Přejít na obsah

Tempomat (předfacelift FII, R)


RomanR25

Doporučené příspěvky

RomanR25:abych ukojil tvou zvědavost.V době kdy jsem auto kupoval jsem moc na výběr neměl.Na mnou objednaný vůz,začátkem srpna loňského roku, jsem musel čekat 5 týdnů a termín se neustále odsouval,až to vypadalo na polovinu října.Jelikož jsem ale auto potřeboval už v září,tak jsem se s prodejcem domluvil a ten sehnal po republice nejvíce podobný vůz mým požadavkům,ale bohužel bez tempomatu.Proto dodatečná montáž. Snad ti mé vysvětlení stačí a pro muže tvých kvalit je dostačující. :kol-131:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RomanR25:abych ukojil tvou zvědavost.V době kdy jsem auto kupoval jsem moc na výběr neměl.Na mnou objednaný vůz,začátkem srpna loňského roku, jsem musel čekat 5 týdnů a termín se neustále odsouval,až to vypadalo na polovinu října.Jelikož jsem ale auto potřeboval už v září,tak jsem se s prodejcem domluvil a ten sehnal po republice nejvíce podobný vůz mým požadavkům,ale bohužel bez tempomatu.Proto dodatečná montáž. Snad ti mé vysvětlení stačí a pro muže tvých kvalit je dostačující. :kol-131:

:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...pro mibo..........pri cteni poslednich prispevku ohledne montaze tempomatu mi neda abych nereagoval na tve prispevky.

Souhlasim s tebou a nejen ja ohledne ztraty zaruky pri zjisteni, ze tempomat byl namontovan nekym jinym, nez autorizovanym servisem. Tod ale vse!!!!!!!!!!!! Nemuzu vsak souhlasit a protivi se mi, ze zde napadas a "tise" urazis tve oponenty, kteri to naopak nedelaji. lol Jsi prikladem cloveka, ktery zavidi cokoliv a hleda zaminku aby mohl jakymkoliv zpusobem urazit, uskodit. Par jsem takovych v zivote poznal a myslim, ze kazdy znas. Proto dal od takovych lidi!! lol Mozna mas spatne zkusenosti z radoby nekterymi mechaniky, ale to jeste neznamena, ze musim kazdeho hazet do jedneho pytle a zde urazet kazdeho kdo s tebou nesouhlasi. Ja osobne jsem zvedavy na tvou reakci na muj prispevek. :p Dokonce si ho dovedu predstavit. Myslim, ze kazdy je dospely a vi co dela. A jestli si nekdo necha udelat tempomat, nebo cokoliv soukrome v dobe zaruky tak vi co riskuje. Take jsem si nechal namontovat zaves od soukromnika a vim do ceho jsem sel. Dovedu si predstavit, ze kdybych mel v dobe zaruky problem s elektrikou, tak mi tento maly zasah da Skoda vyzrat. To vsak neresim a uz vubec ne u jinych!!!! Avsak dle tvych prispevku je citit i kdyz jsi to doslova nenapsal, ze kazdy kdo si necha neco udelat extra, je v podstate blbec. Nezastavam se a ani neznam Honzu72 ale verim, ze dovede svou praci. Sam premyslim, ze si neco dam od neho udelat i presto, ze znam rizika. Presne jako s timto prispevkem. Vedel jsem do ceho jdu i s rizikama.

Chtelo by to z tve strany vetsi porozumeni a toleranci k jinym!!! ;) Tod asi vse.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Misubaro:v mých příspěvcích si každý najde co mu blízké jest.Pokud bys četl nezaujatě určitě bys na to přišel.Napsal jsem,že věřím,že to honza umí,ale.....a o to jde ,načerno a bez papíru.Také mi vadí jeho suverénní tvrzení,že o záruky nepřicházíš,že v servisech jsou jen blbci a jen on je ten odborník,protože v servisu dělal a raději ho opustil,než by se podílel na likvidaci vozidel.Podle něj a dalších přispěvatelů jsou servisy šílené a jen lidé jako on spasí motoristický svět.Divím se ,že nám na cestách ještě jezdí taková spousta aut,když to servisy tak flákají.Je mi jasné,že potřebuje co největší klientelu,jde hlavně o job a jestli si někdo myslí,že to dělá z lásky k bližnímu svému,je naiva.Svými nepravdami tady pouze mate spoustu lidí.Také jsem psal,že je to každého věc,jak si to udělá.

Jak jsi přišel na to,že závidím cokoli,že chci někomu škodit?Co mám závidět,to že lidé mají tempomat o dva tři tisíce levnější a pak se budou klepat aby se jim nic na autě nestalo a v servisu na to nepřišli?Asi se ti to v hlavince trochu pomotalo a dle tvých smajlíků soudě,máš nějaký vnitřní problém a to je na jinou kapitolu.Jestli jsi čekal,že se pustím do tvého zevrubného hodnocení,mýlíš se.Lidi hodnotím po sobním setkání a ne na základě příspěvku na netu k určitému tématu.

Nech si načerno udělat cokoli a věř mi,že ti to závidět nebudu a přeji ti,ať tě to jednou nevyjde dráž něž mě.

Jsem rád,že se tu pár lidí zamyslelo nad tím,co jsem psal a nedali na jednostranou masáž.Možná si i takovou montáž rozmysleli.Vůbec nejde o to někoho urážet,ale znát všechna pro a proti a to mi tady chybělo.

Snad jsem splnil tvá očekávání a věř mi,že o to jaký kdo je tu nejde.Je to fórum o autech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blacky:hlupáčku,na tomto foru jsem zaregistrován trochu déle než ty,jen jsem neměl potřebu se zúčastňovat diskuzí.Tvé příspěvky sleduji od doby,co jsi sem vstoupil a musím říct,že se u nich bavím,jsou to perly.Jsou zde lidé,kteří hovoří k věci a má to i hlavu a patu,ví o čem mluví.A to i honza 72,nechci,aby si myslel,že proti němu něco mám,z mé strany jsou to jen výhrady k prezentaci jeho práce a zavádějící informace.O tobě to ovšem říci nemohu.Z mnoha tvých příspěvků je cítit zastydlá puberta,moc přes dvecet ti nebude.Z tvých větiček je cítit touha zvednout si své ego a dát všem najevo,jaký jsi chlapák.

Nezazlívám ti to,to už k mládí patří a každý si tím musí projít.Jen není potřeba to dávat najevo tak hlasitě,někdy to působí směšně. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blacky:hlupáčku,na tomto foru jsem zaregistrován trochu déle než ty,jen jsem neměl potřebu se zúčastňovat diskuzí.Tvé příspěvky sleduji od doby,co jsi sem vstoupil a musím říct,že se u nich bavím,jsou to perly.Jsou zde lidé,kteří hovoří k věci a má to i hlavu a patu,ví o čem mluví.A to i honza 72,nechci,aby si myslel,že proti němu něco mám,z mé strany jsou to jen výhrady k prezentaci jeho práce a zavádějící informace.O tobě to ovšem říci nemohu.Z mnoha tvých příspěvků je cítit zastydlá puberta,moc přes dvecet ti nebude.Z tvých větiček je cítit touha zvednout si své ego a dát všem najevo,jaký jsi chlapák.

Nezazlívám ti to,to už k mládí patří a každý si tím musí projít.Jen není potřeba to dávat najevo tak hlasitě,někdy to působí směšně. :)

ano ano je to tak ted jsi me zcela odrovnal. Jen skoda ze to nejak neni poznat. A je velice zvlastni ze najednou obracis a vlastne nic proti nikomu nemas. nu coz .,., :p

jen me trochu zarazi, kolik casu a usili venujes jedne me rypave poznamce. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro někoho mnoho času a úsilí,pro druhého pár minut.Je to věc schopností.

Podle tvého dalšího příspěvku vidím,že jsem se se svým odhadem trefil. :D

Ale zpátky,tady se řeší tempomaty a ne Blacky nebo já.

Takže zase někdy,někde,snad......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to oničem.myslím,že jde o to,co by se s autem stalo.Na mé OII jsem si sám dodělával xenony,multif.volant,RS maxidot,navi a co já vím co ještě všechno.V době záruční mi odešla škrtící klapka,spínač stahování oken,panel climatroniku a nikdo se nezajímal,co jsem dodělával a co né

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

blacky: začíná to smrdět cenzůrou,je na čase skončit.On to je tu vlastně club pro pár,sobě navzájem si notujících,parťáků.Jiný názor není vítán,nedej bože,kd\ž se dotkne nějakého oblíbence.Nu což věšet se kvůli toho určitě nebudu.

Všem přeju mnoho kilometrů bez nehod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozeram ze vsetci uz aspon 5 krat mali posledne slovo k tomuto prispevku ale ani jeden to nedokazal dodrzat. Chlapi...serte na to! Bavme sa o tempomatu a nie o tychto chujovinach.

Uz ste si vsetci vycistili pluca, oki? Kazdy ste si povedali nazor.

HOTOVO! KONIEC! CIARA!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pánové, výše uvedené příspěvky mě nutí také reagovat. Můj názor je tento: Toto forum je tu snad proto, abychom si vyměňovali postřehy a skušenosti s našimi autíčky. A je snad jasné, že každý z nás má jiné názory, skušenosti a přístup k řešení dané věci. Proto mě zaráží, že se dokážete takto podle mě docela ostře napadat. Není to zbytečné?

A k tempomatu: Já jsem na svého Romču čekal pouze 7 DNÍ !!!!!!!!!! Vzal jsem z důvodu časové tísně auto objednané na prodejnu, a už nebylo možno nic doobjednat k montáži, tak jsem musel oželet nejenom tempomat, ale třeba i MaxiDot a další věci, které by se mi ve výbavě líbily. A můj názor na dodatečnou montáž je takový, že zvažuju, zda vůbec nechat montovat, jestli to vůbec využiju. Prozatím čekám a probírám pro a proti. Ale přikláním se k tomu, že pokud by byl Honza trochu blíž u mě, asi bych si taky nechal udělat montáž u něj. Za ušetřené penízky bych mohl koupit další drobnosti na vylepšení vzhledu autíka. Na druhou stranu bych se asi klepal, aby se mi nic s autem nestalo a nebyl problém s tou zárukou. Ale mám auto víc jak rok, tak to snad ještě vydržím a pak už mě záruka nebude trápit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objednať tempomat z výroby je fajn, ale ako tu už viacerí písali, brali skladové vozy a tam sa tempomaty veru neobjednávajú - keďže cenníková cena na tempomat z výroby je 11tisíc Sk, a pri požiadavke zákazníka je dodatočná montáž z origo príslušenstva 6tisíc Sk. To je ušetrených 5tisíc...

Dodatočná montáž či už u sebelepšieho súkromníka alebo aj sebelepšieho servisu však nemusí byť vždy výhra - pamätníci si spomínajú na problémy s vypadávaním dodatočne dorábaného tempomatu pri zapnutých stieračoch u predfaceliftových Fabií 1...

Všetko proste má pre, aj proti. Je na každom z nás, ako sa rozhodne.

Vo Fabii mám dorábaný síce originálny parkovací asistent, ale dorábaný doma. V servise pri reklamáciách elektriky vo všeobecnosti zatiaľ nikdy nebol problém, napriek tomu, že na štítku je kód 7X0 ("bez pomocného parkovacieho zariadenia"). Takisto mám dorábaný maxidot a rádio pripojené na CAN. Žiaden problém, dokonca pri návšteve servisu prijímací technik zvolal mechanikov, nech si prídu pozrieť Fabiu s maxidotom a rádiom, čo vypisuje názvy prehrávaných skladieb na maxidote - toľko osobná skúsenosť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to oničem.myslím,že jde o to,co by se s autem stalo.Na mé OII jsem si sám dodělával xenony,multif.volant,RS maxidot,navi a co já vím co ještě všechno.V době záruční mi odešla škrtící klapka,spínač stahování oken,panel climatroniku a nikdo se nezajímal,co jsem dodělával a co né

přesně tak, taky se mi v záruční době rozsvítilo EPC a nikdo se nezajímal o mou řj motoru, která byla měsíc po koupi auta upravená chipem, ani to nepoznali a to se dá na první pohled už jinými volnoběžnými otáčkami zjistit, že je něco jinak, dost úsměvné je, že kvůli montáži tempíku zratíš záruku na elektroinstalaci v autě, pořád je to o posouzení stavu, jestli montáž mohla nebo nemohla tento jev - vadu zapříčinit, proč tedy při koupi tempomatu dostaneš návod a proč je tedy vůbec ofiko v prodeji, když tedy jeho montáží svépomocí údajně kazíme záruku, aha?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

blacky: začíná to smrdět cenzůrou,je na čase skončit.On to je tu vlastně club pro pár,sobě navzájem si notujících,parťáků.Jiný názor není vítán,nedej bože,kd\ž se dotkne nějakého oblíbence.Nu což věšet se kvůli toho určitě nebudu.

Všem přeju mnoho kilometrů bez nehod.

to ti přeju taky a doufám, že nebudeš nikdy potřebovat rady zdejších notujících si parťáků, až si nebudou ve škodovce vědět rady, takových zkušeností tu je hodně a spousty problémů tady vyřešených těmito lidmi dodnes ani ve škodovce neumí jinak než celkovou výměnou dílu jako jsou škrtící klapky, panely přístrojů apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale přikláním se k tomu, že pokud by byl Honza trochu blíž u mě, asi bych si taky nechal udělat montáž u něj. Za ušetřené penízky bych mohl koupit další drobnosti na vylepšení vzhledu autíka. Na druhou stranu bych se asi klepal, aby se mi nic s autem nestalo a nebyl problém s tou zárukou. Ale mám auto víc jak rok, tak to snad ještě vydržím a pak už mě záruka nebude trápit.

ano to je řešení, takže se nebojíte montáže od Honzy, protože potom by jste neuvažovali o montáži od něho ani po záruce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

temy ohladom tempomatu uz sledujem dlhsie.. v roome je od vyroby ale OII bola skladovka, tak si ho chcem v dohladnej dobe na nu zaobstarat a tiez by som to riesil mimo servisu - uz som si okukol aj recenzie na honzovu robotu a rovnako by som to riesil cestou spojenou s vyletom :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...