Přejít na obsah

Roomster 1.6 automat


mr.pecoun

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...
Tu je zaujímavá recenzia na Roomster 1.6 s automatom http://magazin.auto.cz/testy/skoda-roomste...-tiptronic.html -_-

cital som Igor, zaujimave ....

hold asi chlapci v tom nemenovanom slovensko-medzinarodnom casopisekde mi robi kamarat su velmi zhyckani ked hodnotili automat zle

Já s Tiptronicem jezdím a nemohu si na řazení stěžovat. Synchronizace práce s plynovým pedálem umožňuje i inteligentní přeřazování a sledujete-li přitom otáčkoměr, tak se dostanete na velmi slušnou spotřebu. Za 2500 ujetých km jsem na průměrné spotřebě 7,2 a to jezdím tak 30-40% po městě. Dnes jsem jel 120 km v mírně kopcovitém terénu s průměrnou rychlostí 59 km/h a průměrnou spotřebou 6,3 l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To chcete rict ze budu prvni, kdo to koupi? :) Zvlastni je, ze me od toho odrazuji i v autosalonu a misto 1.6 s tiptronicem mi cpou neslusne predrazeny turbodehet.

V půlce léta jsem se rozhodoval, jestli si koupím Roomstera s automatem. Ovšem problém nastal se zkušební jízdou. Oni ho v té době nikde neměli. Nakonec jsem volil kompromis a prodejce z Plzně mně vlastní péčí odvezl do zákaznického centra v MB, kde měli k dispozici krátkou novou Fabii s automatem.

Po ujetí trasy MB-Kosmonosy-na dálnici a po ní zpět do MB- bych si nedovolil žádné zásadní závěry. Nikdy před tím jsem s automatem nejel a tak jsem jel poměrně opatrně. Pokud jde o první dojem, byl jsem příjemně překvapen! Nezaznamenal jsem nějaké trhání při přeřazování, auto jelo plynule.Kupodivu jsem neměl moc snahu používat levou nohu, zato pravá ruka mi co chvíli mimoděk sjížděla na řadící páku! :-) Jak se píše v jedné recenzi tady, moc mně překvapilo, že jsem po městě jel na "pětku" a motor se tvářil spokojeně. Nějaké prudší sešlápnutí plynu jsem zkusil jednou na dálnici a motor ochotně přidal. Opakuji: šlo o zkušební jízdu a potřeboval jsem si udělat ten první dojem, ne přebírat neověřené (možná rádoby) zasvěcené soudy. Velmi zajímavé bylo, když jsem si zkusil tzv. sekvenční řazení (pak je k dispozici 5 r.st.). Stačilo lehce ťuknout do páky a bylo přeřazeno. Svižně, měkce, žádné ječení motoru a trhavá jízda.

Závěr: automat na mně udělal příjemný dojem. Tady je auto s automatem pořád ještě rarita, ale stejné převodovky jsou osazeny do velkého množství vozů ve světě. Navíc se mi zdá, že někteří kritici automat v životě neřídili a přitom o tom "zasvěceně" mluví. Já jsem si vůz s automatem objednal a těším se na konec září. :kol-61:

P.S. Docela jsem zvědavý, jestli se mi to někdo pokusí znechutit... ;)

Editováno: , autor: olympic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak uz mam rumcajse doma. Zkousel jsem tempomat v padesatce v obci. Chova se vskutku zajimave - kdyz chci na tlacitku zvysit rychlost a chvilku ho podrzim, chce se auto zblaznit. Je to jako bych ostre dupnul na plyn, okamzite to podradi o 2-3 rychlosti, motor zavyje jak postreleny vlk a auto vyrazi takrka nekontrolovatelne vpred. Dela vam to taky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uz mam rumcajse doma. Zkousel jsem tempomat v padesatce v obci. Chova se vskutku zajimave - kdyz chci na tlacitku zvysit rychlost a chvilku ho podrzim, chce se auto zblaznit. Je to jako bych ostre dupnul na plyn, okamzite to podradi o 2-3 rychlosti, motor zavyje jak postreleny vlk a auto vyrazi takrka nekontrolovatelne vpred. Dela vam to taky?

Jojo tohle mi dělal tempomat také. Dnes už přidávám zásadně nohou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uz mam rumcajse doma. Zkousel jsem tempomat v padesatce v obci. Chova se vskutku zajimave - kdyz chci na tlacitku zvysit rychlost a chvilku ho podrzim, chce se auto zblaznit. Je to jako bych ostre dupnul na plyn, okamzite to podradi o 2-3 rychlosti, motor zavyje jak postreleny vlk a auto vyrazi takrka nekontrolovatelne vpred. Dela vam to taky?

Jojo tohle mi dělal tempomat také. Dnes už přidávám zásadně nohou.

Tak fajn, to jsem rad ze to neni na RMA, uz tak jsem na auto cekal pul roku :o) Prisel jsem na to, ze pri nizsich rychlostech se to tlacitko nesmi drzet, ale staci ho kratce zmacknout. Vetsinou to zrychli jen o kousek. Nicmene zrychlit z 50 na 70 jde opravdu jedine nohou.

Zatim mam najeto jen cca 250km, ale uz bych nemenil, ani za Octavii II (testoval jsem i jeji automat) :palec2: Ted se ukrutne dobre bavim tim, ze jezdim podle predpisu, zejmena v obci. S tempomatem a automatem mam dost casu sledovat v zrcatku nasrane a vystresovane xichty, co by me nejradsi smetly z cesty lol

Mimochodem, vyhled z vozu byl pro me opravdu velkym prekvapenim. To jsem necekal. Oproti Fabii je vyhled vylozene paradni, velke zrcadla, velke zadni okno, vyse usazena sedadla, proste parada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uz mam rumcajse doma. Zkousel jsem tempomat v padesatce v obci. Chova se vskutku zajimave - kdyz chci na tlacitku zvysit rychlost a chvilku ho podrzim, chce se auto zblaznit. Je to jako bych ostre dupnul na plyn, okamzite to podradi o 2-3 rychlosti, motor zavyje jak postreleny vlk a auto vyrazi takrka nekontrolovatelne vpred. Dela vam to taky?

Jojo tohle mi dělal tempomat také. Dnes už přidávám zásadně nohou.

Tak fajn, to jsem rad ze to neni na RMA, uz tak jsem na auto cekal pul roku :o) Prisel jsem na to, ze pri nizsich rychlostech se to tlacitko nesmi drzet, ale staci ho kratce zmacknout. Vetsinou to zrychli jen o kousek. Nicmene zrychlit z 50 na 70 jde opravdu jedine nohou.

Zatim mam najeto jen cca 250km, ale uz bych nemenil, ani za Octavii II (testoval jsem i jeji automat) :palec2: Ted se ukrutne dobre bavim tim, ze jezdim podle predpisu, zejmena v obci. S tempomatem a automatem mam dost casu sledovat v zrcatku nasrane a vystresovane xichty, co by me nejradsi smetly z cesty lol

Mimochodem, vyhled z vozu byl pro me opravdu velkym prekvapenim. To jsem necekal. Oproti Fabii je vyhled vylozene paradni, velke zrcadla, velke zadni okno, vyse usazena sedadla, proste parada.

S tím dodržováním pravidel máš pravdu. Vede to jednoznačně k zlepšení nálady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Aaron71,koukam, ze mas Scouta 1.6 v tiptronicu,hodne o nem uvazuju, tak se chci zeptat, jak to jezdi, pouzivas automat nebo si i radis? Co spotreba ve meste? A priplatil sis za 17? Co bys doporucil jeste priplati za vybavu...dik za info :)

Kup si to je fajn.

Spotřeba je v průměru 7,2 ve městě o půl litru víc. Manuální řazení používám jen při podřazování a mám 17 pacová kola, i když teĎ mám zimní a ty jsou 16.

Určitě využiješ tempomat, klimu a v zimě přijde vhod vyhřívání sedadel. Já mám ještě síťový program v kufru a CD Changer s navigací a hands free. To je vše. Příjemnou zábavu a ať slouží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
V půlce léta jsem se rozhodoval, jestli si koupím Roomstera s automatem. Ovšem problém nastal se zkušební jízdou. Oni ho v té době nikde neměli. Nakonec jsem volil kompromis a prodejce z Plzně mně vlastní péčí odvezl do zákaznického centra v MB, kde měli k dispozici krátkou novou Fabii s automatem.

Po ujetí trasy MB-Kosmonosy-na dálnici a po ní zpět do MB- bych si nedovolil žádné zásadní závěry. Nikdy před tím jsem s automatem nejel a tak jsem jel poměrně opatrně. Pokud jde o první dojem, byl jsem příjemně překvapen! Nezaznamenal jsem nějaké trhání při přeřazování, auto jelo plynule.Kupodivu jsem neměl moc snahu používat levou nohu, zato pravá ruka mi co chvíli mimoděk sjížděla na řadící páku! :-) Jak se píše v jedné recenzi tady, moc mně překvapilo, že jsem po městě jel na "pětku" a motor se tvářil spokojeně. Nějaké prudší sešlápnutí plynu jsem zkusil jednou na dálnici a motor ochotně přidal. Opakuji: šlo o zkušební jízdu a potřeboval jsem si udělat ten první dojem, ne přebírat neověřené (možná rádoby) zasvěcené soudy. Velmi zajímavé bylo, když jsem si zkusil tzv. sekvenční řazení (pak je k dispozici 5 r.st.). Stačilo lehce ťuknout do páky a bylo přeřazeno. Svižně, měkce, žádné ječení motoru a trhavá jízda.

Závěr: automat na mně udělal příjemný dojem. Tady je auto s automatem pořád ještě rarita, ale stejné převodovky jsou osazeny do velkého množství vozů ve světě. Navíc se mi zdá, že někteří kritici automat v životě neřídili a přitom o tom "zasvěceně" mluví. Já jsem si vůz s automatem objednal a těším se na konec září. :kol-61:

P.S. Docela jsem zvědavý, jestli se mi to někdo pokusí znechutit... ;)

Ahoj olympic, zacal som uvazovat o tejto variante a zaujimaju ma tvoje polrocne skusenosti, hlavne ako sa chova automat ,motor,pri nalozeni auta 4 ludmi,batozinov, na okreskach, na dialnici pri potrebe zrychlit z 90 na 130Km/h, aku spotrebu dosahujes pri beznom jazdeni,atd. vopred diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...