Přejít na obsah

Výměna rádia Swing za Swing z FL


Doporučené příspěvky

Osobně jsem se nesetkal s tím, že by škodovka zvládla jiné rádio dokódovat, když jim online nepovolí parametrizaci jednotky, která ve voze nebyla. Ale třeba se zadaří. Autorizovaný servis není podmínka stačí najít někoho kdo má online. Jinak v Ostravě není problém udělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 11. 7. 2022 na 13:22, h2o napsal:

Osobně jsem se nesetkal s tím, že by škodovka zvládla jiné rádio dokódovat, když jim online nepovolí parametrizaci jednotky, která ve voze nebyla. Ale třeba se zadaří. Autorizovaný servis není podmínka stačí najít někoho kdo má online. Jinak v Ostravě není problém udělat.

Udělali mi to v AS,, 700kč 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj

Zkoumám možnost výměny rádia do Octavie 3 předfacelift (r 2013) a mám z toho hlavu jako balón.

Chci měnit, stejně jako autor příspěvku swing bez displaye (ale s bluetooth) za swing s displayem (taky s bluetooth).

Jak prosím poznám, že ten swing s displayem co chci koupit má i integrovaný přijímač (řídicí jednotka, vlastní rádio, krabička - lidi tomu říkají různě) v sobě? Abych nekoupil jen display, který mi bude k prdu. Předpokládám, že bude větší, ale nevím, jak vypadá jeden a jak druhý, v inzerátech je vždy fotka zpředu a zezadu a není z toho poznat, zda je to „větší“ a podle konektorů to nepoznám. 

Jedinou fotku jsem našel tuto a mám za to, že je to Swing s integrovanou jednotkou, chápu to dobře?

 

Autoradio Swing s bluetooth Škoda Octavia 3, 2015 - 3

 

Když to koupím, potřebuji znát nějaký „kód“ na spárování s autem? V některých inzerátech píšou, že je s kódem, někdy nic. Když bude bez kódu, bude to jen složitější kódování (které stejně sám asi neudělám), nebo to nepůjde vůbec?

 

Existují i ty základní swing bez displaye, ale s externí jednotkou v přihrádce?

 

A poslední dotaz - existuje nějaký soupis rádií do Octavií 3? Docela bych si to rád početl a asi bych nebyl sám, jsou verze s/bez displaye, s/bez bluetooth, s/bez integrované jednotky(samotné rádio), větší či menší displaye a to jsem ještě nedošel k vyšším výbavovým verzím s navigací :-D

EDIT- Tak tady si teda hned odpovím, to co hledám je zde: 

 

 

Editováno: , autor: Embie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
V 21. 7. 2021 na 12:57, Ishy88 napsal:

Zdravím,

takže jestli to chápu správně, když mám v O3 to nejvíc obyč rádio Swing a chtěl bych ho vyměnit třeba za Columbus (mám zajímavou nabídku), tak s tím budou takové komplikace (nějaké kódování atd.)?

Nebo je to v pohodě výměna "kus za kus" někým, kdo se v autě už hrabal?

Díky.

Ahoj, nejde tak lehce zamenit, v orvni řadě musis koupi kastlik na kednotku cca 750 kc, retrofit kabeláž 2800, jiné usb cca 1000 kč, gps anténu ( ja ji fal do strechy a docela oser ) pak treba kameru, ještě větší srani a pak nastabe ten největší problém....spadnes tam tak min za 20-30 k ( nevim za kolik mas Columbuse) pokud je to MIb 1 da se ofline pokud Mib2 nebo 2,5 tak online... pak musis doufat ze ti to někdo zlegalizuje bo bude mit strach z corky. Jde to i jinal ale stoji to dost peněz. Osobně uz bych do toho nešel. Pěkný nahrady jsou od Radical ( 12k ) nebo Zenec ( 17k ) Zenec ma za me nejlip zpracovany menu auta. Tot asi vše 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím, chci se zeptat. Nemám Octavií 3 ve výbavě elegance rok 2015, mám v něm swing s dotykem.. ale display je hrozné malý.. napadlo mě ho vyměnit za swinga většího který se asi dával až od FL.. má větší display a taky možnost CarPlay .. nějaký jsem našel mělo by to být tohle  5E0035867G.. četl jsem kdybych chtěl například columbuse musel bych předělat i šuplíku spolujezdce kvůli jednotce.. takhle bych to dělat nemusel.. zajímá mě zda rádio bude fungovat i na O3 před FL a zda po namontovani je třeba ho nějak aktivovat. A zda by podle vás nebylo lepší třeba předělat na columbuse?

 

diky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Výměna rádia Swing za Swing z FL
  • o 3 měsíce později...

Zdravím, Potřeboval bych  radu. Mám oct 3 před face. Radio bez doteku swing s handsfree. Vyměnil jsem za swing z faceliftu. S tlačítkem  app. Má i tlačítko phone. Online ochrana odblokováná. Radio hraje bez problémů. Ale když zmáčknu phone píše jen telefon je nedostupný. Může být problém v kódování? Nebo se musí ještě dodělat něco jiného ? Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stalo se mi ze kdyz se u Amundsenu odstranovala ochrana komponent v autorizaku tak bluetooth nefungovalo protoze je chranene Fec kodem, ktere samozrejme dane auto podle databaze mít nemá.

 

@topsecret pokud to infotaiment umi zkus podrzet tlacitko menu pak moznost funkcni kody a pak instalovane, pokud tam neni kod 00060100 tak bluetooth neni povoleny

Editováno: , autor: ExecutedDonut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajeď k někomu  kdo má  diag a rozumí tomu kódování a dá to do funkčního stavu. Problém může být kdekoliv. Kódování  ale i něco  špatně v adaptacich. Nechce se mi věřit že  v sestupu pro nastavení  BT nemáš žádné možnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jen pro info.. problém vyřešen. Když jsem mazal servisní interval přes caristu tak jsem si všiml že v přizpůsobovani jde zapnout vývojářský režim. ( už jsem předtím zkoušel super vagem ale tím to zapnout nešlo). 

Po zapnutí režimu a držení tlačítka setup 10sec se otevřelo velké menu. Tam jsem se chvilku prehraboval až jsem našel kolonku bluetooth a viditelnost telefonu. Zaškrtnul jsem uložil a restartoval radio. Po resetu naběhlo včetně funkčního bluetooth. Třeba někomu pomůže 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...