Přejít na obsah

spojka - nelineraní chod


MartinS42

Doporučené příspěvky

Zdravím

 

včera som prebral nového Superba 1.5 tsi manuál a mám celkom výhrady k chodu spojkového pedálu. 1. je tuhší ako by som čakal 2. je strašne nelineárny. Najprv nič nič a potom značný odpor a následne zase taký vlažný dobeh a rovnaký nepríjemný priebeh aj pri "vypúštaní". Možno aj ešte horší. Doteraz som mal Mondeo 2.0 tdci 2014 kde som o spojke ani nevedel, proste fungovala bez toho aby som o tom premýšlal. Rovnako aj iné autá ktoré som sem tam mal požičané (až na nejaké "športové modely") Na Superbe po prvých 60km mám chuť to ísť reklamovať. Je to normálne? Mohli to napr nejako zle odvzdušniť pri výrobe?

Chápem že niektoré vlastnosti na aute sú vecou zvykyu ale toto pre mňa celkom problém. Dá sa to prípadne nejako nastaviť/upraviť?

 

Díky.

Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna prilis moc brzo soudit. Nedavno nam menili na nasem S3 komplet spojku v zaruce. Je to sice 2.0TDI, ale po vymene jsem se taky trochu lekl. Podobne chovani jak popisujes. Zabirala navic hodne dole a velmi velmi ostre. Ale po par stovkach km si to sedlo a vratilo se to do puvodniho stavu (a nebo jsem si zvykl).

Preci jenom po 60km je spojka jeste hodne cerstva. Jinak si myslim, ze s tim nikdo nic neudela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Update: po čase (cca mesiac?) si to sadlo a spojka má normálny ľahký chod ako som očakával. Jediné čo mi trochu vadí tak občas pri vyšlapávaní spojky medzi 1 a 2 niečo mechanicky "zahrkoce", ale asi to bude proste kvalitou spracovania... Inak som s autom ako takým celkom spokojný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...