :)

Editováno: , autor: epo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

F III to má popsaný v návodu k použití na str. 159.

■ Pokud se liší rozměry nebo provedení rezervního kola od namontovaných
kol (např. zimní pneumatiky, pneumatiky s určeným směrem otáčení) můžete
použít rezervní kolo jen krátkodobě v případě nouze a pokračovat v cestě
se zvýšenou opatrností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z obrázku nic nevyvozuju, ale z reality. S těmi rezervami je to stejné u O3 i u FIII, jedna stejná rezerva na plecháči, pokud stejné plecháče máte nakonfigurovaném na vozidle, jmenuje se plnohodnotná, pokud máte hlíny, jmenuje se neplnohodnotná. 

Editováno: , autor: dodge
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem před rokem kupoval FIII, tak v konfigurátoru jsem zatrhl plnohodnotnou rezervu. Jiná kola na auto než z lehkých slitin nebylo možné objednat. A tak jsem to dostal. Na autě jsou kola z lehkých slitin, v kufru plechová rezerva. Až píchnu, vyměním, nechám spravit a vyměním zpět. Neřeším, jezdím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, dodge napsal:

Z obrázku nic nevyvozuju, ale z reality. S těmi rezervami je to stejné u O3 i u FIII, jedna stejná rezerva na plecháči, pokud stejné plecháče máte nakonfigurovaném na vozidle, jmenuje se plnohodnotná, pokud máte hlíny, jmenuje se neplnohodnotná. 

+ malý dodatek, pokud jsou na konfigurovaném vozidle 15' ' hlíny, jmenuje se plnohodnotná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Zdravím kluci. Jelikož jsem měl v autě lepící sadu, chci tam dát samozřejmě rezervní kolo. Ten vnitřek s nářadím a zvedákem mám... Mohu normálně objednat jakékoli plechové kolo s patřičným obutím 185/60 R15, nazout a dát jej na  místo rezervy. Nemá náhodou originálni rezerva nějaký specifický tvar (teda myslím plecháč),  aby se tam vešel ten vnitřní box s  nářadím, nebo je to jedno jaký plechový disk výrobce použiji.

 

Díky Vám....

Editováno: , autor: Marcelius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tam ale tam moc relevantních informací mezi dohady nenajde. Rezerva může mít jiný rozměr a vzorek jak to co je aktuálně na autě. Navštiv vrakáč a tam si vybereš box i kolo, vzal bych nejmenší a možná nejlehčí v rozměru dle TP. Já si místo toho polyše dám plastový box z F1. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...