Jump to content

4x4 hluk při akcelerování ot. 2-2,8tis., stupeň 4,5,6.


mr.coumess
 Share

Recommended Posts

Zdravím všechny. Rád bych zde hodil poznatek při jízdě yetiny 4x4, 2.0.TDI, 81kw, 6-ti kvald, 2014, 160tis km. Hledal jsem dané téma, nenašel jsem, proto nové. Pokud skutečně je tento příběh v jiném tématu, omlouvám se za nové téma, nenašel jsem.

 

Budu se snažit být stručný. Vůz při akcelerování  převodových stupních 4-5-6, ot. 2000-2800, dostávál hluk do kabiny (ne vibrace-necítil jsem je, netřepe se posádka ani žádné díly v kabině), který vedle zvuku TDI motoru, co máš naposloucháno zajizdy, zcela přehlušil. Ten hluk byl těžko poznatelný, zda je to od předka, nebo od zadku. Ve městě jízda vše ok. Na jiných forech jsem narazil na podobnost u Octy II 4x4. Možnosti jsou dle rad webu Sixty převodovky buď řešit převodovku opotřebení uložení ve skříni, nebo zadní Hardy spojka mezi kardanem a Haldexem. (Oleje měněny ve skříních.)  V ruce na zvedávku kardan zcela pevný, v ruce jsem kmit nevyvolal. Dal jsem na výměnu Hardy spojky, než řešit převodovku. Vysledek byl k.o. Hardy spojky. Guma total hotová. Nelze vidět jinak, než sundat. Snad můj poznatek pomůže. Podotknu, že pneu stejný tlak, vyváženo, GO ok, silentbloky ok. Po nasazení prvovýroby od německého výrobce, bo origo cca 13tis. Hluk není slyšet. Akcelerace 4-5-6 je nyní jen o zvuku motoru, žádný další zvuk-hluk se již neozívá. Ať tedy poznatky pomůžou dál. 

IMG_3465.jpg

IMG_3468.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Zdravim, mam podobny problem, ziadne vibracie len dunivy zvuk hlavne ked sedim na zadnych sedadlach. Zadna hardy ma viditelne popraskanu gumu.Menil si len zadnu hardy alebo aj prednu? 

20221027_155314.jpg

Edited by AnHi
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ahoj, taky jsem měnil zadní hardy spojku. Hučelo mi to nad 80km/h. Myslel jsem si, že někde hučí ložisko a že se to časem bude zhoršovat a poznám, které to je, ale hučelo to pořád stejně. Takže mi to nedalo, vyměnil jsem hardy spojku a už to nehučí. 1.8 TSI.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...