Přejít na obsah

Skúsenosti repas DCC


Faravell

Doporučené příspěvky

Ahojte. 

 

Rad by som sa informoval ci už máte niekto skúsenosti s repasom adaptivnych tlmičov dcc

Na Slovensku som našiel jednu firmu ktorá sprostredkuje opravu do 10 dní za 300e na oba predné tlmiče. 

 

Vec sa ma tak ze som síce nespozoroval žiadnu zmenu v jazde ani žiadny technický problém ale zrovna včera som na fb videl sa rozčuľovať jedného  co pri nájazde 90k riešil práve dcc na octavii RS vyšlo ho to nejakých 1600 za komplet sadu. 

 

Co za aktuálnej situácie momentálne je troska komplikovane keďže som mal neplánovane výdaje za posledného polroka ze až až, kotol, práčka,  sušička, telefón krista všetko naraz.. Ráno idem do prace aaaaa pozriem sa na tie svoje, a samozrejme ze ľavý predný tečie a pravý predny začína,  na zadné som sa bal pozrieť... To až zajtra ráno... 

Nájazd 120.

 

Paradox.. Kolega ma od novoty 2.0tsi s dcc, nájazd 265k tlmiče fungujú, netecu.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.
Neriešil som síce repas, ale predné tlmiče som tesne pred 100tkm menil. Ľavý nakoľko tiekol mi vymenili na záruku a pravý nakoľko netiekol a v škode menia len pokazené diely som menil na vlastné náklady. 
Rozdiel v tlmeni je takmer nebadatelny, z čoho som mierne sklamaný nakoľko auto je pre mňa v móde normal mäkké a stále sa pohybuje zhora nadol ako loď a v športe už zbytočne tuhé, a od výmeny som si sľuboval že sa toto zlepší hlavne v normale.
Bohužiaľ na toto aktuálne nie je liek, eibach prokit pružiny tiež takmer nič nevyriešili a jediná aftermarket náhrada bilstein b6 damptronic mám od dovozcu objednane od 4/2021 a stále sú na bockorderi od výrobcu a dodanie každé 2 mesiace posúvajú. Za mňa je toto (tlmenie/hupanie podvozku s el. tlmičmi) je najväčšie mínus celého auta. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie bilsteiny co som cital na drive ru tak su dost sklamanie. Zevraj vobec necitit zmenu nastavenia DCC a su pomerne tvrde. Inak to hupanie vadi aj mne a dost. 

Ak mozem poradit daj si dokodovat posuvnik DCC z arteonu a nastav si ho kusok medzi normal a sport. Potom myslim budes celkom spoko. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
V 23. 3. 2022 na 21:05, Leonekkk napsal:

Taky si myslím že by to nebyl moc dobrý nápad nechávat repas DCC tlumiče.Když si člověk pořídí takové auto tak stím musí počítat s investicí do budoucna. 

To myslíš vážne? To mám počítať s investíciou 40000 Kč na tlmiče lebo mám drahšie auto? Pri aute čo nemá ani 100000 km? Pekná blbosť. 
Tu v Európe si automobilky robia čo chcú. Prípadov na vytečené tlmiče je tu toľko, že napríklad v USA by to museli meniť zdarma. 
je svinstvo, že si za to servis účtuje toľké peniaze. 
 

Má niekto už skúsenosť s repasovanými tlmičmi? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomu se říká "udržitelnost". V interiéru se objevují veganská sedadla, protože využít kůži na potah je fuj. Ale tlumiče a akumulátory se mění po pár letech. Já bych do repasu nešel a pokud je potřeba ušetřit, zkusil bych nějaké cesty (legální), jak se dostat k levnějšímu dílu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

 https://www.motora.sk/skoda/superb-iii-3v3_2015/2.0-tdi_112394/pruzenie-tlmenie/tlmic-pruzenia_100121?vyrobcedilu=37 

Tu som niečo našiel, ak má niekto skúsenosti s týmto pedajcom dajte vedieť. Nedávno som menil (iný predajca) predne 120 000, pomaly sa chystám na zadné. Nechápem že (na tejto stránke) sú drahšie ako predne... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...