Přejít na obsah

Manuální klimatizace Fabia III - popis funkce


lumire

Doporučené příspěvky

Dofouknout chladivo, zkontrolovat případné netěsnosti. Pro fajnšmekry nějaká ta diagnostika kompresoru. Jinak jezdit a jezdit.

před 12 hodinami, ben06 napsal:

U manuálu pořád točím knoflíky

Pak je ta třetí skupina, tj. já, které u automatu vadí, že ráno začne topit, viz flame v podobném tématu :D Takže já občas něčím otočím i v automatické AC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, tak "pokrok nezastavíš", ehm pardon, správně by asi bylo napsat "šetřit  se musí za každou cenu".  Dodnes jsem nepochopil krok a důvod  Škodovky, nebo snad přímo koncernu s ukončením výroby Climatiku a přechod na totálně manuální klimatizaci, tedy snad kromě těch ušetřených peněz???  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Manuální klima je asi nejhorší věc na mojí Fabce. Za těch 5 let co to auto mám jsem se s tou věcí nenaučil zacházet. Točítko "teploty" mívám nastaveno na téměř minimu, tak aby to samo nespouštělo vynitřní okruh, směr foukání dávám na sklo a nohy a když je mi vedro tak na střed, větrák běžně na stupni 1, když je vedro tak stupeň 2 a když je echt vedro tak nastupeň 3. V reálu je to tak, že tato nastavení furt měním, protože buď je mi vedro nebo mi vadí jak mi studený vzduch fučí do ksichtu.. Nejhorší klima jakou znám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale no. Aj manualna aj plne automaticka chladi. Vsetko je to len o pocite. 

K to neveri nech si da do interiru teplomer. Druha vec je ze ked auto stoji vonku na slnku aj keby lad padal z vyduchou bude trvat kym vychladnu plasty a interier dovtedy to nebude na pocit prijemne. 

 

Pri manualnej sa ludom zda ze to nechladi, lebo sadnu z vonku spoteny prehriaty, kym sa ochladia vyfuky, potrunie a zacne fukat studeny vzduch to je min 5 min. Aj to sa este nebavime ze auto niekde brumbla na volnobeh na semafore. 

 

Dalsia vec kolko ludi da hned na vnutronu cirkulaciu, aby to lepsie chladilo. Pac je rozdiel tahat z vonku 40st vzduch z rozpaleneho auta alebo z interieru 32st ktory nadalej klesa na teplote lebo klima ho ochladzuje. 

 

O tom ze pred zapnutim treba otvorit okna nech horuci vzduch prevetrame jazdou. 

 

Tak ze pri manuale super pocit ze je chladno, no super tak na anginu pac fukame naplno 12st vzduch aj ho dychame, keby sme to robili hodinu vkuse tak za hodinku mame pocit zimi a klepeme sa. 

Toje presne ten rodiel od automatiky co drzi nastavenu teplotu, sice pocitovo je nam teplo ale realita je taka ze vzduch v interieri ma cca nastavenu hodnotu. 

 

Pri manuale treba skusenosti kde to treba nastavit aby to bolo tak akurat. Ano na zaciatku to chvilku mozeme hulit na plno ale potom to chce zregulovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě, kdo ušetřil na klimatroniku tak si točí kolečkama celý rok, kdo ho má, točí jedním čudlíkem a to o dost výrazně méně. Angínu jsem jednou chytl jen v manuálu po 350 km cestě. Mám doma oba systémy, plus bonus Juniora bez klimy se švihadlama 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Chtěl bych se prosím zeptat, jak přesně funguje manuální klimatizace u současné trojkové Fabie.

 

Zda má kompresor spojku, či regulaci jako Climatronic.

 

Jak přesně funguje regulace teploty:

- jestli je to opravdu jen o tom, že všechen plně ochlazený vzduch vzápětí zas ohřívám topením, či zda je tam i nějaká regulace kompresoru a tím i teploty výparníku.

- či zda teplý vzduch z topení neprochází výparníkem a tudíž výparníkem prochází jen menší množství vzduchu (které se smíchá s teplým až dál) a kompresor nemusí tolik spínat, aby výparník ochladil.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Manuální klimatizace Fabia III - popis funkce

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...