Přejít na obsah

Výměna rádia v Rapidu z května 2017 pro montáž kamery


Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

jsem tu nový a to nejen jako uživatel fóra, ale i jako řidič Škodovky. 

Do dneška jsem jezdil v Citroenu vyrobeným v roce ještě před naším letopočtem, který elektriku viděl možná jen když jsem se ploužil kolem nabíjecích stanic moderních elektroaut. 

 

Nicméně.. před dvěma dny jsem si pořídil Škodu Rapid, modelový rok 2018. Aktuálně v něm mám Swing+ infotainment (bluetooth, konektivita SmartLink - ta ale není uvolněná, AUX, USB, mikrofon, bez navigace, slot pro SD kartu umístěn pod displejem přímo na rádiu). Abych byl úplně konkrétní, číslo zařízení: 5JA 035 871C, hardware: C71, software: 8395.

 

Ve výbavě vozu jsou také zadní parkovací senzory. Trošku mi tam ale chybí zadní parkovací kamera, která by se mi líbila, kdyby se zobrazovala v rádiu. Bohužel jsem po čtení zdejších vláken asi zjistil, že s tímto rádiem do auta parkovací kameru nemám šanci dostat. 

 

Dozvěděl jsem se, že po faceliftu 2017 (což je i můj případ) se změnila platforma, na které je vozidlo stavěno, na MQB. A s touto změnou právě do vozidla dávají buď Swing+ nebo Bolero / Amundsen.

 

Na Bazoši jsem našel, že někteří prodávají ta rádia za celkem přijatelné ceny. Jsou to Bolera a Amundseny hlavně z Octavie III. Co se displeje týká, tak ten by mi v Rapidu měl sedět - otázkou je ale jednotka. Dá se infotainment vyměnit za ten z Octavie? 

 

A jak se to řeší u těchto novějších rádií s ochranou po utnutí napětí z baterie? Jen nějakým PINem jako tomu bylo dřív, nebo už se musí skrze diagnostiku odstraňovat ochrana komponent?

Moc děkuji za pomoc :)

Editováno: , autor: SamotAknivrec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • SamotAknivrec změnil název na Výměna rádia v Rapidu z května 2017 pro montáž kamery

Skor to je naopak 🙂 jednotka sedi (F3/O3/S3), displej musis hladat pre Rapida kvoli rozmerom a tvaru. Proste nie su zamenitelne. 

Swing/Swing+ su z jedneho kusu, Bolero/Amundsen su z 2 kusov. Pri Rapide nutna vymena schranky pred spolujazdcom, pri F3 rezanie do palubnej dosky. Doplnenie kablov na prepoj jednotka/displej, pri Amundsen doplnenie GPS anteny. 

Ak vymena Swing na Swing+, tak by to malo byt kus za kus

 

Samozrejme lri vsetkych osblokovanie v autorkzaku alebo u niekoho s online pristupom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Také jsem vpodst. rozhodnutý pro instalaci couvací kamery do mého Rapida MR 2019. Nyní mám Swing+ 5JA035871C s aktivovaným Smartlinkem z výroby. Ale 871C je bez videočipu pro kameru. Dle info co mám, tak Swingy s videočipem by mely být 869D nebo 871D. Neví někdo v čem se tyto dvě verze liší? Resp. kdybych instaloval tu 869D, nepřijdu pak o některou z funkcionalit co má moje nynější 871C? Sám se v tom moc nevyznám, tak abych neudělal nějakou botu 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, tom01 napsal:

Také jsem vpodst. rozhodnutý pro instalaci couvací kamery do mého Rapida MR 2019. Nyní mám Swing+ 5JA035871C s aktivovaným Smartlinkem z výroby. Ale 871C je bez videočipu pro kameru. Dle info co mám, tak Swingy s videočipem by mely být 869D nebo 871D. Neví někdo v čem se tyto dvě verze liší? Resp. kdybych instaloval tu 869D, nepřijdu pak o některou z funkcionalit co má moje nynější 871C? Sám se v tom moc nevyznám, tak abych neudělal nějakou botu 🙂

 

869D - videočip + podporuje ještě DAB

871D - videočip bez DAB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...