Přejít na obsah

Tažné zařízení na OI


Planeta

Doporučené příspěvky

Ahoj,

nejde mi odemknout a sundat tažné zařízení. Klíček tam dám, ale nejde s ním otočit. Asi je to zarezlé a nebo přestal fungovat ten zámek. Nevíte jak to umravnit? Popř. by helflo i konstrukční schéma.

Mám uplně ten samý problém, už jsem to prostříkával vším možným a ani s tím nehnu. Nevíte někdo kdo je výrobcem tohoto zařízení (TZ je montované už z výroby)?

Napadlo mě ještě to nahřát autogenem nebo případně vložku odvrtat, potom jde o to jestli se vložka zámku dá sehnat jako náhradní díl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PROF SVAR s.r.o., Přestavlcká 1474, Mnichovo Hradiště

Díky.

Ještě mám takový malý dotázek, když už se mi podařilo otočit klíčem a TZ nejde pořád oddělat, tak by mě zajímal postup sundání. To znamená jestli se pootočením klíče vezme za páku a musí se sní hnout nahoru nebo dolu a nebo jestli se ještě nejdříve musí vyndat odemčený zámek s klíčem?

Editováno: , autor: Drummer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokuď máš systém co já, tak otočíš klíčkem o 90° po směru hodinových ručiček,

klíček necháš v zámku, a pákou i s klíčkem zatáhneš směrem k sobě, pak tlačíš

na rameno směrem dolu dokuď vše komplet nevypadne ven.

Jak jednoduché :kol-48:

Rez a špina toť velká sviňa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, blíží se zima a cesty pro dřevěné brikety do krbovek taky. Nechci otravovat pořád známé a pokukuju po tažném, vlek má tchán. Pokud budu montovat tažné zařízení tak mi ve škodovce říkali něco o výměně varovného přerušovače blinkrů, za silnější. Nevím jestli je to třeba, řídí i normální funkci blinkrů? Je mi jasný, že čím více žárovek tím větší proud poteče přes relé, nebo tranzistor, nevím čím to spínají.

Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dal jsem tažny a spínač jsem neměnil

Ja take ne,jen me u blinkru blika dalsi kontrolka na palubce-blinkry privesu nebo co to je

Ahoj,

takže se jen napojit na kabeláž u zadních světel? Paraelně na žárovky(blinkry, obrysovky, brzdový a mlhovka) ?

Normalne by jsi uz to mel mit nachystane na te el od koupeneho tazneho,jen odcvaknout a nacvaknout na prave a leve svetlo,aspon ja to tak mel,i svorkovnice pasovali,kdyz ne ,tak podle Dp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dal jsem tažny a spínač jsem neměnil

Ja take ne,jen me u blinkru blika dalsi kontrolka na palubce-blinkry privesu nebo co to je

Ahoj,

takže se jen napojit na kabeláž u zadních světel? Paraelně na žárovky(blinkry, obrysovky, brzdový a mlhovka) ?

Normalne by jsi uz to mel mit nachystane na te el od koupeneho tazneho,jen odcvaknout a nacvaknout na prave a leve svetlo,aspon ja to tak mel,i svorkovnice pasovali,kdyz ne ,tak podle Dp

Kde jsi to kupoval, žádné pájení, žádné prořezávací konektory, jen konektory mezi světla, hmmm hezká práce :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dal jsem tažny a spínač jsem neměnil

Ja take ne,jen me u blinkru blika dalsi kontrolka na palubce-blinkry privesu nebo co to je

Ahoj,

takže se jen napojit na kabeláž u zadních světel? Paraelně na žárovky(blinkry, obrysovky, brzdový a mlhovka) ?

Normalne by jsi uz to mel mit nachystane na te el od koupeneho tazneho,jen odcvaknout a nacvaknout na prave a leve svetlo,aspon ja to tak mel,i svorkovnice pasovali,kdyz ne ,tak podle Dp

Kde jsi to kupoval, žádné pájení, žádné prořezávací konektory, jen konektory mezi světla, hmmm hezká práce :palec2:

origo skoda,ale otcovi jsem objenaval myslim Brink,na feldu a ten to mel take nachystane

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já kupoval to bajonetové a i s elektrikou to stálo 3.500,- Kč. Od téhle značky jsem měl tažné i na Felicii a byl jsem s ním spokojenej. Ještě jsem se rozhodoval na firmou SCV Nachod, cena stejná, kvalita bych tipnul taky.

http://www.svcnachod.cz/index.php?Svcnacho...668aeaf89187421

Taky jsem na to koukal, cena zhruba stejná. Bajonetové nechci, když už se něco stane aspoň se zastaví o kouli a né o kapotu, ostatně na motorce mi závěs na pava pomalu zachránil život. Mladík v renaultu mně přehlídla na kruháči a lehce mne štouchnul do cesty pod auto, zastavil jsem jen tak-tak. Motorka nic on lovil spz a rámeček pod autem. Jo je to takový ochranný rám dozadu lol

Díky za typ a radu. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam taky tazne z nachoda cena na fabii sedan byla 2850i s elektrikou ktera mela konektrory, takze jednoducha montaz,

ale stim ze tazne je dobre mit porad bych netvrdil, znamy mel auto nevim co to bylu uz a na krizovatce do nej nekdo svihl tak vylezli a nic nevideli ze by se stalo tak se vyrovnali par stovek+- :) a jak prijel domu lehl si pod nej tak zjistil ze mu to tazne uplne zdeformovalo spodek kde bylo uchycene ale zvenku nic neslo videt, ja osobne mam tazne na srouby zda se mi to nnejlepsi zpusob uchyceni a je pravda ze ho vozim dost casto ikdyz nepouzivam vte dobe vozik ale snazim se ho sndavat:) ikdyz na parkovisti to taky neni spatne lip se hleda auto:) prvni auto kde cni tazne s cervenou cepickou tak tam jdu a elhle je to to moje lol ]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

mám tažné od firmy SVC náchod na šrouby tzn. je tam pořád a neodporuje to vyhlášce. Parkuju u paneláku a už kolikrát jsem viděl jak někdo za mnou parkoval a auto se mi zatřepalo. Kdyby tam tažné nebylo tak by mě to štvalo ale ted mi to nevadí. Navíc tažné používám často tak by se mi nechtělo pořád sundávat a nasazovat např. když je auto hodně špinavý. U bajonetu mi taky vadí že i kdybych pojížděl jen 10 km bez vozíku tak musím tažné mít dole kdyby náhodou někde stáli policajti......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...