Přejít na obsah

Hledání příčiny hluku


norbou

Doporučené příspěvky

Ahoj vespolek,
mám Octavii III 5E5 08/2015 a auto začalo být hlučnější bez ohledu na otáčky motoru.

Hluk se projevuje od cca 70 km/h a nejsilnější je při cca 120 km/h.
Nejprve jsem si myslel, že o nic nejde a dělají to zimní pneumatiky, nicméně problém přetrval i po výměně na letní.

Co mě ovšem zaráží je fakt, že ten hluk se projevil prakticky skokově. Vše bylo ok a při další jízdě už bylo auto hlučnější.

A nebylo možné identifikovat, odkud hluk přesně jde.

Další domněka byla, že budou opotřebovaná ložiska a nechal jsem vyměnit oba zadní náboje s ložisky, nicméně se to zlepšilo jen nepatrně. Od té výměny mám subjektivní pocit, že hluk jde spíše zpředu.

Dnes jsem zavolal do autorizovaného servisu a prý mě vezmou za tři týdny na diagnostiku za 2 000 Kč...

Není tu náhodou někdo, kdo něco takového již řešil a vyřešil?

Letní i zimní pneu mám z roku 2016, takže je také budu měnit, ale že by byla příčina v pneumatikách se mi k výše uvedeným skutečnostem úplně nezdá.

 

Díky,

Jirka

 

Editováno: , autor: norbou
formální
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Bohužel musím se sem přidat. Jedu pracovně do Německa a tak mám po delší době dlouhou cestu po dálnici. Od 120km/h je velmi nepříjemné jen sedět v autě... PZ ložisko má 16tis a 2roky, origo škoda měněno kvůli nehodě, ostatní jsou původní. LZ kontrolováno včera, nic, žádná vůle, žádné lupání, zkoušel jsem i šroubovák na náboj a točit s ním, druhou stranou do ucha, nic. LP ložisko kontrolováno ve škodovce před 10tis km. Nic. Zbývá jen PP. Pneu zimní Continental TS 860 225/45 17" vzorek cca 6,5mm na všech bez zubů a jiných vad. Ještě přikládám video. Většina lidí si stěžuje na hučení od zrcátek apod. To já vůbec neznám, vzduch neslyším, jen hukot. Ze srandy jsem stahnul nějaký hlukoměr na android a výsledek je při 135km/h průměr 81db. Docela fouká a Němci mají hrubý asfalt, ale i tak. Video je z úseku u Lipska, kde je asfalt lepší. Po zastavení jsem sahal na kolo ani jedno není horké. Občasně vyšší tóny jsou kapky dopadající na čelní sklo.

https://youtube.com/shorts/eq7H48SrmJI?feature=share

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 1. 2023 na 13:41, Sup92 napsal:

Bohužel musím se sem přidat. Jedu pracovně do Německa a tak mám po delší době dlouhou cestu po dálnici. Od 120km/h je velmi nepříjemné jen sedět v autě... PZ ložisko má 16tis a 2roky, origo škoda měněno kvůli nehodě, ostatní jsou původní. LZ kontrolováno včera, nic, žádná vůle, žádné lupání, zkoušel jsem i šroubovák na náboj a točit s ním, druhou stranou do ucha, nic. LP ložisko kontrolováno ve škodovce před 10tis km. Nic. Zbývá jen PP. Pneu zimní Continental TS 860 225/45 17" vzorek cca 6,5mm na všech bez zubů a jiných vad. Ještě přikládám video. Většina lidí si stěžuje na hučení od zrcátek apod. To já vůbec neznám, vzduch neslyším, jen hukot. Ze srandy jsem stahnul nějaký hlukoměr na android a výsledek je při 135km/h průměr 81db. Docela fouká a Němci mají hrubý asfalt, ale i tak. Video je z úseku u Lipska, kde je asfalt lepší. Po zastavení jsem sahal na kolo ani jedno není horké. Občasně vyšší tóny jsou kapky dopadající na čelní sklo.

https://youtube.com/shorts/eq7H48SrmJI?feature=share

 

Tyto gumy mám na leonu a hučí mi to v kabině úplně stejně, nicméně hučení už je slyšet od 70 km/h a zvyšuje se. Nejhorší je právě ve 110/120. Na letních mi to nedělá. Uzavřel jsem to tak že continentály jsou prostě hlučné gumy. Hlučné jsem měl i na OII celoročky od continentálu. Nikdy jsem s tou značkou nebyl spokojený a už se k ní nikdy nevrátím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hučení se projevuje od cca 60 jak píše 15degren, spíš to je tak, že od 120 už se to blbě snáší.

Letní budu kupovat nové, ty mají pilku v dezénu (taky Continental). V létě jsem je otáčel a jak to ztichlo myslel jsem, že je po problému, ale jak je zřejmé z mého zápisu, už jsem to řešil v minulosti ve Škodovce, že tam něco slyším a zdálo se mi to od LP kola, proto kontrolovali jen to. V pondělí jdu na vyvážení kol a řeknu mechanikovi, ať si to ještě poslechne při zvedlem autě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Menší aktualizace. Byl jsem s autem na převážení kol kvůli vibracím.

Zřejmě práci (ježdění s vlakem) mi znecitlivěl zadek a vnímal jsem ještě relativně malé vibrace, ale dvě kola mám totálně nakopané a šišaté. Minulou zimu jsem nejezdil, takže jsem to nemohl postřehnout. Došlo k převážení všech kol a šišky šly dozadu.

Vysledek je, že hučení se dost zmenšilo a nyní jde převážně zezadu, když pominu zvuky zimních kol na hrubém asfaltu, O3 je fakt slabě odhlučněná. Ale teď slyším i svist větru od zrcátek.

Ložiska kontrolovány a vše ok. Na příští zimu musím sehnat 2x disk Dorado. Až prezuju na nové letní bude klid. Ty současné mají vyjetou pilku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ložisko poznáš hned jak hučí. Toto byli jasné pneu.

Jinak doporučuji nalepit neopren na přední plastové podběhy a do zadu do podběhu, srazíš tím hluk od kol na minimum, je to levná úprava s obrovským efektem.

Např. tento:

https://www.ahifi.cz/comfortmat-neoprene.html

Voda se v tom nedrží.

Editováno: , autor: 15degren
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

S velkou radostí z tiché jízdy uzavírám, že jsem to nakonec vyřešil výměnou všech 4 ložisek a nábojů. Rozdíl je obrovský. Co mě docela fascinuje, je, že všechna ložiska odešla najednou a prakticky ze dne na den, tomu se mi nechtělo věřit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Aktualizace ode mě, 17.1. bylo autzo na zvedáku, mechanik kontroloval ložiska a výsledek jsou OK, já stál u něj a taky jsem nic podezřelého neslyšel. Po přezutí na letní hluk ještě ustoupil, ale furt tam byl. Před delší cestou mi to nedalo a vyměnil jsme obě přední ložiska, viz moje galerie. Vše ok, auto je teď tiché. Ložika SKF.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím už asi měsíc se mi v zadní části vozu objevuje takový dutý zvuk. Tento zvuk je slyšet převážně když přejedu nějakou nerovnost. Auto nikde neháže, na dálnici taky v pohodě. Pořád přemýšlím čím by to mohlo být?? Přijde mi, že zadek vozu je i nižší oproti předku viz foto. No budu muset na servis, spíš mě zajímá, zda to taky někdo neměl. Je to OIII combi RS, TDI. Díky.

IMG_4623.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj, také se podělím, kdyby měl náhodou někdo stejný problém.

 

V rychlosti mezi 90-110 km/h auto dost nahlas hučelo, nejhorší to bylo při 105 km/h a od 120 km/h už bylo zase ticho.

Bylo to konstantní hučení jako když se najede na dálnici na bílou čáru. Zvuk byl pořád stejný nehledě na to, jestli jsem zatáčel / zrychloval / brzdil / byla zařazená rychlost / byly podhuštěné nebo přehuštěné pneu.

 

V autorizáku mi vyčistili zadní brzdy a auto vrátili s tím, že je opraveno – samozřejmě nebylo.

 

Nechal jsem si tedy v jiném servisu vyměnit všechny čtyři ložiska kol (SKF) i přesto, že mi řekli, že jsou ložiska v pořádku. No a po výměně je ticho. :D

 

Editováno: , autor: Fífalák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...