Přejít na obsah

Tažné zařízení na OI


Planeta

Doporučené příspěvky

Dneska jsem měl víc štěstí než rozumu. Šel jsem kolem jedné skládky šrotu, bylo tam všechno možné a najednou jsem uviděl tažné zařízení. Říkám si, že vypadá jako na octavii. Vzal jsem ho do ruky, očistil štítek a taky že jo, originál od Prof svaru. Říkal jsem si, že to někdo vyhodil, že s tím něco je, ale nic tomu není, byl k bajonetu i klíč zastrčený ve fabce a všechno funguje. Podívejte na fotky, je sice trošku orezlé, ale žádná tragédie. Teď ale, jak ho zlegalizovat? Namontuji si ho sám, ale nemám typový list k přihlášení. Bude stačit jen papír z STK nebo je nutný typový list? Na štítku je prakticky všechno včetně výrobního čísla.

post-30270-1272391140,9184_thumb.jpg

post-30270-1272391171,9607_thumb.jpg

post-30270-1272391232,5513_thumb.jpg

post-30270-1272391273,3174_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem napsal na Profsvar, toto je odpověď:

Dle zaslaných fotografií se jedná o náš výrobek a můžeme Vám zaslat

duplikát typového listu, na němž potvrdíme technické parametry našeho výrobku

a doplníme poznámkou, že se jedná o duplikát typového listu vydaného k dnešnímu

dni z důvodu přemontáže tažného zařízení na jiné vozidlo.

Posouzení technického stavu tažného zařízení (TZ) musí provést autorizovaná

firma, která bude provádět montáž.Montáž musí potvrdit na duplikát typového listu.

Pokud bude policie požadovat při přihlašování způsob nabytí TZ, musíte si jej zajistit

sám. Rovněž Vás mohou poslat na STK.

V příloze posílám podobu typového listu, který Vám můžeme zaslat.

Pokud jej budete chtít, pošlete nám Vaši adresu, na níž originál listu zašleme.

- takže typový list bude. Mám to namyšleno tak, že si tažné namontuju sám a pak si hoechám na STK zkontrolovat, pak ho nechám zapsat do TP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našel jsem návod na montáž v příručce, předpokládám, že ty čtyři šrouby k přimontování tažného, mi zbudou pod odmontování té mé výstuhy. Je tak? A co tak průchodka pod č. 10, ta tam musí být? Tu nemám.

post-30270-1272475783,833_thumb.jpg

post-30270-1272476150,6819_thumb.jpg

Editováno: , autor: Iguka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne,ne! Výstuha je upevněna jinak. Pro tažné od Profisvaru musíš mít 4ks nových šroubů. Příprava je na autě překryta textilní páskou. Šrouby si nechej poslat taky, bo kup pevnostní ve Fabory. Zásuvku objednej sklopnou, já dával za 15Okč i s propojkou na Škoda.

Vše mi zajistil člen Acek, patří mu můj dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díval jsem se do etky a škodovka nabízí ty šrouby taky. Taky mně k tažnýmu chybí ucpávka, když odděláš hák. Dáváš tam tu ucpávku taky? A nemáš doma ještě návod k používání? A tu propojku ti sehnal za 150 i jako s konektorama, který je zacvakneš? To by bylo levný.A tu průchodku pod č. 10 tam máš taky?

Editováno: , autor: Iguka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta ucpávka č.10 byla součástí elektro svazku. Konektory jsou dablované, zapojíš do zadních světel. Ucpávku háku mám a používám. Do soukromé zprávy mi napiš svůj mail.Zítra nafotím a pošlu:

- montážní návod el.svazku

- návod na montáž tažného

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem byl ve škodovce, šrouby na tažné stojí 42,- a ta ucpávka 85,- , takže paráda. Jak jsi ještě řezal ten nárazník, od oka nebo podle tý šablony, co k tomu má být? Nemáš náhodou tu šablonu ještě, chci to mít hezky vyřízlé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Jo kupoval jsem k tomu tu elektriku za 150. Ta zásuvka je sklopná, takže není vidět a když se odšroubuje koule (2 šrouby na 24klíč) tak tam nejde poznat, že je namontovaný tažný. Řezat se musel malej kousek na tu zásuvku a na tu fajfku s koulou, ale pouze spodní část která není ze zadu vidět, pouze ze spodu.

Montoval jsem si to sám, pak stačí zajet na STK a oni to zkontrolujou a pak na úřadě nechat zapsat do techničáku.

Ahoj, mám to samé tažné, ale když jsem ho přidělal zjistil jsem že mu překáží nebo spíše ono překáží prostřednímu úchytu nárazníku, řešil jsi to taky, případně jak?

Dík za odpověd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Ja mam iny problem, kupil som octavku r 2005, na ktorej tazne nebolo sundane od zaciatku...najlepsie na tom je, ze kluc od tazneho, ktory mi dal povodny majitel nepasuje, kontaktoval som ho a povedal mi, ze on od zaciatku nevedel naco by ten kluc mal byt...a to auto kupoval uplne nove:) je pravda, ze zamok je skryty pod plastovou krytkou a zrejme su ludia co maju ine starosti ako tazne na aute:) no darmo, som v norsku a tu ich asi netrapi mat odoberatelne tazne nonstop na aute...takze ma asi caka odvrtanie zamku, resp. nejaka klucova sluzba a objednanie noveho zamku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Nebudeme zakládat nový topic.

Zítra by mi mělo přijít tažné zařízení (http://www.tazne.cz/tazne-zarizeni-skoda-octavia-p4586/?cid=5609).

Je nějaká zrada při sundávání plastů nárazníku, na kterou by normálně uvažující člověk nepřišel?

Vyvlíknout plast pod kufrem, vysunout plasty pod zadními světly, odšroubovat všechny šrouby pod těmito plasty, odšroubovat šrouby zespodu plastu nárazníku, odšroubovat podběhy od plastu nárazníku... Drží to ještě někde? Např z boku - pod tapcem v kufru?

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...