Přejít na obsah

Tempomat (předfacelift FII, R)


RomanR25

Doporučené příspěvky

Room Elegance MY´06 znamená, že to je jeden z prvních - takže tempomat mít JEŠTĚ nemusel (i když v ŘJ na něj přípravu má) - prostě se nemusela stihnout příprava výroby a dodávky od subdodavatele atd. Plnej objem výroby výbav s tempomatem stejně naběhnul až od začátku výroby fábule II...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

čafte .... tempomat jsem nikde pod 3 tis nesehnal což se mně zdá být trošku hárikrišna.

včera jsem našel tohle http://aukro.cz/tempomat-s-kabelazi-na-vuz-skoda-fabia-original-i4343126280.html ale je to jenom jednopáčka. Jednotku mám 6Q1 dle borca to půjde, ale nejsem si jist teda když všude se na 2007rv píše dvojpáčka. Nevíte někdo ? Dík V.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...

ahoj chlopi....tak mám po 320,000 km pro mě vážnější poruchu. Přes noc mi přestal fungovat z ničeho nic tempomat. Nechal jsem si to v servisu napíchnout a vše je jak má být. Typují to na páčku, ale než ji budu kupovat novou, tak jsem se vás chtěl zeptat na váš názor. Popřípadě kdo by mi to opravil.

Díky za příspěvky..... :kol-35:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ja resp. moja sestra má podobný problém na fabii. Keď to napojím na diagnostiku tak som zistil, že tlačítko RES a SET fungujú bez problémov indikujú stav keď sú stlačené, ale vypínač ON-OFF čo je hore tak ten ako náhle zapnem tak vypíše chybu. 

 

17977 - spinac regulace rychlosti jizdy (E45): neverohodny signal 
            P1569 - 000 -  -
             info o závadě:
                    Stav závad: 01110000
                    Priorita závad: 1
                    Frekvence závad: 0
                    Počítadlo resetů: 0
                    Kilometry: 0 km
                    Indikace času: 0
                    Datum: 2000.01.01
                    Čas: 00:00:00
 
 
Mal niekto už túto poruchu ?? V čom je problém ?? Bude treba novú páčku ?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tempomat se nezapája, tempomat mají koncerňáčci už zapojenej - je to kombinace softwaru v ŘJ motoru, palubovky a komfortky, který mezi sebou navzájem komunikujou po sběrnici CAN a generujou tak funkci udržování stálý rychlosti. Jediný co musíš učunit, je pomocí jinýho kabelovýho svazečku než máš doposud připojit namísto dosavadních obyčejnejch páček pod volant páčky s ovládáním tempomatu (mají přidanej přepínač a aktivační tlačítko na levý páčce = jsou dražší než obyčejný) a celou tu srandu povolit pomocí VAGu = nakódovat ji. Proto marně hledáš nějakou ŘJ, která by to dělala - dělají to už z fabriky nainstalovaný části po doplnění těma ovládacíma prvkama und kabelama a po povolení funkce přepsáním pár bitů v nastavení už stávajícího HW.

 

Bacha, je rozdíl mezi páčkama pro auta s palubním počítačem a bez něj (liší se zase pro změnu pravá páčka), tak aby sis nekoupil komplet pro opačnou verzi a pak se nedivil, že ti obráceně zas něco nejde, co dřív šlo. Rozebíratelný to nevím proč není, takže nejde vyměnit jen jedna (na tempomat ta levá), musejí se povinně měnit obě dvě = celej spínací komplet pod volantem, kterej čurák bez mozku jen s dírou v hlavě to vymyslel je záhadou ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ekkar dik za rozsiahlu odpoved aj ked zbytocnu. Tempomat je pripojeny do RJ centralnej elektroniky (komfortka) oznacenie v DP j519. Presne cislo tej RJ co mam v autr je 6q1937049f.Je umiestnenta na vodicovej strane vedla panelu pre rele, nad pedalmi. Tempomat mam v aute od vyroby riesim tu len preco prestal fungovat. Packu som mal uz rozobratu. Kontakty su OK, preto hladam dalej kde by mohol byt problem. Nechcem kupovat zbytocne novu packu kedze si myslim ze tu co mam tak je OK.

Len neviem ktory konektor na tej RJ je pripojenie packy tempomatu. Podla toho co som nasiel tak to vyzera na konektor XS3.

Ked zapnem horny spinac tempomatu tak mi vyhldi chybu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale zeptal ses takhle:

Kde najdem RJ kam sa zapája tempomat ?? 

 

Nejak to podľa ETKY nechápem kde to má byť ? 

Tak jsem ti odpověděl - jak já můžu vědět, že ti jenom nefachá, pokud to sám nenapíšeš a ptáš se jako bys ho teprve chtěl aktivovat? Moje křišťálová koule má na to moc malý rozlišení a navíc má vybitý baterky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Ja resp. moja sestra má podobný problém na fabii. Keď to napojím na diagnostiku tak som zistil, že tlačítko RES a SET fungujú bez problémov indikujú stav keď sú stlačené, ale vypínač ON-OFF čo je hore tak ten ako náhle zapnem tak vypíše chybu. 

 

17977 - spinac regulace rychlosti jizdy (E45): neverohodny signal 
            P1569 - 000 -  -
             info o závadě:
                    Stav závad: 01110000
                    Priorita závad: 1
                    Frekvence závad: 0
                    Počítadlo resetů: 0
                    Kilometry: 0 km
                    Indikace času: 0
                    Datum: 2000.01.01
                    Čas: 00:00:00
 
 
Mal niekto už túto poruchu ?? V čom je problém ?? Bude treba novú páčku ?

 

Tú som písal ten problém a akú chybu mi to vypisuje.

 

Ale zeptal ses takhle:

Tak jsem ti odpověděl - jak já můžu vědět, že ti jenom nefachá, pokud to sám nenapíšeš a ptáš se jako bys ho teprve chtěl aktivovat? Moje křišťálová koule má na to moc malý rozlišení a navíc má vybitý baterky...

Na aktivovanie sa nepýtam. 

 

Chcem vyriešiť tú chybu čo mi to vypisuje. Ak ma niekto s touto chybou skúsenosť a vie ako hu vyriešiť tak napíšte nejaké riešenie.

 

Našiel som na nete PDFko kde je montáž tempomatu https://www.volkswagenbutikken.no/wcsstore/ExtendedSitesCatalogAssetStore/SorensoDocuments/BEA_700_010_2__pdf.pdf

Editováno: , autor: marfan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Omlouvám se jestli to bude blbý dotaz ale chápu to správně, že od novějšího SW již nelze zobrazit údaje tempomatu na MaxiDotu? Mám Roomstra vyrobeného v v roce 2015. Děkuji za informace.

 

V novších ročníkoch to už neide nastaviť. Napr. už ani u mňa, a mám modelový rok 2012. Vraj táto možnosť bola odobratá niektorou z novších verzií SW pre riadiacu jednotku, takže ak niekomu medzičasom aktualizovali SW, tak o túto funkciu prišiel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...