Přejít na obsah

Drnčení po ubrání plynu


Atrani

Doporučené příspěvky

Rapid 1.2tsi 81kw, 2016 Najeto 50tkm. Před 2 dny mi začalo po ubrání plynu drnčet, bzučet asi před spolujezdcem v motoru. Viz. videa. Po přidání plynu nebo na neutrál hned zmizí, do 50km/ je to nejvíc slyšet. Pustím plyn-drnčí-přidám a hned přestane. Má to přímou souvislost s plynem, možná turbo?Nevíte, co to je? Z videa to není moc slyšet, ale drnčí to jak lednice, když mrazí.

 

https://youtu.be/u9mKGbkbsCY a tady https://youtu.be/OYcJGQGmBbA

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím,

 

mám úplně stejný problém a zvuk. Pozoruju to poslední cca měsíc. Jelikož je to 2. auto se kterým moc nejezdím tak jsem to zatím moc neřešil, ale až po delší době mě to přinutilo sem napsat.

Konkrétně u mě to dělá od cca 2000 do 1200 1/min ... a vždy jen když otáčky klesají a to za těchto všech režimech:

- pokud prošlápnu plyn na prázdno (bez zařazeného kvaltu) a nechám otáčky spadnout

- pokud řadím a při přeřazování z vytočeného kvaltu otáčky padají dolů ve zmíněném rozsahu otáček dolů

- při akceleraci např. na trojku, vytočení (zrychlení) a pozvolném zpomalování

- i při startu (kdy se otáčky zvednou a pak klesnou)

 

V záběru to nedělá ani v problemtickém rozsahu otáček pouze po ubrání plynu. Auto je MR 2016, motor 1,2 TSI 66 kW, najeto pouze 17 tis km (koupeno ojeté).

 

Je to docela škoda, auto má tak málo najeto a takové věci se tam už musí řešit, kdo ví co bude po 100 tis km :)

 

Co by to mohlo být? Turbo, rozonance nějakého dílu? Spíš mě to ale táhne k nějaké klapce nebo turbu, ale nejsem si jistý...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, díky za prvotní nástřel kudy se ubírat. Když si otevřu ten odkaz od ondra.rs... je tam fotka kde jsou hadičky přívodu benzínu a hadička odvětrání... v které části auta to je? U nádrže, čili pod zadní sedačkou nebo někde v motorovém prostoru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Tak update 23: nic jsem s tím nedělal a se zimou to přestalo, no po zimě jsme zase u drnčení.

 

Takže drnčí něco vpravo u spolujezdce v palubce nebo v motoru. Drnčí to POUZE a jen při brždění motorem. Taky při nastartování je slyšet 2 sekundové ":vrrrrrrrrrm", co hned s klesajícíma otáčkama ztichne.

 

Jakmile přidám plyn, brzdím nebo volnoběh, tak hned absolutní ticho. Stačí opravdu polechtat brzdu nebo plyn a hned to zmizí. Nebo vyřadit. Jinak to při drnčení nemá žádné vibrace do řízení, podvozku ani jinam. Tzn. asi opravdu o sebe drnčí nějaké hadice, co jsou "aktivní" při brždění motorem.

 

Zkusím stahovací páskou stáhnout ty plastové palivové hadičky, co jsem tu našel ve vláknu: ZDE a dám vědět: 

D.PNG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zkusil a není to ono.

 

Jinak sem zhodil kastlik dolů a drnčení jde jemně zepředu od motoru, v podstatě neslyšně. Bohužel kastlik funguje jako ozvučnice a i když jsem olepil body dotyku takovou pěnou, tak po nasazení zase drnčí. K vzteku prostě.

20230430_121705.jpg

Editováno: , autor: Atrani
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...