Přejít na obsah

Tažné zařízení na OI


Planeta

Doporučené příspěvky

Sice nevím co myslíš pojmem krátká octávka, ale pokud myslíš liftback, tak bude. Jsou stejné pro Combi i liftback a taky jsou stejně dlouhý (na výraz krátká octavii jsem fakt alergickej), jen verze 4x4 má jiné.  Ale abys ho přihlásil, musíš mít od něj papíry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rekaci. Jedná se o liftback. Co budou potřeba za papíry? Typový list není, ale je zřetelně čitelný štítek z TZ. Měl jsem za to, že stačí namontovat, zajet na STK, tam to zkontrolují, udělají zápis a ten předložím na úřadě pro zapsání..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si to budeš montovat sám, pak na STK budou požadovat typový list s číslem tažného zařízení. Záleží na STK, ale nemyslím, že by typový list nepožadovali.

Pokud Ti to udělá firma, která má oprávnění montovat tažné, a vystaví Ti papíry tak stačí zajet na úřad a nechat zapsat do TP.

 

Já si to montoval sám (měl jsem všechny doklady od výrobce) a využil jsem pravidelné STK a celá sranda mě přišla na 50,- za zápis do TP, když samozřejmě nepočítám klasickou technickou.

Editováno: , autor: Lonanek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bych chtěl přihlásit tažné zařízení, které již jednou přihlášeno bylo, je tedy nutné mít typový list? Nestačí jen štítek? Někde jsem slyšel, že i kopii TP auta, ze kterého bylo sundáno/odhlášeno.

 

Lze vůbec nějakým způsobem přihlásit tažné, které je použité a má jen štítek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Ahoj, měl bych dotaz k tažnému zařízení. Auto škoda rapid.
Lze připojit na zadní světla kabely pro přívěsný vozík, tak aby vše fungovalo jak má ? Myslím běžným paralélním způsobem. 
Anebo je nutné koupit i s elektronikou. (podpora can atd.)
Technik z firmy SVC mi řekl telefonicky, že prý to nelze z tohoto důvodu : jeden vodič plní dvě funkce, od světel je společný i pro brzdové světlo.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak jedna celkem dobrá informace: jelikož řeším tažné které je na jiné octavii a borec k němu má i vyplněný TL tak lze v pohodě přihlásit no své. Umožňuje to registr vozidel.

co je třeba:

obě vozidla musí být registrována v ČR

namontovat TZ na své vozidlo zajet na STK

razítko technika "K" na STK (poplatek)

s oběma TP a ORV (původní majitel a nový majitel) zajít na registr vozidel poplatek 50,- a je hotovo.

Pokud je již vyplněný TL nevadí avšak je to pro úřad ještě takové velké "+"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zdravým

 

mám kombíka oktávku r.v. 06/2002 z Německa včetně tažného, které mělo 13 pinovou zásuvku, když jsem to přepojil na 7 pinovou tak po připojení vozíku a zapnutí směrovky oktávka začala blikat jako by byla ruplá žárovka a na vozíku ani ťuk. Zkontroloval jsem znova kompletní zapojení, které mám na 100% dobře a po dalším hledání příčiny jsem dočasně odpojil flash control UN-05 který se nachází v levém blatníku. (http://www.ebay.de/itm/Flash-Control-UN-05-12V-Blinkrelais-Anhanger-Modul-/190560392018?pt=DE_Autoteile&hash=item2c5e48d352). Po odpojení přestali blikat i zadní světla na autě. Provizorně jsem zatím přepojil směrovky tažného přímo na lampy abych mohl v klidu tahat, ale dost by mě zajímalo k čemu tam tato jednotka je? Jestli to má vliv na kontrolku v palubovce tak bych to obnovil, protože tahám dost a na kontrolku z Feldy nedám dopustit.

 

Ještě zvažuji dát tam jiný tlačítko se silnějším přerušovačem jak píšete vy, ale netuším jak přepinovat a odkud z budíků vytáhnout žilku. Předpokládám, že žilku vytáhnu od žárovičky u dané kontrolky, ale jak přepinovat bude u nového přerušovače, či kde hledat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

na Roomstre MR2007 sa mi zacala rozsvecovat kontrolka blikaču přívěsu. Tazne ale nemam instalovane vobec. Nie plnym jasom ale tak na 20%. Vecer je to dobre vidiet. Diagnostika nehlasi ziadnu chybu. Nemate niekto tuto skusenost ? Cim to asi je?

Editováno: , autor: Body
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Ahoj lidi, mám Š. O. I, r.v. 2001, 1,9TDI 81kW,kombi, facelift budu montovat tažné Westfalia. Chci se zeptat, jestli je postup montáže stejný jako u fabie. Museli se sundat zadní kola, zadní podběhy, zadní lampy, pod nimi vyšroubovat šrouby, sundat nárazník, vyšroubovat 8ks šroubů co drží výztuhu nárazníku, dovnitř provléknout tažný, z rámu vyříznout gumový těsnění, přišroubovat tažný pevnostníma šroubama momentovým klíčem, vyndat gumovou záslepku u rezervy, provlíknout elektriku, nacvaknout na konektory světel, zacvaknout gumovou krytku elektriky a zpětným způsobem nasadit nárazník, je to tak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...