Jump to content

Keramická ochrana nového laku

HonzaW
 Share

Recommended Posts

Posted (edited)

Pokud nekupuješ skladovku, ale doručené vozidlo z  fabriky, určitě bych s voskováním tři týdny počkal. Lak opravdu ještě chvilku potřebuje. Keramika a na ní vosk ne. Vyplácat celou pixlu fussa na jedno voskování blbost, vše si setřel do té flanelové košile. Raději zavoskovat vícekrát během pár měsíců z důvodu posílení vosku a rozhodně ne flanelovou košilí, nedocílíš lesku a jen si vosk setřel a vyhodil do koše. Osobně jsem se detailingem zabýval několik let, keramika ještě nebyla, přišla později. Nanášení jsem se osobně bál. Keramiku nanášet není sranda, auto musí být v garáži a po zavoskování den zůstat v garáži. Osobně scalu a fabču myjí ručně, používám kvalitní sušící ručníky a po umytí přejedu BSD. Teď budu kupovat vosk od swiswaxu lotuse. Spíše kontaktujte soray, je profesionál přes detailing, má obrovské zkušenosti, popřípadně se domluvit na nanesení keramiky

Edited by Petr AMF

Ono, aj na fóliu sa zvykne dávať ochranný coating, trebárs keramický... 😋

A keramiku si v dnešných časoch vieš natiahnuť aj doma na dvore, nepotrebuješ na to profíka za hyperlóva...

před 2 minutami, stafa napsal:

Ono, aj na fóliu sa zvykne dávať ochranný coating, trebárs keramický... 😋

A keramiku si v dnešných časoch vieš natiahnuť aj doma na dvore, nepotrebuješ na to profíka za hyperlóva...

Nepochybně, je ale otázka, jaká je pak kvalita a hlavně výdrž takové ochrany.

Posted (edited)

3-8 rokov... Podľa toho čo si vyberieš, v koľkých vrstvách to dáš a ako sa o to staráš... A kvalita je fajn... Dá to aj drevo, ktoré zvládne rozleštiť Fusso /napr. ja/, stačí len mať na to priestor a čas...

Ako sa u vás hovorí: Kdo se bojí, nesmí do lesa...

BTW: To ako zástupca národa zdatných kutilov spochybňuješ home-made riešenie? Ale no ták... 🤣🤣🤣

Edited by stafa

Osobní zkušenost nemám a tak si to netroufnu rozporovat, ale 3-8 let mi připadá trochu přehnané, zvlášť když si představím, jak čistého podkladu bych asi na tom dvoře dosáhl. Na druhou stranu uznávám, že pocit uspokojení po takovémto vlastnoručním ošetření auta musí být maximální.

Posted (edited)

Každý podľa svojich zručností a možností... Čo ty považuješ za nezmysel, je samozrejme tvoj názor...

Nanášanie keramiky je ľahšie než by si človek myslel. Aj leštenie je v dnešných časoch orbitálnych leštičiek čoraz viac rozšírené medzi hobby - detailermi.

Treba si k tomu niečo naštudovať - sú toho mraky na nete...

Napr.:

DIY keramika

Ako na to - detailing

PPF - ochranné fólie

Edited by stafa

Posted (edited)

Díky za info. To je nějaký divný ne? 1800Kč za materiál?

Kdyby práce byla 500Kč/h tak by to firma dělala cca 40 hodin🤣???  To jste teda dobrý blázni kdo si to chce nechat dělat 😇

Edited by keras

Před nanesením se musí provést korekce laku. Někdy i dvoukrokové leštění celé karoserie. A to je časově náročné. Jinak nebude nikdy výsledek dokonalý.

OK. 5 pracovních dní někde budu nechávat auto kvůli 2-3 mikrometrům něčeho hladkého? 

Navíc kolega píše korekce, leštění... Co to takové leštění je? No zeslabovaní původního laku, nic jiného. Vemte rozum do hrsti 🤣

Já naprosto chápu tvojí neochotu dávat x tisíc za korekci a nanesení keramiky na karoserii. O lak se taky starám sám, ale jsem ochoten si přiznat, že je to prostě jen koníček, relax a výsledek je dost nedokonalý a kompromisní. Stačí mi to a jsem spokojen. Jak jsi zmiňoval, jsem z kutilského národa i rodiny a každá věc, kterou si udělám sám a ušetřím za ní pár korun mě potěší. Ale prostě vím, že vosk patlám na nedokonalý lak, že ten vosk vydrží kratší dobu, než kdyby se to udělalo pořádně, že k tomu nemusím platit halu, kde bych to dělal, nějaké zaměstnance, že jsem nemusel koupit několik leštiček, nějakou lepší wapku, že to nemám dobře osvětlený a spoustu věcí nevidím...

Ale abych vyplácal na jedno auto celé balení vosku a přitom se vychloubal jak si dokážu nablejskat auto sám v kvalitě profi centra, to si netroufám. Promiň.

• Upvote 2