Přejít na obsah

Kola R20


Deliberator

Doporučené příspěvky

Tak dnes nahodene letne kolesa z Kodiaqa RS 20 palcov (aspon som ich videl dnes na nom v predajni), aj s Aero krytmi. O nich este neviem co si mam mysliet, v najhorsom ich vyhodim.... 

kombinacia s Eibach pruzinami, DCC, a podlozkami mi pride konecne doladena.

jediny problem su podlozky 2cm, budem musiet ist na 1,5cm, pri prepruzeni velmi jemne skrtne. Uz su objednane. 
Keby niekto chcel duralove 2cm podlozky & skrutky 6000km na aute napiste. Otestovane na origo 19tkach s Eibach pruzinami bez problemov.

 

 

9DC547E5-EB41-4F5F-9044-3C2D81F50D33.jpeg

 

7008826F-0947-4688-A6C6-1F549AEE3119.jpeg

 

 

84295113-7481-47EC-9965-3A676C4FECD4.jpeg

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ČudlR nevim, zda jsem zminil, ze tam je i Eibach.

No a 245/35 R20 je original rozmer na Arteona, proto jsem dal toto.

Nicmene dnes jsem nechal podlozky v Chorvatsku za 150kuna v servisu Bosch shodit a dva poznatky.

1) bez podlozek je to strasne

2) jak jsou ta kola zaprasena, tak ty poklice vypadaji desne. Ale fakt desne. Asi je zitra v ramci pohybove aktivity hodim do kose.

 

@Leonekkk rosario jsem nikdy nevidel v kombinaci lestena/cerna piano. Takze proto nejsou, jinak byla prvni volba samozrejme Rosario. A pak jedny 20 co takove arteon ma jsem videl na nem nazivo, a nelibilo se mi. 
 

 

Editováno: , autor: Deliberator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Deliberator napsal:

@ČudlR nevim, zda jsem zminil, ze tam je i Eibach.

Nicmene dnes jsem nechal podlozky v Chorvatsku za 150kuna v servisu Bosch shodit a dva poznatky.

1) bez podlozek je to strasne

2) jak jsou ta kola zaprasena, tak ty poklice vypadaji desne. Ale fakt desne. Asi je zitra v ramci pohybove aktivity hodim do kose.

 

@Leonekkk rosario jsem nikdy nevidel v kombinaci lestena/cerna piano. Takze proto nejsou, jinak byla prvni volba samozrejme Rosario. A pak jedny 20 co takove arteon ma jsem videl na nem nazivo, a nelibilo se mi. 
 

 

Myslím v Antracidové barvě v černém lesklém  jsem také neviděl na živo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 17. 4. 2022 na 7:54, dfga napsal:

Ten dizajn človek pochopí po čase...

Mne sa tiež nepáčia, ale myslím, že o rok dva budú ok. 

Inak neskúšal niekto R20 bez DCC? 

Myslím, že Arteon to tak mohol mať, otázka je ci len zo sport podvozkom. 

 

Nie. Avšak skúšal som Arteon s 20 " s DCC a už to je za mňa nepoužiteľné. Arteon má o kus lepšie odhlučnený podvozok ako Superb, ale napriek tomu bol s 20 " kolesami strašne hlučný od podvozku. MQB platforma je známa tým, že nedokáže moc dobre utlmiť rázy od kolies. A s 20 " kolesami je tento jav ešte oveľa viac zvýraznený. Naozaj okrem dizajnu žiadny prínos. A ak mám mať zo Superba s prepáčením Rapid. Tak radšej oželiem dizajn. 20 " kolesá dokáže pobrať najskôr MLB platforma. Za mňa to nemá čo robiť ani na Arteone. Dali to tam najskôr, kvôli tomu aby ho potlačili o pol triedy ďalej ako Passat a Superb. No nič to nemení na tom, že technicky sú to identické autá. 20 " disky na MQB platforme sú masochizmus. ...

 

Nuž, ale ak je u niekoho dizajn na 1. mieste tak hravo do toho. Nikoho nekritizujem len tu popisujem moje skúsenosti pre ľudí, ktorí nad tým uvažujú. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Romiiken no tak ono celkovo hovorit pri MQB o odhlucneni je tak trochu mimo.

je to zcostcuttovana platforma, na predchadzajucej octavii som za odhlucnenie daval 2000euro, lebo som nou musel jazdit.

tu som sice dal accoustic packet, ale aj tak sa s odhlucnenim pod 1000 nedostanem. A pocitam s tym.

To, ze od 160km/h vyssie sa neda zavriet okno vodica lebo narazi do ramu a to ho potom spusti do polovice a skoro vytiahne pol posadky z auta beriem ako mily vtipek ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Deliberator Hovoriť sa určite pri MQB o odhlučnení dá. Medzi jednotlivými modelmi na platforme MQB v koncerne sú priepastné rozdiely v odhlučnení. No a spomínaný Arteon je naozaj na moje prekvapenie aj bez akustického paketu tichšie auto ako Superb a to dosť výrazne. Od kolies je to podľa mňa o 35 až 40 % lepšie ako Superb. Ani ja ani kamoš to nečakal, keď sme vyberali auto. Rozhodoval sa medzi Supom a Arteonom, stým, že sa kúpi podľa toho aké auto sa nájde. 

 

Tak isto napriek tomu, že Arteon má bezrámové okná netrpí tak na podfukovanie tesnení ako Superb. Superb pri peknom počasí podfukuje už okolo 200 km/h. A keď fúka vietor stačí aj 160 kmh. Ten Arteon si v podstate drží hladinu hluku až po 225 kmh ako nič. Takže naozaj sa nedá povedať, že MQB ako MQB. Dali si viac záležať a stým Arteonom z tej platformy asi vytlačili čo to dalo. 

 

Zatiaľ čo som riešil tak rozdiely Sup vs Arteon sú:

 

Hliníková predná nápravnica vs Superb kovová. To môže mať naozaj výrazný vplyv na prenos hluku od kolies.

A čo sa týka zadku. Arteon má viac odhlučnenia v kufri + pod autom ako je výlis na rezervu v mieste ako sú upevnené štíty výfuku tam má dodatočné hrubé odhlučnenie. Takže to sú tie malé rozdiely, ktoré robia svoje. 

 

EDIT: Ešte dodám, že pri porovnávaní boli obe vozidlá obuté na 18 " zimných pneumatikách. 

 

 

Editováno: , autor: Romiiken
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som vyberal medzi Passatom a Superbom a hluk od podvozku ma presvedčil do Škody neísť. 

Skúšal som asi 3 Superby takže značka pneu nemala vplyv. 

Tiež vidím rozdiel v plechu, výplň dverí a ostatné odhlucnenie a napravnicu mam hlinikovu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Romiiken ze bude arteon tichsi je jasne, ale som zvyknuty na iny standard, ako je MQB, dlhe roky, MQB bol vzdy firemak. 
 

takto sa v 2014(?) musela riesit Octavia, aby sa v nej dalo zit, a to teda aj tak malo daleko od idealu, ale aspon som aj od 130 vyssie pocul spolujazdca. 
https://audiotuning.sk/tlmenie-odhlucnenie-skoda-octavia-3-laurin-klement/

 

mne superb oknami nepodfukuje ani pri 220. Mozno kus od kusu... za to ale ked stiahnem trochu okienko vodica, piskaju bud spolujazdcove alebo tie dvere za nim, to im dam ale na reklamaciu, rovnako ako to okno ktore sa od 160vyssie neda vytiahnut, lebo narazi do ramu dveri. Superb je vsak o triedu vyssie ako octavia, aspon teda s tym accoustic paketom. Len nikto nevie co ten paket v sebe vlastne ma okrem prednych dvojitych skiel.

 

@dfga ked to zdvihnu v servise, zistim aku mam napravnicu, vymenit ju za arteonovu nie je problem, ak to ma niecomu pomoct.

Editováno: , autor: Deliberator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...