Jump to content

Nová Scala pískání

Amik98
 Share

Recommended Posts

Zdravím, 

Mám úplně novou Škoda Scala 1.5 TSI a najeto 200km.

Všiml jsem si, že auto dělá po dojetí ať dlouhé nebo krátké trasy je to jedno, vlastně i když jen vypnu a zoanu motor, tak takové pískání a hučení od přední kapoty prostě po vypnutí motoru, trvá to jak kdy, občas třeba 30s někdy i dvě minuty a pak to přestane. Je to běžný u benzínu obecně? Či se auto prostě zajíždí? Nebo mám to nějak třeba řešit? 

Děkuji za rady benzín mám takto prvně i Škodovku :). 

Edited by Amik98
Přidání informací

Posted (edited)

To pískání zní jakoby nějaká elektronika, objevuje se chvíli i když třeba otevřu dveře či zamknu, nebo právě po tom vypnutí motoru a k tomu to hučení od kapoty. tak právě jestli to není prostě takto u tohoto motoru běžné, jestli se třeba nějak dochlazuje, nebo něco.

Posílám video co mám na mysli. Na začátku tedy otevírám kapotu, ale od půlky videa je to slyšet asi nejvíce s otevřenou kapotou. Je to tedy nahráváno v garáži, tam je to vždy určitě více slyšet, než někde venku před barákem. Po nějakých cca 2 minutách něco sepne a je úplné ticho. 

Auto je právě v provozu asi jenom 4 dny. 

Jinak auto jezdí úplně v pohodě i zní po startu. 

Edited by Amik98

Otevřením a zamknutím se auto dává do pohotovosti či do klidu. Týká se to různých servomotorků. Těch je tam (záleží na výbavě) docela dost. Ty 2 minuty po vypnutí vypadá na klimatizaci, ale ta hučí, ne píská.

Rodiče mají sice Fabii III 2020 v max výbavě, veškeré serepetičky včetně  Adaptivní tempomat,Hlídání mrtvého úhlu,Front Assist,Navigace, atd... Je to prostě narvaný elektronikou a když zaparkuji v garáži, tak je to dost podobný koncert. Za mě normální... 

Super tak děkuji za názory. Chtěl jsem si být jen jistý předtím jsem měl jen naftu a to byl trochu menší orchestr, alespoň v tomto hledisku jinak to taky mělo svoje zvuky.