Přejít na obsah

Cesta do Chorvatska od roku 2022


elvis78

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Nemůžete někdo srovnat trasu do Chorvatska přes maďarsko? o proti nejznámnější přes Graz a Vídeň?

Seznamovská navigace ukazuje nejrychlejsí a nejkratší trasy přes maďary , jedna je přímo kolem Balatonu a přes Bosnu?....to je blbost, to bude pomalýma silničkama...

zítra jedeme :)

Editováno: , autor: elvis78
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, elvis78 napsal:

to je jak rakouská, narazil jsem hned na dva servery tvářící se jako rakouské dálnice a jedna známka na 10 dní v přepočtu 400,-

ty dva servery mají důvod, pokud koupíš levnější, musíš jí kupovat s předstihem 18 dnů (důvod nákupu na e-shop a možnost vrácení zboží do x dnů bez udání důvodu, tedy ochrana proti takovým vykukům, kteří by koupili, použili a pak vrátili), ten druhý server nabízí dráže, ale platí ihned. Takže v případě AT, když chceš mít jistotu, že nevyhodíš peníze za elektronickou předem a nepojedeš, nebo koupíš tu dražší těsně před odjezdem, tak pak koupit ještě nalepovací na benzínce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

táta už tam je a řikal že bral nalepovačku ve Znojmě. U nás na Benzině nemají.

jo jinak asi pojedu zlatá střední, je to jen 1088km. Maďarško si dám někdy v důchodu na motorce, nevim co mě to mobilní apka seznam mapy ukázala za super rychlou trasu.....

Editováno: , autor: elvis78
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

M85 - M86 – 86 Táto trasa je najrýchlejšia a najkratšia.
Pred Győrom odbočíte na M85, križovatka je dobre značená, nemôžete ju minúť.
Potom od mestečka Csorna pokračujete po M86.
Pred Sombathely sa zmení na obyčajnú 86. Miestami je štvorprúdová ako diaľnica.
Navigácie môžu trochu tápať, zbytočne smeruje cez Zalalövő. Za dedinou Zalabaksa zídete z 86-tky na Lenti. V Tornyiszentmiklós je nájazd na diaľnicu M70, tá pokračuje na M7 v smere do Chorvátska.

 

M85 - M86 - 74
Núka sa aj možnosť využiť diaľnicu M85/M86 v smere Győr - Szombathely spolu s cestou 74. Pred Győrom odbočíte na M85, križovatka je dobre značená, nemôžete ju minúť. Chvíľku idete po M85. Potom od mestečka Csorna pokračujete po M86. M86 sa pred Sombathely zmení na obyčajnú 86. Na obchvate Szombathely sú kruhové objazdy, na treťom z nich odbočíte na cestu 67 na Kám. Za mestečkom Kám odbočíme na cestu 8 a pred Vasvárom na cestu 74. Cesta číslo 74 nás dovedie až na diaľnicu v smere na Goričan. Kvalita ciest: 67 - hrboľatá, zaplátaná, 8 - výborná, 74 - priemerná až dobrá, križovatky sú výborne značené, nedá sa zablúdiť, navigácia by sa mala identifikovať s touto trasou. Cesty vedú krásnou krajinou, ale cez množstvo menších obcí a dve menšie mestá, premávka v ranných sobotňajších hodinách minimálna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, elvis78 napsal:

to je jak rakouská, narazil jsem hned na dva servery tvářící se jako rakouské dálnice a jedna známka na 10 dní v přepočtu 400,-

Jsou to překupníci. Stačí na ofiko rak. webu( https://shop.asfinag.at/cs/) zaškrtnout že jsem podnikatel a známka platí podle datumu třeba hned. Ale nedá se vrátit. Nejsem podnikatel  a dělám to tak pokaždé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

elvis. Léta jezdím Bratislava, HU M15, M1 na pak odbočit na Jánossomorja u Csorny na 86 asi po 14 km na km135 krásný odpočívadlo s hřištěm za Zalabaksou na Lenti za Tornyiszentmiklós na M70 pak odbočit na Starý Goričan značka pro náklaďáky a po dálnici k moři. Podle mě super. Loni byla 25.6. uzavřená D2 tak jsem musel přes Vídeň ale nic moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak říkám táta tam jel před 13 dny a známku mi hlásil že bral ve Znojmě. Jsme středočeši takže jezdíme Čáslav, Jihlava, Mor.Budějovice, Hatě, je to nejrovnější cesta. Maďarsko je časově náročnější (+4 hodiny) a + 100km ale možná že si ho dáme nazpět.

 

Díky za tipy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sice jsem v Chorvatsku nebyl dobrých 16 let, ani se tam nechystám, ale pokud jde o Slovinsko, dá se přes Maďary i kratší cestou a bez známky, možná hoďka a něco ztráty, ale jen 67km navíc, oproti dálnici přes Slovinsko a drahé známce. V Szentgotthárdu i Kormendu jsem byli letos v lázních, ta rychlostní silnice je bez poplatku. Jak vypadají ty silnice dál nevím ale těch 35-40 km po nich by se daly určitě snést.

HR1.thumb.JPG.6f599ba9eecfc21ad390f4b1bb3a817a.JPGHR2.thumb.JPG.fa5d6747ad228449a2404cd557fa7b82.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 6. 2022 na 13:56, stanmar napsal:

Všiml jsem si, že třeba včera byl na mapách označen hraniční přechod Zgornji Leskovec / Cvetlin jako uzavřený. Proč, to nevím.

Jinak třeba zde je dopravní situace na přechodech :

https://www.promet.si/en/border-crossings

 

Případně zde všechny Chorvatské hraniční přechody :

karta_carinarnica_rh.pdf 3 MB · 2 stažení

 

Ten odkaz je super, teď jsem na to koukal a už teď jsou na Gornyj Macejl fronty.

Cvetlin bez příznaku

Editováno: , autor: elvis78
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 6. 2022 na 20:12, blazen10 napsal:

Jsou to překupníci. Stačí na ofiko rak. webu( https://shop.asfinag.at/cs/) zaškrtnout že jsem podnikatel a známka platí podle datumu třeba hned. Ale nedá se vrátit. Nejsem podnikatel  a dělám to tak pokaždé.

Udělám to asi také tak. A nechtějí IČO, nebo tak něco?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, elvis78 napsal:

Takže zastavil jsem na kraji Ptuje a přestaly mi svítit obě potkavacky, jedu na mlhovky. Ten malý přechod je formálně v provozu, bez zdržení 

 

Pojistka 35 nebo spínačka.... 

Díky za potvrzení průjezdnosti. 

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...