Přejít na obsah

VAG p2015 Snímač polohy sacího potrubí u Octavie


Letestu

Doporučené příspěvky

Dobrý den,před 2 týdny se mi na palubovce mého auto rosvítila žlutá kontrolka motoru. Napíchl jsem tedy své auto přes diagnostiku a vyskočila mi chyba snímače/spínače sacího potrubí  s proměnným průřezem. Rád bych se zeptal co s tím a jak to řešit. Díky za odpovědi. U popisu té chyby je ještě na konci připsáno nevěrohodný signál.

 

278413714_1375614726271764_5475363970404283875_n (1).jpg

Editováno: , autor: Letestu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedná se o vířivé klapky v sání, těsně před hlavou motoru. Ovládání klapek se po čase vyběhá, případně se poškodí jiné části sání. Na motorech TDi se to dalo "řešit" takovým mezikusem, který omezoval pohyb klapek vůči snímači, tzn. nevytvářel nesmyslné signály. Ale nevím, jestli to bylo i pro TSi a hlavně - ty klapky časem zestárnou natolik, že v kritickém případě spadnou z hřídelky a proletí motorem..

 

Dá se buď koupit nové sání, anebo opravná sada, viz:

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/06j198211d-saci-potrubi-prislusenstvi-23756.html

Ale co jsem koukal, je to drahé jak prase, pár let dozadu to stálo ani ne polovinu. 

Jinak na funkci to nemá moc velký vliv, i když po výměně to bylo trochu znát.

 

Edit: Tak ještě aktualizace, na skoda-dily mají i další variantu:

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/06j133201bh-trubka-saci-1-8tsi-2-0tsi-32911.html

Asi pro motory od roku 2009. Sice to není zadarmo, ale cena furt trochu lepší..

Editováno: , autor: Tomas F
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem jenom uživatel, detaily nevím, ale co jsem slyšel, tak celá ta přední část sání musí ven. Jestli se to dá vyndat, aniž by člověk musel demontovat chladič/motor apod., kdoví...

Opravná sada by měla obsahovat celý ten velký plast s klapkami a dalším materiálem, bez snímače polohy apod. Aspoň tak nějak to řešil můj servis před léty.

 

Jako jezdit se s tím určitě dá, pokud to neprovede nějaké hara-kiri, tak asi i neomezeně, jenom před STK je potřeba vymazat chybu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Viřívý klapky chyba P2015 zaseklý klapky. A hcyby furt dokola ...008213 a další...  Opravit sání, který se zase rozbije, ale nemá smyls. Tyhle drahý opravy to na dlouho stejně nevyřeší. Teď stojí origo sání 20.000! Neorigo sání jednotka nepřijme. Tak jsem ty výřivý klapky už vyndal a dal jsem už raději definitivně záslepky a mám pokoj na furt. Na netu jsou drahý, ale na bazoši a bazarech levný do 2 tis.. Koupil jsem tedy na bazaru a těsní suprově. Zlobí vždycky ty klapky i když to vypadá na škrtící klapku aj. Moje zkušenost a drahá..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...