Přejít na obsah

Zdlouhavé startování


Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Tak dnes diagnostická kontrola vozu v ŠA, ke startování vůbec nic, jen doporučená aktualizace virtuálu a Bolera.

V PC ŠA ke startování za tepla taky nic, jen k studeným startům, což mám snad zatím ok.

Něco jsme o tom popovídali a dá se říct že je to prý normální jev a dělá jim to sporadicky na všem.

U mě to je dá se říct, tak jak jsem již psal, sporadicky po delší jízdě a třeba po půl hodinovém stání. Video jsem zatím nezachytil :-(

Zde se psalo o řídící jednotce žhavení, která je umístěna vedle baterie, chtěl jsem v ŠA zapůjčit na test, ale nemají.

Sám ji kupovat na pokus omyl nechci a auto na pokusy jim taky úplně dát zatím nechci, není to akutní stav a zkontrolované to je, jezdí jak má, tak budu vyčkávat.

 

Co vy? Stále u všech ok? Děkuji popřípadě za reakce a nápady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žhavicí svíčky? To asi ne. Palivo? Na jaké jezdíš? Zkusil bych změnu. Nemůže se tam třeba něco zavzdušňovat? Netuším teploty "kolem motoru", když je řádně zahřátý, nemůže třeba docházet na var nafty, tím je způsobeno to dlouhé startování? Extrapoluji z karburátorového motoru - za jízdy v parnu se karburátor chladil průtokem benzínu, jakmile se na pár minut zastavilo, benzín se začal vařit a vypařovat. Přisávání falešného vzduchu? Může to být jakýkoli kus elektroniky, závada se nemusí vždy projevit. Palivové potrubí, čerpadlo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Palivo různé čerpacky plus VIF.

To pěněni z tepla a následně to natlakovat / dotlakovat mě taky napadlo, ale jestli je to vůbec technicky možný musí někdo osvětlit.

Co se tyče čidel, tak v diagnostice nic, to by se musela měnit preventivně pokus omyl. :-( 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...