Přejít na obsah

monitoring tlaku v pneu


Matt69

Doporučené příspěvky

Ahoj všem, mám problém u Kodiaqa (1,5TSI 11/20) s kontrolou tlaku v pneu. Po ujetí cca 15km vyběhne nízký tlak v levém předním kole, po kontrole tlaku všech kol, provedu reset-nastavení tlaku v infotainmentu. Vše je OK a po chvíli opět vyběhne to samé kolo (tlak je pokaždé změřen-je OK dle výrobce). Neporadí někdo, co s tím......děkuji MT

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Oživím vlákno. Mám podobný problém - Škoda Karoq 1.5 TSI 110kW r.v. 2019. Signalizuje kontrolka tlaku pneu (pasívny TPM, len na základe snímačov ABS) - stále to isté PZ koleso. Akékoľvek nahustenia + resetovanie cez infotainment, ani zámena kolies nepomohli. Pneu zánovné letné Nexen z prvovýroby na originál továrenských "elektrónoch", auto v krásnom udržiavanom stave. Žiadna iná kontrolka nesvieti. V diagnostike VCDS (RJ ABS) nič okrem toho, že "nízky tlak v pneu" a "svieti príslušná kontrolka - TPM". Koleso sme zhodili a stlačeným vzduchom vyfúkali okolie snímača ABS. Nič nepomáha. Niekedy už po 2-3 km, inokedy to po resete vydrží zopár km dlhšie - opäť kontrolka a opäť PZ koleso. Otáča sa ľahko, disk sa nezohrieva.

 

Ak by bolo niečo so snímačom/kabelážou (napr. kuna a pod.) resp. kotúčikom ABS na PZ kolese alebo so samtnou RJ ABS+ESP - hoci aj sporadicky, tak snáď by sa rozsvietila aj kontrolka ABS a ESP a v diagnostike by boli v ABS zapísané aj nejaké iné chyby, nie?

 

Nestretli ste sa niekto s niečím podobným? Nemáte nejakú hypotézu?

Editováno: , autor: Pilotek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Takže, ak by to niekomu pomohlo v budúcnosti - ak signalizuje iba tlak v danej pneu (a nie sú rozsvietené kontrolky ABS/ESP), pravdepodobne je problém v ložisku (hoci točenie kolesom na zdviháku sa zdá byť v poriadku).

 

Šéf dal Karoqa do značkového servisu (ešte je v predĺženej záruke) a bolo to ložiskom. Vraj tam bola ešte nejaká zlomená pružinka, tak mu vymenili celé ložisko na záruku.

 

Prosím, viete to niekto vysvetliť - detailnejšie technicky objasniť problém? Na ložisku sa nachádza nejaký kotúčik/plocha, z ktorého snímač ABS sníma otáčky? Aká pružinka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 29. 6. 2022 na 18:40, Matt69 napsal:

Ahoj všem, mám problém u Kodiaqa (1,5TSI 11/20) s kontrolou tlaku v pneu. Po ujetí cca 15km vyběhne nízký tlak v levém předním kole, po kontrole tlaku všech kol, provedu reset-nastavení tlaku v infotainmentu. Vše je OK a po chvíli opět vyběhne to samé kolo (tlak je pokaždé změřen-je OK dle výrobce). Neporadí někdo, co s tím......děkuji MT

Dobrý den, můžete mi na Vás nechat kontakt? Potýkám se s úplně stejným problémem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 6. 2022 na 18:40, Matt69 napsal:

Ahoj všem, mám problém u Kodiaqa (1,5TSI 11/20) s kontrolou tlaku v pneu. Po ujetí cca 15km vyběhne nízký tlak v levém předním kole, po kontrole tlaku všech kol, provedu reset-nastavení tlaku v infotainmentu. Vše je OK a po chvíli opět vyběhne to samé kolo (tlak je pokaždé změřen-je OK dle výrobce). Neporadí někdo, co s tím......děkuji MT

Dobrý den,

můžete mi na Vás zanechat kontakt? Mám úplně stejný problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...