Jump to content

Automatické odemknutí

Rostislav
 Share

Recommended Posts

To jsem si už taky párkrát všiml. Většinou se to stane, když přicházím k autu zezadu. Klíček mám taky v kapse celou dobu. Kontroloval jsem v nastavení, že odemknutí po přiblížení je vypnuté. Přiznám se, že mi to celkem vadí a nevím jak tomu předejít. Protože když otevírám jen kufr, nechci aby se odemykalo celé auto.

Mne sa to ešte nestalo, aspoň som si to nevšimol. Mám aj virtuálny pedál, tam keď som ním otváral kufor, tak som zo začiatku kontroloval, či je auto zamknuté po zavretí kufra. Vidím to podľa sklopených spätných zrkadiel že auto je uzamknuté. Vždy keď chodím okolo auta s kľúčom vo vrecku odomknem len keď chytím klučku. 

• Upvote 2

Zajímavé... tak místo nespolupracujícího infotainmentu se mi auto samo odemyká :D. Je fakt, že se mi to stalo jen asi párkrát. Ale těžko se to simuluje protože neznám logiku kdy se to děje. Jen jsem vypozoroval, že se to stane, jak jsem psal, když jsem přicházel ke kufru zezadu.

• 1 month later...

Ahojte, zkusím po nějaké době trochu oživení... Nepodařilo se někomu vysledovat podle jakého vzorce/okolností se to děje? Já nějak doufal v aktualizaci na 1896, ale i po ní se mi to semtam stane. Nejdříve jsem myslel, že jen když jdu k autu zezadu, ale to se mi vyvrátilo. Pak jsem myslel, že to je tím, že mám mobil i klíče v jedné kapse, tak i tohle se mi nepotvrdilo. Stane se mi to tak 1-2x do týdne. Nikdy jsem to moc neřešil, protože jsem stejně šel do auta, ale třeba naposledy se mi to stalo, když jsem jen procházel okolo a šel jinam a odemklo se. Náhodou jsem si toho všiml a zamkl, ale jinak by bylo auto odemčené buhvi jak dlouho :). 

• 2 weeks later...

a dám tu ešte jeden dotaz - prečo na kľúčoch pokiaľ sú v určitej vzdialenosti od auta (povedzme do 15m) bliká červená LED po zamknutí auta?

v manuále sa píše že červená LED dioda na kľúči signalizuje napätie baterky.

V 14. 6. 2022 na 7:30, JirikHL napsal:

... Náhodou jsem si toho všiml a zamkl, ale jinak by bylo auto odemčené buhvi jak dlouho :). 

A není to tak, že pokud po odemčení neotevřeš některé ze dveří, tak se auto automaticky samo zpátky zamkne?
Pak odpadá obava "...auto odemčené buhvi jak dlouho..."

@OpelInsiKlíček komunikuje s autem o jeho poloze, aby bylo možné využívat funkci rozsvícení vozu v noci při přiblížení nebo odemknutí při příchodu k vozu. Klíček bude blikat relativně pravidelně, jakmile je klíček v pohybu, protože "hledá" vzdálenost od vozu. Tak nějak to funguje.

Osobně vyzkoušeno u ENYAQu a Octavia má tuto funkci mít stejnou.

@Wojnar Pravdu máš, děkuji za připomenutí. 

Každopádně mě stejně štve, že se to odemyká samo, ale asi můžu být rád, že jen toto a nemusím řešit blikající asistenty nebo nefunkční infotainment :)))

@Krosta "Automatické odemknutí po přiblížení" mám vypnuté a odemyká se to náhodně. Jen sem tam. Proto to řeším :) Ale jak říkám, je to spíš kdyby někdo věděl co s tím, než že bych kvůli tomu běhal po servisech. 

Edited by JirikHL