Přejít na obsah

Spojkový pedál, 1.2tsi 66kw


Myxo

Doporučené příspěvky

Ahoj, nedávno jsem si všiml zvuku spojkového pedálu. V příloze posílám video kde je zvuk slyšet, byl sem u mechanika a říkal že by prvně vyměnil pomocný spojkový válec, má někdo zkušenosti s podobným pazvukem?

#edit začně to dělat až třeba po 15minutách jízdy.

 1.2tsi 66kw 2016

Editováno: , autor: Myxo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdo nic? Trošku mě to začíná sr*t :-D , dělá to jen za tepla, když auto stojí třeba přes noc venku, tak mám prnvích 30km klid :) + to jde slyšet i venku není to je zvuk v interieru:)

Editováno: , autor: Myxo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Evidentně, tedy podle toho co píšeš na to má vliv větší teplo. Může to být někde vyschlé mazivo (oska pedálu), popř. roztažnost materiálu za tepla a tím možné drhnutí o něco a z toho jdou ty zvuky, nebo i třeba zteřelá těsnící guma u pedálu. Holt přiber si druhého člověka a mačkej pedál a ten druhý půjde s uchem od pedálu až k tomu pomocnému spojkovému válci. Podle mne a podle zvuku to vychází někde od pedálu spojky. 

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj,

jak jsi dopadl?

Resil jsem ted stejny pripad u Golfu 1.0 TSI 81kW. Vzdy to zacalo az po ujeti nekolika km (hlavne ve meste). Neco se teplem z motoru ohralo-roztahlo a vydavalo otravny zvuk, dost to prehlusilo i motor, takze jsem se skoro stydel tu spojku pouzivat, vecer/v noci uz to slo slyset fakt vyrazne. :D Zvenku to bylo 3x horsi nez v interieru. Krome zvuku sel v pedalu i citit vetsi odpor, proste nesel seslapovat plynule, ale "zadrhavane". Nejhorsi to bylo ted v lete, kdy stacila chvile jizdy. Navic ani pres noc se to dostatecne neschladilo a jeste rano to slo trosku slyset hned pred odjezdem. V zime o dost lepsi.

V ramci zaruky nejdriv vymenen v podstate cely spojkovy pedal vcetne valce (toho u pedalu, ne u prevodovky), pak lozisko spojky s pakou a nakonec cela spojka krome setrvacniku. Uplne to nezmizelo, i kdyz ustalo, ale po chvili se uplne vratilo.

 

Na 4. pokus servis vymenil prave pomocny spojkovy valec (ten u prevodovky) a konecne to vypada nadejne, ale nerad bych to zakriknul. Zatim je klid...

 

moje ukazka:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Kuba5 napsal:

Ahoj,

jak jsi dopadl?

Resil jsem ted stejny pripad u Golfu 1.0 TSI 81kW. Vzdy to zacalo az po ujeti nekolika km (hlavne ve meste). Neco se teplem z motoru ohralo-roztahlo a vydavalo otravny zvuk, dost to prehlusilo i motor, takze jsem se skoro stydel tu spojku pouzivat, vecer/v noci uz to slo slyset fakt vyrazne. :D Zvenku to bylo 3x horsi nez v interieru. Krome zvuku sel v pedalu i citit vetsi odpor, proste nesel seslapovat plynule, ale "zadrhavane". Nejhorsi to bylo ted v lete, kdy stacila chvile jizdy. Navic ani pres noc se to dostatecne neschladilo a jeste rano to slo trosku slyset hned pred odjezdem. V zime o dost lepsi.

V ramci zaruky nejdriv vymenen v podstate cely spojkovy pedal vcetne valce (toho u pedalu, ne u prevodovky), pak lozisko spojky s pakou a nakonec cela spojka krome setrvacniku. Uplne to nezmizelo, i kdyz ustalo, ale po chvili se uplne vratilo.

 

Na 4. pokus servis vymenil prave pomocny spojkovy valec (ten u prevodovky) a konecne to vypada nadejne, ale nerad bych to zakriknul. Zatim je klid...

 

moje ukazka:

 

Ahoj, mě pomohla výměna toho spolkového válce, tak snad ti taky pomůže 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem to asi zakriknul, po cca 10 dnech od vymeny pomocneho spojkoveho valce se ten zvuk zacina objevovat znovu. Zatim ne v cele ose pedalu, ale jen v jednom "bodu - cca v miste zaberu".  Zajimave je, ze ze zacatku (tj tech cca 10 dni po servisu) se to prasknuti/vrznuti ozve jen pri pousteni pedalu nahoru (prave cca v bodu zaberu), pri seslapnuti se nic neozve. Ale dnes jsem najel vic a uz jsem si toho vsiml prave i po seslapnuti, ale porad jen v tom jednom miste. Bohuzel otazka par dni, kdy se to vrati do stavu jako video, resp. videa vyse.

 

Ja uz proste nevim a pripada mi, ze mam zaklete auto nebo servis (autoriz.). 

Musi to souviset i s tim, ze kdyz auto delsi dobu stoji (min pres noc, hlavne kdyz neni uplne vedro) tak potom jde spojka zlehka a uplne plynule. Po ujeti par kilometru pedal jakoby ztuhne a zacina se objevovat i ten zmineny zvuk. Tim jak jde spojka ztuha se proste i daleko hur rozjizdi/radi a je docela tezky udrzet v tom cit.

 

Je mozne, ze v te stycne plose valce opravdu neni zadne mazivo a ohratim se to proste "roztahne a vice tre" a odtud prameni ten zvuk a tezsi chod pedalu? Ze se proste jen vymenil cely dil, ale nikoho uz nenapadlo to promazat? To je ale asi nesmysl a predpokladam, ze pri vymene se s tim nic navic delat nemusi.

Prosim, kdyby mel nekdo jakykoliv napad, sem s nim. Obratim se samozrejme i znovu na servis, ale v mem pripade znovu znamena popáté. Rikam si tak, co bych delal, kdyby se neresilo v ramci garance a za kazdy neuspesny pokus o opravu tucne zaplatil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj,

 

tak problem se nerozjel, zustalo to ve stavu, kdy si to vrzlo jen jednou v tom miste zaberu, nebylo to nijak vyrazne a tak jsem to neresil a nechtel se popate obracet na servis. Jinak spojka fungovala normalne. Sice mi prijde, ze je tuzsi nez v jinych autech, ale tak nejak jsem si na to zvykl.

Vcera se ale objevil jiny problem. Uz pred casem jsem si vsiml, ze v pedalu je trosku vule do strany, ale bylo to trosku, nemelo to

absolutne vliv na funkci.

Kazdopadne vcera se to najednou povolilo vic a s pedalem jde celkem lehce  hybat do strany o dobrych 5 cm. Radit jde normalne a pedal nijak nepropadava, proste je jen volny do stran. Zitra s tim pojedu do servisu, ale rad bych vedel nazor mistnich odborniku. Nenapada nekoho, co by to mohlo byt? Nejlepsi je, ze uz mi menili (nebo tak mi to aspon rekli) snad vse vcetne samotne spojkove sady. Take cely mechanismus vcetne pedalu (cca 3/4 rokem) tak fakt nechapu, jak se tohle najednou mohlo stat.

 

Mam trosku strach, aby se to nevysypalo uplne, nez do toho servisu dojedu, ale jak rikam, spojka jako takova funguje normalne.

 

Video:

https://www.youtube.com/shorts/OVD8qJmtTMo

 

Diky

1.jpeg

4.jpeg

7.jpeg

6.jpeg

 

 

Editováno: , autor: Kuba5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...