Přejít na obsah

2.0 MPI spotřeba a zkušenosti


pet

Doporučené příspěvky

Je citlivy na nohu. Spotreba sa da urobit okolo 8 - 8.5 v meste a mimo cca 7 - 8. Velmi zalezi ako jazdis. Nakolko sa jedna o dvojliter urcite si svoje vypyta za co ta odmeni primeranym vykonom. Nemozno to porovnavat s motormi typu 1.8 a podobne nakolko je to motor na iny styl jazdy. Kvalitativne je motor 2.0 na tom podla mna lepsie a vydrzi dlhsie ako 1.8T kvoli podla mojho nazoru predymenzovaneho vykonu vzhladom na konstrukciu motora cim netvrdim ze je horsi. Viac problemov som sa stretol u 1.8T ako u 2.0. Osobne som jazdil na 1.8T a musim uznat ze je to riadny svizak. Ale na to ja niesom.

Mne staci pohoda so skrytym bykom pod kapotou. :t

Editováno: , autor: Marcello
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jel jsem v 2.0 teda jen jednou ale nechtel bych ho ani za nic, na ten obsah mrcha lina spotrebu kombinovane, 1O L.+ a to byla dlouha trasa, a co me rikal majitel tak ma prej tu posranou serii co silene papa olej ...zlata 1.8T a pokud ji nevytacis studenou a po vostry jizde dochladis turbo tak vydrzi hodne moc...

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jel jsem v 2.0 teda jen jednou ale nechtel bych ho ani za nic, na ten obsah mrcha lina spotrebu kombinovane, 1O L.+ a to byla dlouha trasa, a co me rikal majitel tak ma prej tu posranou serii co silene papa olej ...zlata 1.8T a pokud ji nevytacis studenou a po vostry jizde dochladis turbo tak vydrzi hodne moc...

tak nevim, asi si jel fakt s nakou hodne po*ebanou 2.0, ja sam ji mam, olej uplna pohoda ( nastesti uz nemam obraceny krouzky :) ) spotreba, kdyz fakt chci, tak se da jezdit za 7.2 - 7.7 mimo mesto, ve meste kolem 8.5....pri ostrejsi jizde je ten prumer tak nekde kolem 9litru, je to jen o stylu jizdy...kazdopadne kdyz sem ji dostal do rukou, tak mi brala prumerne kolem 11-11,5 litru a to byl hrob, par veci sme s MartinemRS poladili ( za coz mu nesmirne dekuji :palec2: ) a tedka si nemuzu stezovat ani nahodou....super auto, neni to na rychlost 1.8T ale 210 to taky umi a to na zabiti staci si myslim.... :t takze v dusledku sem nad miru spokojenej a ikdyz mne pred koupi hodne lidi odrazovalo, tak ted sveho rozhodnuti ani trosku nelituji, ba naopak!!! -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jel jsem v 2.0 teda jen jednou ale nechtel bych ho ani za nic, na ten obsah mrcha lina spotrebu kombinovane, 1O L.+ a to byla dlouha trasa, a co me rikal majitel tak ma prej tu posranou serii co silene papa olej ...zlata 1.8T a pokud ji nevytacis studenou a po vostry jizde dochladis turbo tak vydrzi hodne moc...

tak nevim, asi si jel fakt s nakou hodne po*ebanou 2.0, ja sam ji mam, olej uplna pohoda ( nastesti uz nemam obraceny krouzky :) ) spotreba, kdyz fakt chci, tak se da jezdit za 7.2 - 7.7 mimo mesto, ve meste kolem 8.5....pri ostrejsi jizde je ten prumer tak nekde kolem 9litru, je to jen o stylu jizdy...kazdopadne kdyz sem ji dostal do rukou, tak mi brala prumerne kolem 11-11,5 litru a to byl hrob, par veci sme s MartinemRS poladili ( za coz mu nesmirne dekuji :palec2: ) a tedka si nemuzu stezovat ani nahodou....super auto, neni to na rychlost 1.8T ale 210 to taky umi a to na zabiti staci si myslim.... :t takze v dusledku sem nad miru spokojenej a ikdyz mne pred koupi hodne lidi odrazovalo, tak ted sveho rozhodnuti ani trosku nelituji, ba naopak!!! -_-

Potvrdzujem.Tiez spokojny a nelutujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem ji koupil r.v.01 Je v plynu,sekvenční vstřikování. Jestli se dá věřit počítači,tak to papká do 8l . Nevíte někdo jestli počítač dobře ukazuje i plyn?

hele tak to nevim, me ukazoval dobre, ikdyz sem si to pak zpetne pocital....a ted maxik, to je uplna parada!!! ;) teda ukazuje stejne, ale po esteticke strance je to o necem jinem... :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to tady někde psal, nechci se opakovat. Kupoval jsem si 2.0i až na třetí pokus. Napřed jsem se bál, že mě "sežere", ale opak je pravdou. Pravda je ta, že se člověk musí s tím motorem naužit jezdit. Pro nevěřící, co se budou smát (!! ale je to pravda !!) : pokud jezdím předpisovku a při předjíždění do těch 120 km/h, s tím motorem se dá jezdit (pokud jedu sám a nenaložený - a ne v horách) okolo 6 litrů na 100 kiláků. Když to fakt neženu a jedu jen těch 90km/h. (tedy jak by se mělo), vejdu se pod 6 litrů. Spoustu z vás se určitě směje, ale je to PRAVDAAAAAAAAAA. Dlouhodobou spotřebu, tedy i s městem, mi počítač ukazuje 7,5 - 7,7. A vychází mi to stejně, pokud to počítám i podle tankování. Mám nalítáno 100 364 km přesně a včera jsem jel Domažlice-Plzeň (60 km) za 5,9 podle počítače. Ručička se hnula u polovinu jednoho dílku. Kdo nechce, ať nevěří. Na dálnici to přes 2 kila jede, kdy si vzpomenu, zatím max. 230km/h. Pokud se mi nic neplete do cesty, auto zná jen 5. kvalt. Dálnice jedu lehce nad 8 litrů, pokud to ženu, do 9 litrů. Je to jen o tom, naučit se s tím jezdit. Motor nechce přetáčet, musí se mu dát čas, aby se sám rozjel. To mu ale nedělá žádné problémy. Není to závoďák, ale pohodlný tahoun.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám rok 2001, spotřeba dle PP dlouhodobě 8.1l (40procent město, 30dálnice, 30okresky), mimo město při doržování rychlost pravidel není problém kolem 7litrů, veměstě do 9-10, dálnice D2 konstatně 150-160km/h spotřeba do 8l, motor bez jakýchkoliv výraznějších problémů (jedinný problém, vloni začal cukat při zátahu - oprava výměna kabelu ke svíčce, od té dopby v poho), spotřeba oleje žádná - longlife interval výměny 30tis km - bez doplňování), co mám vyzkoušeno max cca 210km/h (do 180 zrychluje myslím docela slušně, pak už klesá křivka výkonu i točivého momentu). Největší přednost motoru vidím v zátahu od spodu, od nějakých 1000otáček, v poho a plynule se dá jezdit s přeřazováním kolem 2000ot. Pokud ho srovnám s 1.8T, ten má znatelně výraznější projev ve vyšších otáčkách, "jde víc za plynem", na druhé straně i když papírově má 1.8T už odspodu větší krouťák, 2.0 mi subjektivně odspodu, myslím tak do těch 2500otáček přijde, výkonější, plynulostí zatahu, bez prodlevy jako s 1.8T

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdil jsem ten motor ve sluzebni Octavii Combi.

Soukrome bych si ho asi nekoupil, ale obecne jsem ten motor mel rad. Spotreba v pohode do 8 litru pri bezne jizde, ve meste cca 8,5-9 l/100km.

Libila se mi hlavne extremni pruznost tohoto motoru.

Nebyl zrovna tocivej, ale hlavne odspoda zabiral velmi dobre.

Srovnavat ho s 1.8T ale dost dobre nejde uz z konstrukcniho hlediska.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na www.auto.cz jsem kdysi četl toto:

Fabia 2.0 byla kdysi stažena z nabídky ne kvůli motormanagementu, ale kvůli tomu, že žrala olej. Prý kdysi ve VW nějaký čas montovali do motoru jeden pístní kroužek opačně!? Brala i 1l oleje na 100km.

To samé i Octávka.

Neměl to někdo náhodou rozebrané, klidně to může být i pravda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám rok 2001, spotřeba dle PP dlouhodobě 8.1l (40procent město, 30dálnice, 30okresky), mimo město při doržování rychlost pravidel není problém kolem 7litrů, veměstě do 9-10, dálnice D2 konstatně 150-160km/h spotřeba do 8l, motor bez jakýchkoliv výraznějších problémů (jedinný problém, vloni začal cukat při zátahu - oprava výměna kabelu ke svíčce, od té dopby v poho), spotřeba oleje žádná - longlife interval výměny 30tis km - bez doplňování), co mám vyzkoušeno max cca 210km/h (do 180 zrychluje myslím docela slušně, pak už klesá křivka výkonu i točivého momentu). Největší přednost motoru vidím v zátahu od spodu, od nějakých 1000otáček, v poho a plynule se dá jezdit s přeřazováním kolem 2000ot. Pokud ho srovnám s 1.8T, ten má znatelně výraznější projev ve vyšších otáčkách, "jde víc za plynem", na druhé straně i když papírově má 1.8T už odspodu větší krouťák, 2.0 mi subjektivně odspodu, myslím tak do těch 2500otáček přijde, výkonější, plynulostí zatahu, bez prodlevy jako s 1.8T

tva slova muzu jen a jen potvrdit, neco podobneho ( skoro stejneho ) sem tady nedavno psal, je to super motor, sem spokojenej!! jinak v nizkejch otackach na nej 1000% 1.8T nema..... :) este to cipnem na 92kW a ten kroutak se este zlepsi.... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...