Přejít na obsah

Kolísání otáček pri nízké zátěži


scarry

Doporučené příspěvky

 

Hezký den,

 

chci se s vámi poradit zda někdo neřešil, že mu 1.6 TDI CAYx pri TEPLÉM (ZAHŘÁTEM) motoru začne pocitově hodně kolísat volnoběh, s autem to začne házet, škubat. Jenže jakmile zapnu třeba klimatizaci, nebo pustím výhřev zadního okna, prostě zvýším proudový odběr vozu tak to přestane. Jakmile klimu/výhřev vypnu je to zpět.

+

spotřeba na volnoběh bez zapnutých spotřebičů se mi i na diesel zdá malá je to 0,2 a občas to padne i na 0,1.

 

Problém se na netu u těchto motorů celkem řeší nicméně řešení jsem ještě nenašel. Jedná se o přesně tento projev jak na videu.

https://www.youtube.com/watch?v=NRa61dy0XjE

 

Jestli vás něco napadá podělte se prosím.

Díky.

Editováno: , autor: scarry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Nn toto dělá ucpaný chladič egr okruhu.

Dokud je motor studený  ženou se zpětné spaliny do sání přes EGR přímo - chladicí okruh je odstavený takovou přepážkou která se řídí elektronicky.

Jak se motor ohřeje, přepážka se přepne a uzavře přímý průchod a začne tlačit spaliny přes chladič, ten když je už zacpaný tak začne na volnoběh házet s otáčkami.

Při vyšší zátěži to právě nedělá, vstřik by to dělal pořád.

 

Mimochodem odstavení té přepážky a ponechání krátkého okruhu bez chlazení se dá ten problém taky vyřešit. Provozoval jsem tak jeden CAYC bez funkčního chlazení zpětných spalin 100K km bez následků, motor si nějak nestěžoval, neházelo to ani žádné kontrolky a výkon řekl bych taky ok, možná trošku vyšší spotřeba při jízdě po dálnici. 

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky! Jen prosím, abych neměnil něco co není potřeba, moc tomu nerozumím. Ucpaný chladič egr okruhu je samostaný díl nebo se jedná o celek EGRu? Jinými slovy vyřeší toto výměna EGRu a nebo mám jít jen po tom chladiči? Ptám se proto, protože když dojedu do servisu s tím, že to je něco o kolo EGRu tak se nedoplatím. :) Díky.

Editováno: , autor: scarry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...