Přejít na obsah

Blikání kontrolky ,,Porucha na spalovací soustavě" Škoda Fabia I 1,2 HTP (benzin) 2007, 47kW


Doporučené příspěvky

Dobrý den, poslední dobou mě provází, že když jedu v úseku kde je auto v mírném tahu (táhlejší kopec) a otáčky motoru se dostanou na hranici 3tis. otáček, tak je to jen otázka velmi krátké doby, kdy mi zabliká kontrolka ,,Porucha na spalovací soustavě" a velmi rychle to ,,dojede". Prostě auto začne zpomalovat až se zastaví a pak je slyšet nepravidelnost chodu jako než motor ,,chcípnete". Nechala sem to chvíli odstát (asi 5 min). Zkusila nastartovat, nic nesvítilo tak sem dojela domů (cca do 20 km). Jinak jezdím krátké úseky, denně do 20 km po městě a do práce. Jednou za čas někam dál...a právě se mi to už několikrát stalo. Odešly cívky, po jedné v krátké době, cca během 1 měsíce (to ale kontrolka zůstala svítit), auto bylo chvilkami ,,línější". 3.7. 2022 mě auto ,,vypeklo" v Mostě. Vždy se něco dělo, když sem jela do Mostu nebo z Mostu, asi už tam nebudu jezdit :D (z UL cca 45 km).  Rozsvítila se opět kontrolka. Říkám si a ,,odešla´´ poslední třetí cívka...tak sem to dala do okolního servisu. Vyměnili špatnou cívku. Včera jedu vesele domů...a...nééé už to zase zablikalo :(. Už sem z toho na větvi, nevím čím by to mohlo být. Cívky odcházejí, ale jestli tam není jiná závada a jestli ty cívky ,,neoddělává´´. Nějaké větší přepětí nebo něco...a nevím jestli na to nemá také vliv, že se to vždy stalo při současném běžení klimatizace. Jestli to pak nemá nějaký větší odběr elektřiny...nebo...? Já už fakt nevím, už sem fakt z toho nešťastná. Také mi automechanik říkal, že má podezření na nekvalitní benzín (při diagnostice to ukazovalo více vzduchu, než by mělo být), že mám přidat určité aditivum co mi poradil, to už mám. Ale zase nevím, kdy ho tam dát. Nyní mám něco málo přes půlku nádrže. Tak jestli někdo nemáte podobné zkušenosti, nebo typ, čím by to mohlo být :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...