Přejít na obsah

Dorobenie Side Assist do Karoq FL


Kamahl

Doporučené příspěvky

Zdravim,

 

Karoq FL 22/23 (minimalne v SR, neviem ako v CR) vobec nema moznost side-assistu v ziadnej vybave. Avsak na spatnych zrkadlach mam tu "plôsku", ktora signalizuje mrtvy uhol. Znamena to, ze je tam nejaka predpriprava? Alebo tam len supli tieto spataky ale nic ine? Zaujimala by ma moznost dorobit ten side-assist a tiez ci existuje nejaka sanca nestratit zaruku :) Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud v zrcátkách je ta ploška pro žárovku vidět, tak to bude mít mrtvý úhel. Divil bych se, že by se nějaká předpříprava dělala. 
Dodělání bez ztráty záruky určitě nebude možné, protože je to zásah do vozu. Musí se natáhnout kabeláž, do nárazníku přidat radary a samozřejmě upravit kódování několika jednotek vozu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemam tam ani mrtvy uhol, nespomina sa nikde v infotainmente ani mi to nesvieti. Tiez sa mi zda zvlastne ze pouzili to zrkadlo. Dokonca to vnimam negativne, lebo niekto sadne do toho auta, vidi ze sa moze spolahnut na side assist a nabura, lebo sa neobzrie.

 

A aspon mrtvy uhol dorobit by tam neslo? Ci to je ronaky problem ako so side assistom.

Editováno: , autor: Kamahl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V autorizaku mi povedali, ze ked Skoda zaradi side assist do doplnkovej vybavy pre dalsie MR, tak by to mali vediet urobit aj v autorizaku so zarukou. Otazka je ci nekecal a tiez ci to tam este niekedy zaradia, predsa len Karoq sa bude predavat este kolko, 2-3 roky? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ako Area view tak aj side assist u Karoq  Ateca aktualne nieje moznost konfiguracie jednoducho cipy neiesu a ak su treba na dolezitejse veci.

K dorabke sideassist asi len tolko treba zohnat radar 2Q0 907 686 B + 2Q0 907 685 B drziaky  na ne , a indikatory do spatnych zrkadiel montaz nieje zlozita.

Tieto konkretne radary som rozbehal k plnej funkcnosti na VW Touran 1T2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vjednej veci ma pravdu ze ak bude side assist domontovany a bude robit aktualizaciu napr v LA (celna kamera na skle adr A5) po update sw sa spravi parametrizacia a nasledne kodovanie tak system online kameru nakoduje bez side assistu. To plati aj pre dalsie dotknutre jednotky napr PLA ,radar odstupu atd.

Side assist sa koduje do viacej jednotiek.

V druhej veci  si servisak v aute s domontovanym radarom ani neskrtne moze mat aj TPI s SVM pre adr 3C.

Ak by aj chcel taky radar aktualizovat vozidlo musi mat v systeme SA zapisane  PR cislo pre SWA 7Y1.

Toto nieje jednotka rozpoznania privesu AHK kde zada SVM  a system online nakoduje a naparametrizuje vozidlo.

Aj s dorabkou tazneho to dnes nieje jednoduche pre urcite motorizacie.

Pochybujem ze SA alebo koncern zaradi side assist ako doplnkovu vybavu ako montaznu sadu do vozidla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Takže dotazem ohledně chybějící funkce SA na tiskové oddělení Škoda, odkazem na jejich stránkách, mne bez vysvětlení odkázali na dealera, jako kdyby on měl vliv na instalaci asistentů do vozu. Trochu mi to připadá jako zvrácenost, protože já mám objednanou verzi  KAROQ SE, skoro za 950000,- a asistent mrtvého úhlu mi rozhodně připadá jako užitečnější funkce, než třeba ambientní osvětlení na zadních dveřích, které údajně zavedli na přání uživatelů....Chápu, že nejsou čipy, ale takhle se Škoda trochu chová jako kdyby jí na zákazníkovi nezáleželo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 7 měsíců později...
  • o 8 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...