Přejít na obsah

OEM Autorádio Geborn


Doporučené příspěvky

Zdravíčko,

zajímalo by mně jestli máte někdo zkušenosti s tímhle https://www.2din.cz/autoradia-skoda-fabia-3/?order=price.

I když se nejedná o škodovácké originály tak mi to přijde jako nejjednodušší možnost. Zajímá mně jestli to je moc ochuzené nebo se to dá srovnat s originály z hlediska komunikace s autem a jestli tam jsou také obsáhlé možnosti nastavení jako např.: nastavení fronst assist. ESP, nedávno jsem objevil že tam jsou funkce (na amundsenu) sport/offroad atd..

 

Dále to tam mají ve dvou provedeních Android a WinCE. A to je pro mně další dilema. Tak nějak tuším že android bude multifunkčnější (možnost instalace vlastních aplikacích atd..) a WinCE bude spolehlivější a nejspíš i líp bude komunikovat s autem, popř. víc možností nastavení samotného auta.. Pokud se nepletu?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Preco nie radsej Amundsen? Asi som mal stastie, no displej+jednotka ma vysli na 250€, GPS antena 10€, SD karta s mapami 40€, odblokovanie a aktivacia funkcii navyse asi 150€ (no Amundsen sa da teoreticky vraj odblokovat aj doma). Akurat ak mas Blues/Swing/Swing+, treba rezat a hpravit palubku. Kolko to mam dokopy, 450€? Podla kurzu to je 10 971 CZK a mal som vsetko original, bez problemov komunikacie s autom

 

Pri tych Android/Win si prever ci sa do nastaveni auta cez displej radia dostanes. Myslim ze s tym bol problem, hlavne od Swing vyssie. Blues vela nastaveni nema, pre ASR a tlaky pneumatik mas fyzicke tlacidla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem na tohle narazil a na první pohled mi to přijde jako super alternativa pokud by to současně splňovalo všechny funkce jako od amundsenu. Z laického pohledu mi to přijde složité shánět displey a jednotku a podle čísla zjistovat jestli by to komunikovalo (pokud by dotyčný neprodával obojí současně), pak podle čísla jestli by to komunikovalo s mojím autem, pak montáž - u mně by se to neobešlo bez řezání, sehnat někoho kdo by to odblokoval a aktivoval funkce které je možné aktivovat. Viděl jsem aj že někdo psal že si to nechal odblokovat ale přišel o dost funkcí protože borci mu tam daly software z doby kdy to auto bylo nové. 

 

Tahle OEM alternativa mi příjde o dost jednodušší i kdybych si měl trochu připlatit a právě se dostáváme k tomu že nevím jestli do toho jít, ano sice to nebude originál ale jestli to nebude očesané o veškeré funkce co mají originálky navyšej (amundsen/bolero ...) tak si myslím že to stojí za "risk", na stránkách prodejce jsou nějaké parametry napsané ale nikde žádné recenze...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Martab napsal:

Windows CE rozhodne ne, to je systém mrtvý už spoustu let… To s androidem zase s instalaci už vyjde skoro na stejně peníze jako dostavba Amundsenu… 

Nejsem si úplně jistý co si mám představit pod pojmem mrtvý systém. Já jsem totiž měl za to že Škodovácké běží na systému WinCE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud není problém si trochu připlatit, není problém si nechat celou přestavbu na Amundsena udělat od někoho/firmy a potom to máš "bez práce"...

Nejnovější verze Windows CE je myslím 8.0 někdy z roku 2013 s ukončením podpory v roce 2018 (rozšířená podpora 2023). Podpora funkcí auta je otázka vždy implementace daného modelu, číňané jich chrlí mraky a je otázka, který zrovna přeprodává ten CZ e-shop...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 4. 2022 na 7:45, wirer napsal:

Preco nie radsej Amundsen? Asi som mal stastie, no displej+jednotka ma vysli na 250€, GPS antena 10€, SD karta s mapami 40€, odblokovanie a aktivacia funkcii navyse asi 150€ (no Amundsen sa da teoreticky vraj odblokovat aj doma). Akurat ak mas Blues/Swing/Swing+, treba rezat a hpravit palubku. Kolko to mam dokopy, 450€? Podla kurzu to je 10 971 CZK a mal som vsetko original, bez problemov komunikacie s autom

 

Pri tych Android/Win si prever ci sa do nastaveni auta cez displej radia dostanes. Myslim ze s tym bol problem, hlavne od Swing vyssie. Blues vela nastaveni nema, pre ASR a tlaky pneumatik mas fyzicke tlacidla

Právěže mám jen blues. Takže pokud bych měl původně např. Swing a přešel na android tak by Android infotainment poskytoval POUZE funkce co měl swing, a pokud mám blues tak android potom bude poskytovat funkce jako blues? Tedy pouze hudbu :D

 

No oni tam píšou že přímo v tom androidu je nadstavba pro fabii (tedy to chápu tak že nejen fyzicky tam pasuje ale i softwarově je uzpůsobené.)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně by ani ta práce nevadila ale původním dotazem jsem chtěl říct že mám dylema jestli origo (když už tak rovnou Amundsena) nebo OEM Android. Jasně mohl bych to proste zkusit ale pokud má s tím nekdo zkusenost tím líp pro mně při rozhodování. Pokud OEM má veškeré funkce jako Amundsen tak bych spíš šel do OEM kvůli jednodušší montáži a nenutnosti odblokování. Pokud OEM neumí nebo umí třeba jen základ co Bolero (i když má třeba navrch Android) tak bych šel do Bolera i kdyby to mělo vyjít dráž (tak třeba 20t by pro mne si už bylo moc :D).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podla mna nastavenia systemu co ma Swing a vyssie aj tak Android nebude vediet uplne. Ale nech sa vyjadri niekto kto Android radio ma... Preto som hlasoval skor za Amundsen

 

Je tu na to tema vseobecne o Android/WinCE radiach, mozes si pozriet ci niekto nedaval aj na Fabii. Alebo facebookove F3 skupiny

 

https://forum.skodahome.cz/topic/124483-oem-android-autorádio-z-číny/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...