Přejít na obsah

Tažné zařízení bez typového listu.


MikolasM

Doporučené příspěvky

Dobrý den, 

mám na autě namontované tažné zařízení, nejspíš od výroby ale vozidlo bylo dotažené z německa, nemám typový list. Vozidlo prošlo 1x stk a evidenčkou ale u druhé STK bylo zjištěno, že tažné zařízení není zapsáno v TP a technickou mám na 30 dní abych tento problém vyřešil. Autorizovaný servis mě nepomohl a poslal na STK, na STK jsem pochodil stejně a poslali mě do montážní firmy tažných zařízení kde sem byl informován, že tažné zařízení musím demontovat. 

 

Neřešil z Vás někdy tento problém, nebo jak vypadá vyplnění typový list s originálním výklopným tažným (Oris) na Superb 3 TDi 110kw model 2016?

 

Děkuji za jakékoliv rady, nežli demontovat originální tažné které využívám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Typovy list ti posle nekdo z netu ...

https://www.google.com/search?q=typovy+list+tazne&oq=typovy+list+tazne&aqs=chrome.0.0i512j0i22i30l3.5290j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 

Potom si najdi servis, kdo ma moznost montovat tazne a domluvis se na potvrzeni typoveho listu a s tim pujdes primo na zapsani na urad... Potom STK...

Delal jsem to takhle asi pred rokem ... Typac cca 200 kc + nejake vsimne v servisu a 50 kc na zapis...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Typový list někde z netu? přece mi někdo nepošle svoje údaje abych se podle nich hájil.. i když bych byl vděčný přijde mi to hrozně scifi to sehnat jinde než tady. Stáhnu si ho maximálně prázdný a nevím jestli je to ten správný (viz. foto)

 

Ale co tam vyplnit?

 

Dle tažák.cz potřebuji výrobní štítek ale ten jsem nikde nenašel, dnes sem měl možnost se podívat na jiného superba kde bylo tažné namontováno v autorizovaném servisu škoda před rokem.

Jediné čísla jsou vylité přímo na kouli, neboť nevím kde jinde štítek hledat. (viz foto)

 

Děkuji.

 

 

 

 

tažné_cislo.jpg

2065142_422184141.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Typovy list ti poslou nevyplneni... servis vyplni a orazitkuje... potom urad...

Montoval jsem si sam origo tazne a stitek na nem byl... sehnat stitek neni problem...

insirace... https://www.sbazar.cz/mibase/detail/105474949-tazne-zarizeni-skoda-superb-3-sklapeci

stitek je jiny pro combi a sedan...

PS: podle foto nemas original tazne...

Editováno: , autor: p2p
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všem děkuji za reakce a typy.

Ani na registru vozidel jsem nepochodil a předchozí majitel se háji, že už tam opravdu bylo, no kdo by nevěřil inženýrovi zaměstnaném ve škodovce....

 

Netušil jsem, že štítek na tažném je tak schovaný ale našel sem ho, já vůl...

V adobe jsem si předvyplnit typový list, snad správně a zítra ráno jdu zkusit "technickou prohlídku (typu K) na žádost zákazníka" na STK. (viz. obr)

 

Když jsem byl ve firmě tažných zařízení aby mě na to mrkli a za případný poplatek schválili, že je to ok a tak prodali potvrzení o montáži, poslali mě do prd..

em.. kdybych měl jistotu, že se typový list jen "zapíše" do TP a jeho údaje se nijak neprověřují, udělám si ho i s razítkem, ale nejsem přece zločinec. :-D 

 

typový_list.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi připomnělo moji anabázi s koly, když jsem zjistil, že v TP nemám zapsané 16" a při tom se to auto právě s těmito koly "narodilo", v kufru plnohodnotná rezerva 16", podle VIN přesně ten typ kol co jsou na autě. Jak se to stalo mohu jen spekulovat, ale teď už je to jedno.
A taky si mně přehazovali jak horký brambor: STK - úřad - Škodovka 😞

Tak ať Ti to vyjde!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyřešeno.

 

Když jsem na STK předložil můj připravený typový list, technik se zasmál, že nebude vyplňovat něco k něčemu co tam je namontované už 6 let.. Naštval se a šel zavolat na úřad.. k mému štěstí mu to nikdo nezvedal a naštval se o to víc.. sednul k pc a vytisknul jejich protokol, který vyplnil dle mého připraveného typového listu, tažné tak bez prohlídky schválil, orazítkoval a hodil to po mě se slovy "prosím, nashle".. já opravdu jen čuměl s otevřenou hubou.

V pondělí zaplatím 50,- za zapsání do TP a 200,- opakovanou prohlídku.

 

Děkuji Vám za ochotu tento bizárd řešit, přeji krásný den! :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...