Přejít na obsah

S3 klasické tlumiče nebo dcc?


Martin Petras

Doporučené příspěvky

Chces srovnavat nesrovnatelne 

dcc je natvrdo dana vejska u ktere se da menit jenom tvrdost ( po uprave dcc slider se da jeste pritvrdit a nebo zmekcit) 

h&r stavitelnej muze menit vejsku ale manualne jde o to jak moc si rad po autem aby si stim steloval popripade ty drazsi maj taky nastaveni tuhosti spis je to co od toho podvozku cekas ze bude delat 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 hours ago, roubic said:

Chces srovnavat nesrovnatelne 

dcc je natvrdo dana vejska u ktere se da menit jenom tvrdost ( po uprave dcc slider se da jeste pritvrdit a nebo zmekcit) 

h&r stavitelnej muze menit vejsku ale manualne jde o to jak moc si rad po autem aby si stim steloval popripade ty drazsi maj taky nastaveni tuhosti spis je to co od toho podvozku cekas ze bude delat 

Me nejde ani tak o stavitelnost - mají i pevný od h&r - jako spíše o zlepšení jízdního projevu a jistější jízdy. To houpání je asi chtene, ale trochu nejistě se mi s tím jelo, tak právě pokud bych nesehnal s dcc, jestli se dá v pohodě vystačit s klasickými tlumiči případně dát nějaký ten sportovní. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Martin Petras Samozřejmě mají i pevné ale původně si psal stavitelný. Jako Dcc je si myslim super pokud si to přepnu na nejtvrdší tak je to fakt tvrdé a houpaní je pryč a obráceně. Myslim si že si i normálníma tlumičema se dá žít záleží asi na člověku co mu vyhovuje ale za mě to auto celkově není moc na sportovní jízdu dá se stim ale i tak to není to pravé  jinak sku si přečíst tady pokud si nečetl třeba tam najdeš nějakou inspiraci 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám DCC. Podvozek a můžu jen doporučit 🙂👍 zaleží kam a kde jezdíš a styl jízdy nechál jsem si nakódovat DCC slider a jde to znát 🙂 po dálnici je nejlépe při rychlejší jízdě comfortu dat normál při rychlejší jizdě nad 170 se mi  chvilkově zdálo že to plave tak jsem dal normál… Jeli jsme do Jeseníků (Lípová lázně) a jak tam je stoupaní a serpentiny  a klesání tam doporučuji dat sport a to si tam pěkně člověk užije 🙂👍 kdybych mohl vybrat auto tak určitě zase s DCC podvozkem

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je brát v potaz i to že dcc má životnost kolem 100-150 tis a oprava není zrovna úplně levná to už si pak člověk musí rozmyslet zda je pak ochotný dát 40 za výměnu dcc a taky jak se k tomu podvozku chová 

za mě dcc je jasná volba a jsem ochotný pak vytasit peníze za opravu 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ja taky jsem. Beztak bych kupoval kdyztak sportovní podvozek na tu klasiku kvůli lepšímu projevu. A ty taky nestojí úplně nulu 😊

Teď jsem projel sportline verzi s dcc na Spořilově a za mě dobré. Je to citit. Narychlo mi nejlépe vyhovovalo Normal kde I odezva od volantu ve městě byla slušná, žádná guma. 

Btw je u sportline něco jinak s podvozky než u LK třeba? Dcc myšleno 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co vim tak ne dcc je proste jenom jedno 

pro:

normální vůz  149 mm

vozidlo s paketem pro špatné cesty   164 mm

vozidlo s DCC 139 mm

vozidlo s paketem Sport 134 mm

Takhle by to melo bejt na vyber prekopceno z tena o dcc o par radku vejs

Editováno: , autor: roubic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S DCC jsem jel už dávno, ještě před FL verzí na 19 a jo, comfort jsem měl rád. My ale máme bez DCC - jednak to nebylo kritérium, druhá věc je cena. Na 18 je to v pohodě. Nejhorší jsou ostré přechody (ale to u téměř všech aut, vyjma vzduchu). Otázka ale není o houpavosti, ale o filtrování právě těch ostrých spár/přechodů (třeba D5 kolem Berouna).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...