Jump to content
Planeta

Tažné zařízení na OI

Recommended Posts

To máš taky pravdu, ale tažný budu potřebovat jen několikrát do roka, takže mi ho povolovat nevadí. A dát 5000 za bajonet a dát 3000 za tažný na šrouby, tak to je o 70 procent dražší. Ale ještě se rozmyslím, cena asi vyhraje nad praktičností.

Je to každého věc. To tažné co jsi dával odkaz svůj účel taky splní. Trochu bude legrace jak si budeš zapojovat elektriku - ale to je tvoje věc. Lepší by bylo sehnat si kabeláž přímo na škodovku - jenom potom rozpojíš konektory a na pojíš tažné. Z toho odkazu ještě budeš potřebovat nakoupit konektory a pinovat - a nebo pájet, já tedy dávám přednost konektorům.

Tak to jsem netušil s tou elektrikou, bude tedy lepší sehnat elektriku přímo na octavii. Anebo toto bajonetové tažné včetně elektriky se svorkami http://www.vokoveshop.cz/cs/kategorie105284/detail56921.html , má ho na svém autě KaJe http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=38567

Já jsem namotoval TZ od fy Sport-jacht TZ 430F, ja na šrouby se sklopnou zásuvkou, el. instalace přímo na O1 s paticemi žádný univerzál, cena 2.638,-. Montáž jednoduchá, jen zářezy do nárazníku jsem si musel vyměřit sám - žádná šablona nebo nákres.

Je to každého věc. To tažné co jsi dával odkaz svůj účel taky splní. Trochu bude legrace jak si budeš zapojovat elektriku - ale to je tvoje věc. Lepší by bylo sehnat si kabeláž přímo na škodovku - jenom potom rozpojíš konektory a na pojíš tažné. Z toho odkazu ještě budeš potřebovat nakoupit konektory a pinovat - a nebo pájet, já tedy dávám přednost konektorům.

Takže, originální elektroinstalce k tažnému co prodávají ve škodovce, se taky napojuje na zadní světla? Já se bál, že se kvůli tomu musí vést kabely až k pojistkám. :)

Dnes se už dělá elektrika na konektory tak stačí vycvaknout svazek od světla a mezi něj a světlo nacvaknout svazek tažnýho,je to rychlý a žádný bastlení původního el.svazku.Montáž na OI je tak na dvě hodinky.

Edited by acek

No zkazky mluví o speciální pojistce na zásuvku přívěsu a kontrolce blinkrů přívěsu, ale to platí asi jenom pro tu škodováckou elektroinstalaci. Jenže originální je dražší než ta verze do zásuvek zadních světel a nechce se mi kvůli tažnýmu rozdělávat celej vnitřek a palubku u auta v záruce. Na druhé straně by bylo jistě pěkné kdyby mi blikala i kontrolka směrovek na přívšu jako v tahači ;) a nevím jestli se nemusí měnit pojistky kvůli většímu odběru zadních světel, ale s tím máte určitě zkušenost vy. Tazne jsem si vyhlédl tohle: http://www.levnetazne.cz/?c=popis-produktu&idItem=684&category=tazna-osobni-skoda-octavia , protože po 10 letech provozu na silnicích nasolených jako dalamánek věřím v bezporuchovost spíše jednoduchých šroubových spojů, ale nechci aby mi zezadu trčely 2 kolejnice. Máte s tímto výrobcem nějakou zkušenost?

Speciální pojistku netřeba, spíš odkontrolovat aby původní byly dostatečně dimenzované. Blikající kontrolka přívěsu je řešená ve spínači výstražných světel = umí změřit zátěž, tzn. když ti žárovka praskne, tak bliká rychle, když přidáš další žárovky na přívěsu tak bliká 1 kontrolka navíc... pokud tedy máš spínač s podporou tažného... je trochu jinak zapojený...

Ahoj, chci si pořídit neodjímatelné tažné na oktávii kombbi 4x4 2001. Našel jsem dvě varianty, zkuste mi poradit, které vzít spíše, jestli máte s nějakou firmu lepší zkušenosti, které se zdá lepší apod.. díkec

http://www.tazne.cz/z14464-tazne-zarizeni-skoda-octavia-4wd-vw-golf-iv-kombi-4motion

http://www.svcnachod.cz/detail.php?t01=1090

Já mám SVC a jsem spokojen. (mám teda "jen dvojkolku" )Montáž jednoduchá; sklopná zásuvka (do nárazníku); výřez nárazníku(který ti tam zobrazují) není pak viditelný- je to zespodu (je k tomu šablonka)

edit: zatížitelnost je prakticky stejná (1600,1600,1750) ale kolik máš v TP max hmotnost přívěsu? ;)

Edited by Milda.J

Tak sklopná zásuvka od SVC je aj u neodjímatelného zařízení ? jinak připlácet se nevyplatí, na vozík mam 1500kg, takže 1750kg je mi na prd...i když mám pocit, že 4x4 by mělý mít vice ne ? :feve: 1500 kg předohraby a 4x4 1600kg tuším...

možná pro někoho nepodstatný ale chce si to tažný pořádně prohlédnout, třeba bosal má samotnou kouli namontovanou až pod výztuhou a já mám kouli zároven z výztuhou a rozdíl ve světlé výšce je cca 5cm, a když někde jedeš ve svahu nebo přez překážku tak chytneš s tím bosalem prdelí o zem a to je dost nepříjemný

no jestli to je tak kvalitní (ironie) jako jejich výfuky tak se ani nedivim, že je to na h.....

Je jedno jaké pořídíš... já jsem připlatil víc a pořídil si origo bajonet, přecijen tahám jen občas a paráda.

... hlavně si kup elektriku přímo na octavii, aby jsi jen rozpojil konektory a zapojil.

no, elektriku koupím tu jakou vzdycky nabizejí k danymu taznymu, nebo myslis neco spešl ?

no, elektriku koupím tu jakou vzdycky nabizejí k danymu taznymu, nebo myslis neco spešl ?

Když to budeš kupovat na octavku,tak dostaneš elektriku na octavku.To tak bude.

tam maji chybu v popisu, nebo to je nejaky hodne forovy :)

Max.svislé zatížení na čep: 15KG

to bude 75kg ?

Já montoval tažné z www.sportjacht.cz pevné s elektroinstalací systém cvak-cvak a má dokonce sklopnou zásuvku oproti zobrazení na netu.

tam maji chybu v popisu, nebo to je nejaky hodne forovy :)

Max.svislé zatížení na čep: 15KG

to bude 75kg ?

asi chyba :-) ale beru toto :palec2:

Dneska jsem měl víc štěstí než rozumu. Šel jsem kolem jedné skládky šrotu, bylo tam všechno možné a najednou jsem uviděl tažné zařízení. Říkám si, že vypadá jako na octavii. Vzal jsem ho do ruky, očistil štítek a taky že jo, originál od Prof svaru. Říkal jsem si, že to někdo vyhodil, že s tím něco je, ale nic tomu není, byl k bajonetu i klíč zastrčený ve fabce a všechno funguje. Podívejte na fotky, je sice trošku orezlé, ale žádná tragédie. Teď ale, jak ho zlegalizovat? Namontuji si ho sám, ale nemám typový list k přihlášení. Bude stačit jen papír z STK nebo je nutný typový list? Na štítku je prakticky všechno včetně výrobního čísla.

post-30270-1272391140,9184_thumb.jpg

post-30270-1272391171,9607_thumb.jpg

post-30270-1272391232,5513_thumb.jpg

post-30270-1272391273,3174_thumb.jpg

Zavolej do Profisvaru, za pokus to stojí. Nějakou případnou báchorku si vymyslíš. Výrobní číslo ze štítku by jim mohlo stačit.

Tak jsem napsal na Profsvar, toto je odpověď:

Dle zaslaných fotografií se jedná o náš výrobek a můžeme Vám zaslat

duplikát typového listu, na němž potvrdíme technické parametry našeho výrobku

a doplníme poznámkou, že se jedná o duplikát typového listu vydaného k dnešnímu

dni z důvodu přemontáže tažného zařízení na jiné vozidlo.

Posouzení technického stavu tažného zařízení (TZ) musí provést autorizovaná

firma, která bude provádět montáž.Montáž musí potvrdit na duplikát typového listu.

Pokud bude policie požadovat při přihlašování způsob nabytí TZ, musíte si jej zajistit

sám. Rovněž Vás mohou poslat na STK.

V příloze posílám podobu typového listu, který Vám můžeme zaslat.

Pokud jej budete chtít, pošlete nám Vaši adresu, na níž originál listu zašleme.

- takže typový list bude. Mám to namyšleno tak, že si tažné namontuju sám a pak si hoechám na STK zkontrolovat, pak ho nechám zapsat do TP.