Přejít na obsah

Dezinfekce výparníku klimatizace


Octavia31

Doporučené příspěvky

Neví někdo jak v servisu dělají dezinfekci výparníku. Už to bylo docela cítit, tak jsem to zkusil přes odtok kondenzátu a moc to nedoporučuji. Když jsem hadičku oddělál v místě napojení na karoserii a pak po aplikaci pěny vrátil zpět už to nedrží jak předtím. Volně se to pohybuje a mám obavu že to bude prosakovat. 

IMG_20220414_094917.jpg

IMG_20220414_100033.jpg

IMG_20220414_100410.jpg

IMG_20220414_111409.jpg

IMG_20220414_113304.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak v servisu. Já to dělám ozonem a zavádìm ho do klapky recirkule. Dveře auta nechávám orevřené. Dřív jdem měl dveře zavřené a ozon tak působil v celém interiéru. Jenomže jsem ozon pak v autě cítil ještě po týdnu. Trávit ozonem už se opravdu nechci. Když ozon pustím jen do vzduchotechniky, je to v pohodě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Čistím na dvakrát v případě auta, kde je klima už trochu cítit:

 

1) Poprvé ventilátor pryč, vyčistit vedení vzduchu.. demontáží větráku se člověk dostane před výparník a nechat prostoupit aktivní desinfekční pěnu skrz výparník, odkape to pod auto. Nový filtr, složit. 

2) nastartovat, zapnout vnitřní klapku a klimu, teplota na minimum, větráky na maximum. Zapnout ozonovač 10 000 mg/h a nechat to 30 minut. Pak vydělat, nechat ještě cca 5 min běžet s vypnoutou klimou v režimu AUTO (= tak, ať je vzduch nasáván zvenčí). Vypnu a nechám v garáži hodinku pootvírané dveře, ozon se rozpadne zpátky na kyslík a je to OK.

 

Pokud se jedná o udržované auto, není třeba tak blbnout. Stačí co čtvrt rok zapnout na 20min ozon a je to. Jednou za rok nebo dva provést desinfekci výparníku desinfekční pěnou, viz. krok č 1).

 

V 15. 4. 2022 na 22:10, Octavia31 napsal:

Neví někdo jak v servisu dělají dezinfekci výparníku. Už to bylo docela cítit, tak jsem to zkusil přes odtok kondenzátu a moc to nedoporučuji. Když jsem hadičku oddělál v místě napojení na karoserii a pak po aplikaci pěny vrátil zpět už to nedrží jak předtím. Volně se to pohybuje a mám obavu že to bude prosakovat. 

IMG_20220414_094917.jpg

IMG_20220414_100033.jpg

IMG_20220414_100410.jpg

IMG_20220414_111409.jpg

IMG_20220414_113304.jpg

 

Nechápu tento krok - čistit výparník tímto způsobem se mi nezdá ani moc efektivní. Nastříkám to přímo do něj, pošlu tam půlku 400g spreje a zacpu otvor hadrou, ať nabobtnaná pěna skutečně desinfikuje vnitřní prostor kolem výparníku a nerozlézá se nikde jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

@Clerfayt hloupý názor, ale ve finále je to tvoje auto.. Ozonem čistím interiér několikrát ročně preventivně i kvůli dětem teď co byl covid.. a sakra teda poznáš i to fyzické čištění výparníku. A to mám silný generátor ozonu a nechávám ho v autě 30 minut, zavřené dveře.

 

před 20 hodinami, Dare napsal:

A tvůj krok 1) tedy demontáž ventilátoru, jak dlouho to trvá a je jak je to obtížné (na Kodiaqu)?

 

Demontáž zabere max 3 minuty, stačí vysunout 2 plastové kolíky držící pěnový dekl u noh spolujezdce a vytočit ventilátor, vysunout spodkem dolů a máš tam krásný přístup (tedy alespoň u OIII nebo OIV

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...