Přejít na obsah

2.0 MPI spotřeba a zkušenosti


pet

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Dnes mi začal vynechávat motor.Vracel jsem se dom a po cca 150km jsem vyřizoval telefon,motor na volnoběhu začal náhle vynechávat(nepravidelný chod).Vše jsem milně přisuzoval docházejícímu lpg,byla skoro prázdná nádrž.Dojel jsem 3km,načerpal plyn,bohužel auto při přepnutí na lpg a přidání plynu cuká.Dojel jsem 15km domů na benzín,kde se mi rozsvítil check motoru.Auto divně bručí,spadly otáčky volnoběhu a motor se chvěje,smrdí děsně z výfuku.Zítra servis,ale na co se asi tak připravit?Děsí mě lambda a pod.

3.11.09 Byla to špatná lambda sonda

Editováno: , autor: hony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muze byt vaha vzduchu pryc.

PS: Neco podobneho se mi stalo na novy rok. Pujcil jsem otci auto, aby pro me prijel. Asi 2-3km pred domem se rozsvitila kontrolka motoru a motor zacal jit nepravidelne. Druhy den jsem smazal zavadu(tusim neco s bohatou smesi) a uz se neobjevila. Motor jde pravidelne. Par dni pred vyskytem chyby jsem menil svicky - NGK typ presne podle elitu a zmineneho v tomto topicu.

Editováno: , autor: pulux
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle plynaře prý nedostatek plynu rozhodil ŘJ.Na jeho radu jsem odpojil baterku,projel auto na benzín a po té přepnul na plyn.Vše se srovnalo,kontrolka zhasla.Jen mě teď zlobí starty.Auto chytne na porvé,ale otačky okamžitě klesnou někdy až na hranici zastavení motoru,když se udrží v chodu,je následný rozjezd studeného auta za trest.Podaří se jen za cenu velkého zvednutí otáček,jinak se motor dusí.Svíčky NKG 12tis.km,vzduch.filtr 10tis,asi budu muset nakonec stejně do škodovky na vag.

3.11.09 Špatné studené starty dělal neseřízený plyn,po znovunajetí lpg programu začalo auto o5 šlapat jak má.

Editováno: , autor: hony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto po opětovném odpojení baterky a následném delším projetí na benzín šlape jako před tím.Startuje,otáčky se nehoupou,neškube,nesmrdí,kontrolka el.motoru zhasla,spotřeba posledních 600km v normálu.Závěr zní:nevyjíždět nádrž lpg do sucha :( Počítám,že v paměti závad se ukážou hlášky příliš chudá/bohatá směs,ale se servisem počkám snad až na velkou prohlídku.

3.11.09 Závada se stále opakovala,až nakonec došlo na výměnu lambda sondy.

Editováno: , autor: hony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Já sem lpg do mrtě vyjel pouze asi třikrát a zatím žádný problém nenastal,

raději to ale znovu zkoušet nebudu :palec2:

Tak to mi nedělá problém vůbec. Snad pokaždé vyjedu plyn uplně do sucha. Okamžitě se samo přepne na benzín a po natankování lpg se opět přepne na lpg a šlape jako hodiny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Pořád kontrolka elektroniky motoru, no a dokonce včera za jízdy se mi rozsvítila i EPC a tá mě nikdy jestě nesvítila. Ale je zajímavé, že jsem měl včera benzín asi na cca 120km, tak si říkám, sakra a svítí mě kontrolky už dvě, ( tak kdybych to musel akutně odvést do servisu, tak at tam je nějáký benál)tak jsem po cestě dom natankoval na Shell benzín a kontrolka EPC se po 30 sekundách sama zhasla, Jinak jsem tankovával asi v 90% na Unicornu a co tak pozoruju, tak tam tankovat nemůžu - od Unicornu prostě nééé !

No jinak mám asi 3 týdny měněnej katalyzátor a od té doby mě nedrží otáčky - ráno vyjedu do práce a po cca 5 minutách zastavím na červené a otáčky spadnou.... - rok jsem nemohl sehnat žadej servis, kterej by se mi na 2.0 podíval - pořád jsem slyšel jooo pane dvoulitry jsou nejhorší motory, to jsou napodobeniny jednaosmiček a oba motoru jsou na hov-o ...

Konečně jsem slyšel i jinej názor - od borců, kteří mě na to mrknou, tak uvidím... :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořád kontrolka elektroniky motoru, no a dokonce včera za jízdy se mi rozsvítila i EPC a tá mě nikdy jestě nesvítila. Ale je zajímavé, že jsem měl včera benzín asi na cca 120km, tak si říkám, sakra a svítí mě kontrolky už dvě, ( tak kdybych to musel akutně odvést do servisu, tak at tam je nějáký benál)tak jsem po cestě dom natankoval na Shell benzín a kontrolka EPC se po 30 sekundách sama zhasla, Jinak jsem tankovával asi v 90% na Unicornu a co tak pozoruju, tak tam tankovat nemůžu - od Unicornu prostě nééé !

No jinak mám asi 3 týdny měněnej katalyzátor a od té doby mě nedrží otáčky - ráno vyjedu do práce a po cca 5 minutách zastavím na červené a otáčky spadnou.... - rok jsem nemohl sehnat žadej servis, kterej by se mi na 2.0 podíval - pořád jsem slyšel jooo pane dvoulitry jsou nejhorší motory, to jsou napodobeniny jednaosmiček a oba motoru jsou na hov-o ...

Konečně jsem slyšel i jinej názor - od borců, kteří mě na to mrknou, tak uvidím... :aggressive:

Na kotrolku motoru se vykašli. Jestli ti nedrží otáčky po výměně katu a nic jiného se nedělalo, tak bude asi problém tam, je to origo kat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Joshua: o tech zaznamech si hlavu nedelej, moje auto bylo taky celou dobu servisovano origo Skodovkou a tim jsem si naprosto jisty, no a taky zadny zaznamy nejsou. ;)

Já jen nechápu jak je to možný? Přece někde něco o tom autě musí být ne?

Jako jinak auto mě jede dobře - spokojenost, ale jak svítí tá kontrolka, tak jsem pořád nesvůj a mám strach jezdit někám dál... - Snad to brzo vyřeším a budu se už jen taky smát...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na kotrolku motoru se vykašli. Jestli ti nedrží otáčky po výměně katu a nic jiného se nedělalo, tak bude asi problém tam, je to origo kat?

Origo není určitě - mechošovy jsem dával 4500,- a to mě kompletně prohlídl diagnostikou auto a problém nikde neviděl.... Zítra se budeme domlouvat na nadlším postupu, tak uvidím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...