Přejít na obsah

2.0 MPI spotřeba a zkušenosti


pet

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

je to dost omýlané téma, ale jezdím ve 2.0 MPI od května loňskýho roku, najeto zatím nějakých 15 tis. km. Olej používám Castrol TWS /10 W 60/, je dost hustší, proto to ten olej nebaští :p

add spotřeba: měl jsem možnost letos jezdit v mnoha motorech, pendloval jsem po republice 2x tydně 1000 km - pokaždé s jinými auty - nejlepší je podle mě 96kW Octavia 6ti kvalt /ale cenovka je jinde/, pak super TDička jak 81, tak i 66 kW. Naprosto líná 1,6ka :-( a konečně žíznivá 1,8 Turbo, která jede jak oheň, ale kdo to má živit ? :ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

taky sem mel tendle motor, hodne lidi mne od toho zrazovalo, ale ja byl spokojenej, za nakejch 30T km co sem s tim najel sem mel spotrebu kolem 7.5l takze pohoda...je fakt, ze problem byla vaha vzduchu, lambda sonda a pak olej, ale to se da prezit....zatah od nizkejch otacek to ma fajn, ale mozna precejenom na 2,0 je tech 85kW celkem malo....tot muj nazor!! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mě se občas rozsvítí oranžová kontrolka elektroniky motoru. Ale i když svítí tak to jede normálně. Tenhle motor není na ,,divočinu,, ale na klidnou jízdu se silným motorem. Mě vyhovuje.Váha vzduchu se projeví u každého auta.

ta kontrolka motoru me signalizovala vahu vzduchu a predni lambdu...

btw kolik ti to ted tak zere???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tento motor si musí člověk asi zvyknout a naučit se s ním jezdit.Já ho mám od listopadu a líbí se mě čím dál tím víc.Má to sílu od spodu až do konce.Pohodová jízda 7-8l když to pohoním 10l.Ale mám to v plynu,takže max spokojenost :palec2::palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tento motor si musí člověk asi zvyknout a naučit se s ním jezdit.Já ho mám od listopadu a líbí se mě čím dál tím víc.Má to sílu od spodu až do konce.Pohodová jízda 7-8l když to pohoním 10l.Ale mám to v plynu,takže max spokojenost :palec2::palec2:

no ja sem mel tu cest asi rok, motor je to fajn, ale co sem presedlal na RS, tak sem teprve zjistil, ze uplne to prave orechove to nebylo...ale nemuzu si stezovat, to ne!! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Váha vzduchu podle mě bude v poho, protože to tahá pořád dobře až do 5000ot. A lambda sonda taky snad ok, to by se hodně zvýšila spotřeba, ale zatím nic. Jezdím průměrně kolem 7,5-8l. Na dálnici 9-10l. Ale na plyn je to pohodička.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri kupovani starsi O nevidim jedinnej duvod proc kupovat 2,0 kdy je tu 1,8T a navic to debilni povin. ruc. ... co se tice spotreby tak jsem jezdil nastejno 10l.+- u obou, akorat ty 2,0 byla linejsi, pokud je to LPG tak to nema smysl resit :)

..ale nikomu nic neberu at si kazdej koupi co chce..

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri kupovani starsi O nevidim jedinnej duvod proc kupovat 2,0 kdy je tu 1,8T a navic to debilni povin. ruc. ... co se tice spotreby tak jsem jezdil nastejno 10l.+- u obou, akorat ty 2,0 byla linejsi, pokud je to LPG tak to nema smysl resit :)

..ale nikomu nic neberu at si kazdej koupi co chce..

no ja myslim, ze se s tim musis naucit jezdit, stejne tak, jako s kazdym motorem, ja sem treba ten 2.0 kupoval, pac sem ho sehnal fakt za super prachy...a spotrebu sem mel kolem 7litru....coz je si myslim hodne v pohode..ale ruco je fakt vysoky a ten olej, atd...no jak rikam, nestezoval sem si na nej, ale ted, co mam RS tak uz bych ho zpatky nechtel... :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri kupovani starsi O nevidim jedinnej duvod proc kupovat 2,0 kdy je tu 1,8T a navic to debilni povin. ruc. ... co se tice spotreby tak jsem jezdil nastejno 10l.+- u obou, akorat ty 2,0 byla linejsi, pokud je to LPG tak to nema smysl resit :)

..ale nikomu nic neberu at si kazdej koupi co chce..

no ja myslim, ze se s tim musis naucit jezdit, stejne tak, jako s kazdym motorem, ja sem treba ten 2.0 kupoval, pac sem ho sehnal fakt za super prachy...a spotrebu sem mel kolem 7litru....coz je si myslim hodne v pohode..ale ruco je fakt vysoky a ten olej, atd...no jak rikam, nestezoval sem si na nej, ale ted, co mam RS tak uz bych ho zpatky nechtel... :t

jasny ve vsem souhlas, netvrdim ze se neda jet za min, ale nerad brzdim provoz :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri kupovani starsi O nevidim jedinnej duvod proc kupovat 2,0 kdy je tu 1,8T a navic to debilni povin. ruc. ... co se tice spotreby tak jsem jezdil nastejno 10l.+- u obou, akorat ty 2,0 byla linejsi, pokud je to LPG tak to nema smysl resit :)

..ale nikomu nic neberu at si kazdej koupi co chce..

no ja myslim, ze se s tim musis naucit jezdit, stejne tak, jako s kazdym motorem, ja sem treba ten 2.0 kupoval, pac sem ho sehnal fakt za super prachy...a spotrebu sem mel kolem 7litru....coz je si myslim hodne v pohode..ale ruco je fakt vysoky a ten olej, atd...no jak rikam, nestezoval sem si na nej, ale ted, co mam RS tak uz bych ho zpatky nechtel... :t

jasny ve vsem souhlas, netvrdim ze se neda jet za min, ale nerad brzdim provoz :)

:palec2: jasne, s tim taky souhlasim....proto taky ten prechod na RSu... ;)-_-:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono asi tyto dva motory nejde dost dobře srovnávat.RS je konstrukčně uplně někde jinde.No a v na ceně je to taky znát.Myslím že je to kompromis mezi 1,6 a 1,8T.Je vtom pěkné svezení ale není to "plnokrevník" -_-:palec2:

srovnavat to nejde, to je pravda, ale je fakt, ze mohl byt 2.0 trosku este zivejsi....potom ve vyssich otackach to uz neni uplne ono, ale rozhodne to neni spatnej motor, jak spousta lidi tvrdi, to rozhodne ne!!! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som sa s tymto autom vratil z Talianska 2250km, vacsinou do 140km/h spotreba bola velka v porovnani s tym aky lenivy bol, 7.5-8.2l - 2 ludia, tah slaby, v Milane na 10km sme sa pod 13l nikdy nedostali, nikdy by som ho nechcel, 1.6 sa mi vidi lepsia...

jak rikam, ja sem s nim jezdil kolem tech 7,5l ... pri dodrzovani predpisu (cca :)) ale jinak jak uz tady bylo receno, nebyl problem s nim jet treba i za 12, 13l...zase na druhou stranu tak se da ale taky jezdit s kazdym autem...kdyz budu ted jezdit furt 240, tak mi to taky nebude zrat 7l... :t

u tohodle motoru je taky vyhoda, ze ta jeho porizovaci cena neni tak velka ( je to sice vyvazeno nejakejma zaporama, ale neni to tak hrozny... ) jak rikam, ja sem s nim byl vcelku spokojenej! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na Vás tady trochu odbornou prosbu - jaké má Oktávka s tímto motorem převody? Stačí kolik točí při 140 Km/h na tachu. Dále nemáte ho někdo s automatem? Manželka ji chce s automatem, taky by mně zajímaly převody. Prosím nerozmlouvat, nemá to smysl ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na Vás tady trochu odbornou prosbu - jaké má Oktávka s tímto motorem převody? Stačí kolik točí při 140 Km/h na tachu. Dále nemáte ho někdo s automatem? Manželka ji chce s automatem, taky by mně zajímaly převody. Prosím nerozmlouvat, nemá to smysl ;)

ja myslim, ze s tim automatem to bude zrat este vic, nez normalne, nerozmnouvam, pouze konstatuju! :) jinak rad bych ti rek, kolik to toci, ale uz ji bohuzel nemam, tak nemohu poslouzit, kolegove snad pomuzou... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...