Přejít na obsah

140kw a dpf


octfa

Doporučené příspěvky

mel bych dotaz na nekoho znalejsiho, superb rok 20, motor 2,0 140kw s ADblue, jak funguje vypalovani filtru ? je mozne ze kdyz mi spusti za jizdy ventilatory ( bez klimy ) a zacne vypalovat tak i kdyz auto odstavim tak jeste vypaluje i na vyplem motoru ? nedavno se mi spustily ventilatory, normalne sem dojel , vypnul ( za tu chvili to vypalit nemohlo )  a ventilator sel jeste asi 5 minut, jde mi o to jestli uz jen dochlazoval nebo probehla regenerace az do konce protoze od te doby ventilatory nespustilo ( pokud by nevypalilo tak by se asi pokousel znova ) ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To len dochladzovalo motorový priestor. Ak dosiahne teplotu na regeneráciu tak to aj po vypnutí motora bude dochladzovať ak ešte nedosiahlo túto teplotu tak po vypnutí to nedochladzuje. Ak si vypol motor počas regenerácie tak v prípade, že zanesenie filtra klesne pod 80% spáliteľného popolčeka tak regenerácia znova po naštartovaní nepokračuje, až keď sa znova naplní. Ak máš viac ako 80% tak sa znova spustí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau, tiez mam Sup fl rok 2020. Vypalovanie DPF poznam uz uplne bez problemov, ked na volnobeh su otacky okolo 1000rpm a spusti sa ventilator - podla tohto to uz poznam velmi spolahlivo, ze sa vypaluje DPF. (Naviac este ked spolujazdci si vsimnu, ze sa nieco extremne vypaluje :-)) Ked si to vsimnem a nahodou zaparkujem, vacsinou 5 minut staci na to, aby regeneracia DPF dobehla - poznam to podla toho, ze otacky velmi ale velmi jemne klesnu na cca 900-950 a zvuk ventilatora sa tiez zmeni (ako keby sa zacal pomaly vypinat). Radsej necham regeneraciu dobehnut (niekde som cital, ze je to vraj lepsie nechat dobehnut, ale kto vie), a po tomto stave ked vypnem motor, a potom hned nastartujem, uz ziadna regeneracia DPF neprebieha - otacky su nizsie a ventilator nejde, proste klasicky stav bez regeneracie. Ked si to nevsimnem a ponahlam sa a zaparkujem hned, proste kaslem na to a regeneracia pokracuje pri dalsom nastartovani, neda sa nic robit. Myslim ze je to v pohode, tak ci onak :-)

Editováno: , autor: MirekJ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

start stop mam deaktivovany, a nektere hlasky se mi automaticky objevi na radiu i kdyz je treba pustena navigace, takze teoreticky to o tom motoru by se melo objevit taky ale nevidel sem to tam , kazdopadne ze to chce vypalovat poznam na ventilatoru a otackach 

Editováno: , autor: octfa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...