Přejít na obsah

Blikajúca kontrolka TPMS po dodatočnej aktivácii v ABS jednotke


PAPAPINE

Doporučené příspěvky

Ahojte,

na Octavii MY2008 Elegance som cez VCDS aktivoval v ABS jednotke TPMS. Cez základne nastavenia som resetoval tlak. Pri testovacej jazde mi celu cestu kontrolka TPMS na budíkoch blikala. Je to normálny jav a treba najazdiť niekoľko KM, aby sa jednotka naučila počítať tlak na základe rotácie kolies, alebo je nejaký iný problém?

 

V jednotke nebol long coding helper, zmena kódovania prebehla odpočítaním 16xxx z uvedenej hodnoty v jednotke.


Kod ABS jednotky je: 1K0907379P

 

diky

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám všetky disky rovnaké a pneumatiky letné, nové - tiež rovnaké. Rozmery sú predpisovo rovnako ako v TP od výroby vozidla.

 

Skusim objednať tlačidlo a zapojiť ho. Snažím sa však iba o kontrolu cez ABS, nie jednotlivými čidlami v diskoch.


Zaujímavé však, že to nejde. Čo som robil rešerš tak viacerí ľudia to mali zapnuté kódovaním a fungovalo im to - tlaky resetovali diagnostikou.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cháp to tak, že cez diagnostiku vymazes naučené hodnoty, ale potom tým tlačidlom dáš pokyn na znovu aktivaciu ucenia parametrov. Stale sa bavíme o kontrole tlaku cez ABS. 

Ak budes mat to tlacidlo zapojene a natiahnuty kabel do konektora ABS, podla mňa ti to bude fungovať, kedze si tu málo čital a temy tu sú, kde odpisali ze im to napokon fungovalo.

Bohuzial mne nikdy (celorocne gumy) aj ked som spustil o 1 bar. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...