Přejít na obsah

Cesta do Chorvatska od roku 2022


elvis78

Doporučené příspěvky

Zdravíčko,

chci se zeptat, objíždíte někdo ještě stále slovinskou dálnici? Přes Mureck, Lenart a Ptuj? táta říká že od Ptuje se to od dostavby až na čáru loudá, Slovinská dálnice mi vyjde koupit na dva tejdny. čili 30eur za dvě cesty. Za takovej kousíček nic moc asfaltu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží na prioritách, pravdou je, že v určité dny a časy v sezóně je to po dálnici na hranici SLO / HR poněkud zdlouhavé a v obou směrech bývají i několikakilometrové kolony.

Já to řeším podle situace - tedy pokud je to volné jedu vždy po dálnici a pokud se to ucpe objíždím pouze ucpané úseky. Cenu za použití dálnice neřeším.

Není to jisté, ale může se letos stát, že se Chorvatsko začlení mezi země schengenského prostoru - pak by měli zmizet i kontroly na jejich hranicích se Slovinskem. Ovšem přesné datum zatím není známo. Někde se uvádí že to bude až příští rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

my nebyli v chorvatsku asi 5 let, neměli jsme na něj a chtěli jsme si ušetřit trable s kovid šaškárnou když už bylo líp. Vše se letos změnilo, možná to bude poslední moře, pak už asi pojedem maximálně do Poděbrad na jezero protože na nic už mít nebudeme, jestli ta banda ve vládě se bude chovat nečinně a škudlit do státní kasy místo aby šetřila na svých výdajích. Tak odplivnul jsem si,    a jedem ve čtyřech, rakev, kola na kouli, Rapid to dá pojede poprvé k móři. Po Slovinské dálnici jsem jel jednou, ještě z Fiatem a zrovna to stálo jen kvůli kontrole vinjety, trapné.

Jinak vždy objížďka

Editováno: , autor: elvis78
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavne si treba vybrať termín ak sa dá mimo prázdnin keď má dolné Nemecko a Rakúsko (to je ak sa dobre pamätám okolo 20.7, ale dá sa vždy pohľadať na webe) a mimo víkendu. Ale to už je teraz neskoro ladiť termín, jedine ak len tí čo idú bez ubytka na blind. Od nás zo SR, jednoznačne cez HU. Dole na diaľnicu a už len váľať. Za tie roky, čo sme boli v HR som zápchu nikdy nezažil a najdlhšie som čakal na bráne 5min. A to sme chodili cez deň. Ráno okolo 6ej sa vyrážalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U toho slanýho rybníka jsem byl několikrát a naposledy před 5ti lety a už mě tam neuvidí. Vždy po SLO dálnici a bez kolon. Naposledy jsem jel v uprostřed týdne mimo výměny turnusů a na blind, naprostá pohoda. Teď už preferuju letadlo, ale už se stejně asi dlouho nikam nepodíváme. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už mám výhodu, že potomci si již hodně let nechtějí kazit image společnou dovolenou se "staříky", tedy jezdíme s drahou polovičkou sami, počátkem září, v neděli kolem 19 hodin na noc, za západních čech přes budějky a přes rakousko po A9 (dva tunely za cca 15 éček), ale zato dálnici máme jen pro sebe, kolem třetí ráno průjezd přes prázdný Macelj, samozřejmě po bezahlen bitte 30 éček za SLO dálnici, pak na pár hodin do rána odpočinko spánek na odmorišti, kolem 9 hodiny příjezd na Pag a nákup zásob pažského sýra (k vínu a na špagety, to je žeraso ...), podle stavu vykoupání ve Svatém Filipu i Jakov, zpravidla oběd v tamní pizzérce. pak zpět na dálnici, do cílové destinace někde od Podgory níže směrem k Dubrovníku, kde je ještě v září stabilní a letní počasí, v pondělí kolem 16 hodiny příjezd do cíle ... takto každý rok, mimo jednu covidovou absenci před dvěma lety a plánuji tak i letos ... jo, ta cesta je pomalu dražší, než samotný pobyt, ale což, jednou za rok ... absťák mám už teď :-)

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdíme na Krk vždy celou slovinskou dálnici až ke Kozině a pak zpátečka na Krk s 10kunami myto za HR. Jedeme na 8dní a bohužel musím brát měsíční známku. Ale kvalita cest ve slovinsku je super. 

Cesta tedy Opava-Ostrava-Olmik-Brno-Vídeň-Graz-Maribor-Celje-Ljublana-Kozina-Rijeka .......

Kde jedes konkretne @elvis78 ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za ta léta co jezdím do Chorvatska můžu říct, že největší osypky mám z naší D1 a to především když odjíždím v pátek odpoledne z Prahy. Ani Vídeň v pátek večer není problém, totéž průjezd přes A a SLO, ty hranice jsou jak kdy a dále v noci po dálnici v HR to jde taky. Většinou se snažím jezdit mimo pátek a sobotu, ale pokud se mi nepodaří zajistit u domácího lepší termín tak raději zkousnu větší provoz tam než zpět. Asi nejlepší cesty byly mimo plnou sezónu, to jednou v červnu jsem jel v sobotu ráno z Prahy a za 11 půl hodiny i s drobnými pauzami (čistá jízda byla o hodinu méně) jsem dojel do Promajny. Nicméně také se mi jeden rok podařilo popojíždět od Ptuje až na hranici cca 3 hodiny. No v posledních letech už nemám takový rychlostní průměr jako kdysi, ale na druhou stranu zase málokdy chytnu větší fronty.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Michal B. napsal:

Jezdíme na Krk vždy celou slovinskou dálnici až ke Kozině a pak zpátečka na Krk s 10kunami myto za HR. Jedeme na 8dní a bohužel musím brát měsíční známku. Ale kvalita cest ve slovinsku je super. 

Cesta tedy Opava-Ostrava-Olmik-Brno-Vídeň-Graz-Maribor-Celje-Ljublana-Kozina-Rijeka .......

Kde jedes konkretne @elvis78 ?

Jedeme poslední týden červen a první v červenci, Podgora. Na YouTube jsem viděl video té nové objížďky od Ptuje mimo dálnici až do Chorvatska a je to asi pěkná couračka, neznám čas od Ptuje, ve videu není žádný koment a na můj dotaz žádná odpověď. Kdybych jel na motorce tak je mi to jedno ale s rodinou to tedy asi uvidíme

Editováno: , autor: elvis78
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, Multivan? Nádherný auto!!!! za Ptujem nejedeš za Drávou přes kruhák rovně jak seš zvyklej, protože si v minulosti najel ke konci hotového úseku SLO dálnice, ale nově odbočuješ a jedeš tak že máš dálnici po pravé straně. Najdu to. Čas nové objížďky od času 20:50  https://www.youtube.com/watch?v=FqyMV-BNuO4

Editováno: , autor: elvis78
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tudy přesně jezdíme. Akorát se dost motali v Ptuji - modrá kresba, lepší jet okolo průmyslovou zónou - červená kresba. Nebo po starém mostě - zelená kresba.

Bomba je ta celnice SLO-HR, krpál jako blázen a silnice se přímo na čáře láme přes hřbet, až jsem měl strach o RAPIDa, že se zlomí. A vtipný je, že tam (aspoň v roce 2019) byla přesně na hranici vrata (při průjezdu samozřejmě otevřená, ale šířkou odpovídala šířce té okresky) se značkou HR EU....  

image.thumb.png.227ed40f68c044397e1c91b5ec7247b9.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Především je úsek Ptuj - Z.Leskovec/ Cvetlin - Trakošćan- Durmanec nepříjemný v noci - opravdu hodně zvěře, chce to dávat dobrý pozor a moc to nehnat. Srnek a lišek tam je fakt dost.

A v posledních létech při dlouhých kolonách na Macelju už se i tam občas čeká několik desítek minut (to zpravidla přes den v sobotu dopoledne směrem z HR do SLO).

Loni jsem se tudy vracel a od sjezdu v Durmanci do nájezdu na dálnici v Podlehniku mi to trvalo cca 1. hodinu s tím, že to bylo zhruba ve 2 v noci a na hranicích bylo zdržení 5 minut. Jel jsem fakt opatrně, všichni mě předjížděli ačkoliv on byl tam velmi slabý provoz na to, že fronta na Macelju byla už od tunelu za Durmancem.

Pokud šetříš, nemáš jinou volbu*, já už tam fakt jezdím jen proto, abych nečuměl zbytečně na hranicích.

*Jsou ještě další varianty - třeba přes Ormož, nebo Rogatec (tam je to také samá zatáčka a les).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My jezdíme přes průmyslovou zónu ale jak teď koukám do mapy tak to Ptujske jezero se dá přejet na druhé straně a rovnou navázat na silnici č.690 a když dám do tras Lenart a k dálnici do bodu před Górnik Macelj tak mě to vede mimo Ptuj, nad ním, přes Dornava, rovnější cestou. Zadal jsem trasu od místa ještě těsně před Lenartem, bez poplatku a takto mi to vyjelo tak snad to není přes polňačky

16540191266771134090170105386893.jpg

Editováno: , autor: elvis78
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud tedy pojedeš přes Ptuj, tak si kousíček zajedeš na PETROL s nonstop provozem (to pokud pojedeš v noci).

Podle té mapky co jsi sem dal koukám, že plánuješ jet přes Cirkulane/ Zlogonje, no nejsem si jistý, že je to mezinárodní přechod, respektive jestli tam vůbec nějaký oficiální hraniční přechod je. Aby nebyl jen pro místní. Slovinci občas tyto místní přechody kontrolují a pak je to na pokutu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s těmi přechody neznám tyhle informace, doporučoval bys jaký přechod tedy? Jako je ve videu? Tak dle UAMK přechod Meje v té  mé mapce  použít nelze! Jinak když bych jel přes Maribor tak je ve městě taky čerpačka nonstop a ve 3-4 hodiny ráno myslím zácpy nebudou jo a v Ptuji je nonstop, super!

Editováno: , autor: elvis78
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všiml jsem si, že třeba včera byl na mapách označen hraniční přechod Zgornji Leskovec / Cvetlin jako uzavřený. Proč, to nevím.

Jinak třeba zde je dopravní situace na přechodech :

https://www.promet.si/en/border-crossings

 

Případně zde všechny Chorvatské hraniční přechody :

karta_carinarnica_rh.pdf

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...