Přejít na obsah

Top AKU vrtačka do 3 000 Kč


ondrapikar

Doporučené příspěvky

Máte doporučení na nějakou aku vrtačku? Ideálně prosím z vlastních zkušeností. Většinou práce v dílně, občas vrtání do kovu, apod. Měl jsem dlouho dewaltku, ale odchází a rád bych ji nahradil něčím zajímavým.
 
EDIT: Nakonec jsem teda koupil podle doporučení https://www.ccbstores.cz/akumulatorovy-vrtaci-sroubovak-gsr-12v-30-06019g9002/
Editováno: , autor: ondrapikar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je hodně obecný dotaz. Potřebuješ skladnější vrtací šroubovák, nebo univerzální vrtačku, která utáhne téměř cokoli? Potřebuješ i vrtání s příklepem? Jaký by měla mít výkon (kroutící moment, průměr vrtání do kovu)?

 

Pokud máš na vyloženě hrubou práci větší nářadí, tak osobně mám výbornou zkušenost s Bosch Professional 10,8V vrtačkou s malým Li-ion akumulátorem. Současná náhrada by byla asi GSR 12V-30? Perfektně se s tím dělá a je to na furt. Na domácí kutilství ideál. Dělá se s tím tak dobře, že jsem se vybavil i dalším nářadím z této série, přestože ceny nejsou zrovna lidové. Ale zase jak má jednou člověk jednu, dvě nabíječky a několik akumulátorů, už to není tak hrozné, protože kupuje jenom holé nářadí. Několikrát jsem to kotě v příbuzenstvu půjčil a dělá se s ním tak dobře, že si někteří pořídili vlastní, třeba rovnou i ve verzi s příklepem. :) Nevím, jestli novější modely Bosch nešidí, jak je dnes bohužel všeobecným zvykem, nejvíc právě u nástupců dobře hodnocených produktů.

 

Co se týká Parkside z Lidlu, tak pár věcí odtud mám a k prozatímní velké spokojenosti sem tam používám. Co jsem vysledoval, u věcí s hrubší mechanikou není radno nakupovat nové modely, ale vždycky je dobré počkat na recenze od lidí, co si to koupili a nějakou dobu používali. Dá se tam koupit za lidovku dobré nářadí s fantastickým poměrem cena/kvalita, ale i šmejdy (záhy se rozpadající převodovka bouracího kladiva apod.).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 6/15/2022 at 2:18 PM, JayBee1 said:

To je hodně obecný dotaz. Potřebuješ skladnější vrtací šroubovák, nebo univerzální vrtačku, která utáhne téměř cokoli? Potřebuješ i vrtání s příklepem? Jaký by měla mít výkon (kroutící moment, průměr vrtání do kovu)?

 

Pokud máš na vyloženě hrubou práci větší nářadí, tak osobně mám výbornou zkušenost s Bosch Professional 10,8V vrtačkou s malým Li-ion akumulátorem. Současná náhrada by byla asi GSR 12V-30? Perfektně se s tím dělá a je to na furt. Na domácí kutilství ideál. Dělá se s tím tak dobře, že jsem se vybavil i dalším nářadím z této série, přestože ceny nejsou zrovna lidové. Ale zase jak má jednou člověk jednu, dvě nabíječky a několik akumulátorů, už to není tak hrozné, protože kupuje jenom holé nářadí. Několikrát jsem to kotě v příbuzenstvu půjčil a dělá se s ním tak dobře, že si někteří pořídili vlastní, třeba rovnou i ve verzi s příklepem. :) Nevím, jestli novější modely Bosch nešidí, jak je dnes bohužel všeobecným zvykem, nejvíc právě u nástupců dobře hodnocených produktů.

 

Co se týká Parkside z Lidlu, tak pár věcí odtud mám a k prozatímní velké spokojenosti sem tam používám. Co jsem vysledoval, u věcí s hrubší mechanikou není radno nakupovat nové modely, ale vždycky je dobré počkat na recenze od lidí, co si to koupili a nějakou dobu používali. Dá se tam koupit za lidovku dobré nářadí s fantastickým poměrem cena/kvalita, ale i šmejdy (záhy se rozpadající převodovka bouracího kladiva apod.).

Čím univerzálnějším, tím lepší :D Příklep nepotřebuji. Právě v těch údajích se moc nevyznám, tak se ptám na fóru. Ta Boschka vypadá dobře, mám od nich flexu a ta funguje na jedničku. Navíc jsem ji našel ve slevě, tak jsem ji rovnou objednal. Díky moc

Editováno: , autor: ondrapikar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych ti doporucil Makitu. Naradi na cely zivot. Mozno i to je drahe ale vyplati se to. Makita vydrzi vice nez 10 parksidu z lidla . Pri kupovani podivej ktera vrtacka/sroubovak ma plechove ozubeni. Jestli ma plastove ozubeni to nekupuj. ho.vno to vydrzi a hned budes muset kupovat nove. Ted' spousta vyrobcu dela plastove ozubeni, pres to elektro naradi rychle odchazi. Takovou praktiku pouziva bosch a jine znacky. Pro mne plast neni tak dobry jako plech. Mam styk s ruznym  plastem a vim co rikam. Plast je vzdy plastem a plech plechem.

https://katalog.makita.cz/kategorie/akumulatorove-stroje/vrtaci-sroubovaky/li-ion-18v/

Editováno: , autor: TOMUS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Makita ano ,ale v případě že se živí nějakým zaměstnáním které vydělává u tu vrtačku k tomu potřebuje. Pokud to má na doma a třikrát za měsíc ji vezme si ruky je to dle mne hooodne dráhy . Za cenu jedny Makita mam 5 kufru z Lidlu i z příslušenstvím. S mimo jiné máma záruku a Lidl nemá problém opraví nebo vrátí peníze není co řešit. Lidl je pomalu na každým rohu reklamace není problém 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už 3 roky? :D Ta moje modrá Božena je z 2008 a dodnes výborně drží i oba akumulátory, co k ní byly. 14 let a spousta práce – takhle se získávají spokojení zákazníci! Ale jak říkám, tuhle už dávno nedělají a ty nové nemusí být nutně stejná kvalita. Chce to číst recenze.

 

Mimochodem, ještě mám od modrého Bosche SDS příklepovku, která je ještě starší a jeden čas sloužila i k řemeslu a funguje bezvadně. Modrý Bosch je (by měl být) zkrátka evropská Makita. No a když je řeč o Makitě, tak 12V Makitu mám taky. Oproti Bosch Professional na první pohled a bohužel i pocit low cost (což daný typ asi v rámci značky byl). Není lepší vůbec v ničem. Snad jedině že díky velkému překážejícímu akumulátoru nehrozí, že by vyklouzla z ruky. Není silnější ani nemá větší výdrž (teď už vůbec ne), Ni-Cd aku vyžaduje péči a stejně má proti Li-ion životnost na houby.

 

@Tomdlouhan Ano, záruku máš, ovšem pokud se dostaneš do situace, kdy potřebuješ nutně něco udělat (ideálně třeba nějakou přípravu pro řemeslníky, kteří už ti stojí za zadkem), mašina ti kiksne a náhradu nemáš, je ti záruka k ničemu, o čemž se přesvědčila řada lidí, co si pořídili výše naťuknuté Parkside bourací kladivo. Prostě to není vždy jenom o ceně a pokud někdo ty prachy má, proč si rovnou nepořídit něco lepšího? Ale co vím, pár lidí to skutečně dělá tak, že si místo jedné lepší mašiny koupí v Lidlu dvě a když jedna chcípne, mohou pokračovat v práci s druhou. Taky řešení.

 

IMG20220618071152_u.jpg

Editováno: , autor: JayBee1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...