Přejít na obsah

Hučení z motorového prostoru spojka/převodovka?


Aleš_ovce2

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás kolegové

Octavia combi II. 1.6Mpi 2008, najeto 111 000.

začalo se mě projevovat hučení z motorového prostoru (přirovnal bych to ke zvuku jako když se třeba přenastavuje servo ,či tak). 2 nezávislé servisy mi tvrdí že je to ložisko v převodovce, jeden servis, že by to mohlo být spojkové ložisko. Moc se mi nechce věřit že při takovémto nájezdu by mohlo být ložisko v převodovce hlučné, ani jsem se s tím nikde jinde nesetkal.

Za jízdy nejde takřka nic slyšet, nejhorší je to při volnoběhu bez sešlápnuté spojky. Při sešlápnutí spojky hluk mizí.

K jaké variante se spíše přikláníte vy? Případně, kolik na tuto mozorizaci stojí výměna spojkového ložiska (případně i lamely, když už by to bylo sundaný - je tu dvouhmota?). A pokud je to ta horší varianta, co by cenově obnášela výměna ložiska v převodovce (vím, že jich je tam více, ale doufám, že by to případně dělalo jen jedno). Nejhorší je předpokládám cena za práci. Do autorizáku se mi to moc dávat nechce, tady v okolí je to fakt za trest.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Problém vyřešen, bylo to opravdu ložisko v převodovce. Oprava cca 10 000,-. vyjádřeí mechanika, že ložiska zde jsou samomazná, tudiž se občas zadírají. Po 110 000km mi to příjde brzi, ale zřejmně se to stává :) Při demontáží vyměněno rovnou i ložisko na spojce, když už to bylo venku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...