Jump to content

colombus s navigaciou 2021 nejde aktualizovat


Recommended Posts

Zdravím. nejde mi aktualizovať v colombuse navigácia. na webe zadám win vyskočí mi aktualizácia map. stiahnem ich, naformátujem usb , skopírujem rozbalené mapy a vložim do slotu usb-c a nič to nerobí. možnosť sd karty tu nie je sú tu len 2 sloty usb-c. vie niekto poradiť?

Link to comment
Share on other sites

  • Pawouk changed the title to colombus s navigaciou 2021 nejde aktualizovat
Posted (edited)

jo je to 3ka ale za celí rok čo som ju kupil tak mi ani raz neaktualizovala mapy a na škodovkáckom webe je že sa dá aktualizovať aj cez usb. veď keby to nešlo cez usb tak načo by dávali Mib3 mapy na ich web.

Edited by zelenamichal
Link to comment
Share on other sites

Přímo na stránkách update portálu je návod a postup, jak se má update map provádět v případě, že online varianta nestačí (MIB3). Stáhnout mapy, rozbalit na flashku, vložit do USB a nechat to tam. Automaticky se aktualizace bude provádět po čas jízdy (né stání nebo jen zapnutého zapalování). Uživatel nevidí informaci, zda aktualizace již proběhla nebo jestli se vůbec zapla. Jediné vodítko je, podívat se do informace o SW, kde je vidět verze databáze. Online mapy jsou a budou vždy aktuálnější jak ty, co jsou ke stažení na update portálu. Jelikož online se provádí aktualizace databáze zpravidla měsíčně (takže aktuální bude 22.6, možná už 22.7). Dostupná na webu je verze 22.5 dle názvu, jestli se nepletu.

Edited by Krosta
Link to comment
Share on other sites

Díky, to je super zjištění, že aktualizace probíhá častěji než jednou za půl roku. Já tam teda mám 22.5, v aktualizacích to nic k aktualizaci nenabízí a auto mám od pátku, dle prodejce plně aktualizované. Aktualizace map se dá vynutit i přes tu obecnou aktualizaci v MIB3, nebo si online aktualizace map žije vlastním životem a nejde vynutit?

Link to comment
Share on other sites

Pokud vím, tak aktualizace map si "žije vlastním životem" a provádí se to samo bez vědomí uživatele. Pokud tam je 22.5, tak bych soudil, že to bude aktuální. Ty aktualizace fungují jako u mobilních telefonů, není to tak, že všichni dostanou tu aktualizaci v jeden čas, ale prostě se začne vydávat a postupně se dostane ke všem. Já úplně nevím, jaká je teď reálně získatelná nejnovější verze, jestli to je 22.6, 22.5 nebo dokonce už 22.7. Každopádně ta, která jde stáhnout z update portálu bude dle mého také 22.5, ne-li dokonce 22.4. Jinými slovy, myslím si, že 22.5 bude OK a neřešil bych to min. do konce příštího měsíce :) 

Link to comment
Share on other sites

Ano, značí to ROK.MĚSÍC, podle toho, co jsme vypozorovali :D 

A dává to i smysl. Stačí to pozorovat s nějakou měsíční/dvouměsíční prodlevou, jak se to mění :) 

 

Link to comment
Share on other sites

Aktualizace 22.5 je určitě OK. Sleduji to přes Informace SW (nebo tak nějak se to jmenuje). Jiná otázka je, co z reálného zobrazuje. To se také tady probíralo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...