Přejít na obsah

Asistent vyparkovania


Doporučené příspěvky

Pred pár mesiacmi som mal požičanú Style s Columbusom.

Pri vyparkovávaní cúvaním z rady áut infotainment upozorňoval na približujúce sa objekty zboku. Síce kompletne prihlúplo - pri cúvaní pozerám na stredný displej kde je obraz z kamery. Ale výstraha na približujúce sa auto bola na palubovke - malá ikonka a jemné pípnutie v momente keď už by bolo po nehode. Ale OK, asistent tam bol.

 

teraz mám snáď rovnakú konfiguráciu - Style, Columbus, parkovacia kamera, side asistent. všetky možné voľby v parkovacom asistente sú zaškrtnuté ako aktívne ale pri vyparkovávaní sa nedeje žiadne upozornenie pred približujúcimi sa autami.

Manuál na strane 133 píše, že mám ísť do menu a aktivovať asistent vyparkovania. Takúto možnosť nemám, je tam len monitoring cúvania.

 

pri konfigurácii auta asistent vyparkovania nebol nikde ako samostatná položka na objednanie, všetko sa tvárilo že toto zabezpečuje side asistent, ktorý mám.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem tak v rychlosti procházel web, tak by to by opravdu měl zajistit Side Assist, protože to využívá stejné radary jako "mrtvý úhel"

Na obrazovce kde je kamera, tak vedle ní vlevo by měl být obrázek auta se senzory a v zadní části tohoto obrázku, za čárkami senzorů, jsou takové velké pětihran, které by měly upozorňovat/zčervenat, když se něco blíží ze strany. To ale asi víš, když jsi studoval návod.

Mě to bere i cyklisty.

 

image.thumb.png.819f26b9b56d2730a45399740b2b1f43.png

 

Případné je možné kameru přepnout do režimu, kdy daleko více zabíra strany auta a člověk vidí, jestli něco nejede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne to funguje, mám však aj výbavu style plus. V cenníku pri style plus to nie je doslovne uvedené, ale keď som preklikával konfigurátor, tak tam pri výbave style plus je pri side asistente aj doslovne napísané aj asistent vyparkovania. Takže mi to vychádza že je vo výbave style plus pre Slovensko. Mne to zopár krát aj po sčervenaní zadných senzorov a pokračovaní cúvania aj samé zabrzdilo. Mám v asistentoch monitoring cúvania a nie asistent vyparkovania.

 

Editováno: , autor: smire
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem se koukl do českého konfigurátoru a nyní v rámci paketu "Asistovaná jízda 2,5".

 

"Hlídání mrtvého úhlu (Side Assist)
Hlídání mrtvého úhlu (Side Assist) obsahuje dále asistent vyparkování a upozornění při vystupování "

 

Takže by to mělo být jak jsem psal a pokud je Side Assist tak by to mělo fungovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každopádne som pozeral cenník a asistent vyparkovania sa samostatne nedá objednať, takže musí byť súčasťou side assist. Je to len hra so slovíčkami ako je to napísané. A v Slovenskom cenníku je side assist súčasťou style plus alebo sa dá samostatne objednať. Toto platí pre výbavy STYLE. Pe nižšie výbavy sa to nedá objednať a pre sportline a RS to nemám naštudované.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám tiež Style Plus - myslím, že v čase objednania (viac ako rok dozadu ) to bolo tiež rovnako - side assist obsahuje vyparkovanie + vystupovanie.

Mám pocit - viď iné vlákno - že niektoré funkcie a nastavenia fungujú len s registráciou užívateľa. Ja používam GUEST, nebol ani čas ani chuť sa venovať registrácii a vytváraniu profilov v aute.

Tak to ešte skúsim pozorovať či sa niekde nejaký alarm neobjaví, ale hlavne by mal byť zvukový pretože sledovať dve obrazovky a zrkadlá pri cúvaní na parkovisku nie je práve ideálne.

Díky za informácie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši a pípne vám naozaj asistent vyparkovania alebo je to senzor cúvania v nárazníku, keď je chodec/alebo auto zo zadu prejde blízko a potom samozrejme vaše auto aj zabrzdí?

pozerali sme na inej O4 a asistent vyparkovania signalizuje na obrazovke ale bez zvukového signálu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...